Piráti vyjíždí do Třebíče. Přidají čtvrtou venkovní výhru?

Napsal 25.10.2019 Eliška Ratiborská
C h o m u t o v - 3:7. To je skóre posledního utkání Pirátů na ledě Horácká Slavie, které bylo odehráno v lednu roku 2015. Hráčům s bílou hvězdou na hrudi se v poslední době příliš nedaří a budou se snažit odvrátit šestou prohru v řadě. Jak to dopadne tentokrát, uvidíte poslední říjnovou sobotu od půl šesté na ledě KHNP ARENY.

Po prvním vzájemném utkání odjížděli Třebíčští s prázdnou, když zápas skončil v ROCKNET ARÉNĚ výhrou Pirátů 3:0. Horácká Slavia se nemoha radovat ani v následujících osmi ze čtrnácti střetů se soupeři Chance ligy. Na přelomu září a října se však svěřencům kouče Sobotky podařila série čtyř výher, když přestříleli Frýdek-Místek, Havířov, Sokolov a Prostějov.

Třináctým kolem ale započali naopak řadu proher začínající nezdarem 2:3 proti Benátkám nad Jizerou a prozatím končící neúspěchem na ledě Přerova stejným poměrem.

Od začátku sezóny se k týmu přidal pouze útočník Ladislav Bittner, jenž přišel z Benátek nad Jizerou. Naopak pouze v Pardubicích nastupuje v říjnu jiný forvard Denis Kusý.

Třebíč
13. místo (18 bodů)pozice6. místo (32 bodů)

Piráti otočili zápas s Prostějovem

Ačkoliv se hostujícím Jestřábům podařilo dostat puk za záda Dominika Pavláta už po prvních sedmnácti vteřinách zápasu, nakonec je Chomutovští přehráli 3:1. Mezi střelci se předvedl Darby Llewellyn, Tomáš Pitule a poprvé od úvodního utkání základní části také Jakub Chrpa. Piráti tak opět doma udrželi všechny body.

Piráti Chomutov – LKH Jestřábi Prostějov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Llewellyn (J. Svoboda, Stloukal), 34. Pitule (Stloukal), 51. Chrpa (Tomica, Seemann) – 1. Žálčík (Kafka, Račuk).
Vyloučení: 7:6, navíc Mrázek (Prostějov) 10 minut. Bez využití. Střely na branku: 29:35. Zblokované střely: 7:11. Vhazování: 30:35.

Sestava Chomutova: Pavlát – Blaha, Žovinec, Lang, Štochl, Pařízek, Seemann, D. Zeman – Doktor, Pitule, Stloukal – Hlava, Suchý, Klíma – Llewellyn, J. Svoboda, Tomica – Veselý, Chrpa

Třebíč na ledě Přerova dotahovala, ale marně

První třetina byla vyrovnaná, oba týmy skórovaly dvakrát. V té následující už ale měli více štěstí domácí a po nulové třetí části hry utkání skončilo 3:2. Třebíčští tak zaznamenali už pátou prohru v řadě.

HC ZUBR Přerov – SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Moučka (Hejcman, Weinhold), 22. T. Doležal (Navrátil, Krisl), 36. Krisl (M. Kratochvil) – 8. Havlát (Paták, Nedbal), 23. Šťovíček (Nedbal, Nedvídek).
Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:35. Zblokované střely: 7:8. Vhazování: 30:27.

Sestava Třebíče: Jekel – Forman, Rutar, Jenáček, Nedbal, Mikyska, Furch, Hort – Michálek, Šťovíček, Kratochvíl – Vodný, Nedvídek, Havránek – Havlát, Král, Paták – Václavek, Bittner, Ferda.

Piráti po prvním vzájemném utkání brali vše

Domácí byli aktivnější již v první třetině, přesto se za záda třebíčského gólmana prodral jen jeden puk. Hosté nevyužili ani jedno domácí oslabení a nakonec podlehli 0:3.

Piráti Chomutov – SK Horácká Slavia Třebíč 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Stloukal (Pitule, Suchý), 28. Sklenář (Blaha), 57. Blaha (Sklenář)
Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 34:29. Zblokované střely: 8:15. Vhazování: 32:31.