Piráti vyráží na led pátých Litoměřic. Uspějí proti tabulkovým sousedům?

Napsal 26.11.2019 Jan Burda
C h o m u t o v - Piráti odjedou v rámci 26. kola Chance ligy do Litoměřic, kde budou moci navázat na poslední domácí výhru s Přerovem. Duel mezi Stadionem a Chomutovem se odehraje ve středu 27. listopadu od 17 hodin a 30 minut.

V prvním vzájemném utkání Litoměřice nedobyly pirátskou tvrz a všechny tři body zůstaly po výhře Chomutova 2:1 v ROCKNET ARÉNĚ. Hráči Stadionu se radovali v následujících devíti z deseti střetů. Podlehli pouze na horkém vsetínském ledu. V této povedené deseti zápasové sérii vytěžili 26 z 30 možných bodů. V dalších čtyřech zápasech se vedlo Litoměřickým o poznání hůře. Získali pouhé tři body, když nestačili na rozjeté České Budějovice, Přerov a Třebíč.

V polovině listopadu tým kališníků opustil útočník Matěj Beran, jenž přestoupil do extraligových Pardubic. Během svého působení zaznamenal třináct bodů ze čtrnácti zápasů a značným dílem pomohl Litoměřicím k pátému místu v tabulce.

Litoměřice
5. místo (48 bodů)pozice6. místo (45 bodů)

Piráti nadělili Přerovu bůra

Již v deváté minutě otevřel skóre Jan Rudovský. Ve druhé třetině využil přesilovku pět na tři Petr Stloukal a na začátku třetí periody se trefou do černého prosadil i Jan Svoboda. K obratu zavelel dvěma rychlými góly přerovský MichalPopelka, ovšem jeho pokus o zdramatizování zápasu následující minutu utnul Petr Stloukal svou druhou brankou do sítě Zubrů. Minutu před koncem už jen upravil výsledek střelou od modré Dušan Žovinec.

Piráti Chomutov — HC ZUBR Přerov 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 9. Rudovský (Llewellyn, Žovinec), 28. Stloukal (J. Černý, Llewellyn), 43. J. Svoboda (Chrpa, Hlava), 51. Stloukal (Llewellyn, Štochl), 60. Žovinec (Klíma, Hlava) – 49. Popelka (Pšurný, Krisl), 50. Popelka (Krisl)
Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 34:20. Zblokované střely: 6:10. Vhazování: 24:37.

Sestava Chomutova:   Pavlát – Rýgl, Blaha, Piché, Štochl, Seemann, Žovinec, Hlaváček – Černý, Suchý, Klíma – Rudovský, Llewellyn, Stloukal – Sklenář, Doktor, Tomica – Hlava, J. Svoboda, Chrpa.

Litoměřice podlehly Třebíči po nájezdech

Úvod zápasu vyšel více domácím, již po dvou trefách Lukáše Formana šli do vedení. Snížení přišlo ještě do konce prvního dějství z hole Patrika Marcela. V 56. minutě vyrovnával Martin Kadlec střelou z pravého kruhu a utkání šlo do prodloužení. To nepřineslo žádnou gólovou akci, tudíž následovaly nájezdy, ve kterých až v osmé sérii rozhodl o výhře Horácké Slavie Lukáš Forman.

SK Horácká Slavia Třebíč — HC Stadion Litoměřice 3:2 sn. (2:1, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Forman (Nedbal, P. Kratochvíl), 15. Forman (Šťovíček), rozh. náj. Forman – 19. Marcel (Jícha), 56. M. Kadlec (Mlčák, Strejček)

Sestava Litoměřic:   Škorpík – Kukla, Jebavý, Dajčar, Marcel, Strejček, Mlčák, Klejna – Jánský, Střondala, Korkiakoski – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Kangas, Přikryl, Šik – Kropáček, M. Havelka, Vitouch.

Kališníci se vraceli z Chomutova s prázdnou

První vzájemné setkání skončilo lépe pro Piráty, kteří před domácím publikem vybojovali výhru za tři body. Mezi domácí střelce se zapsali Nicolas Hlava s Jakubem Štochlem.

Piráti Chomutov — HC Stadion Litoměřice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Hlava (Suchý, R. Havel), 48. Štochl – 20. Korkiakoski (Strejček, Voženílek)