Piráti uzavřou třetí čtvrtinu základní části soubojem s pražskou Spartou

Napsal 08.01.2018 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti se v rámci 39. kola Tipsport extraligy střetnou s pražskou Spartou. Chomutov má v zádech nedělní výhru nad Zlínem, kdežto Sparťané ztratil v Mladé Boleslavi. Velmi důležité utkání pro oba týmy můžete sledovat v úterý 9. ledna 2018 v psané podobě na webových stránkách onlajny.com nebo videopřenos na TV Tipsport. Úvodní buly padne na led v 18 hodin a 30 minut.

Sparta v letošním ročníku nenaplňuje předsezónní očekávání, která jsou v tomto klubu každoročně vysoká. Svěřenci staronového zkušeného kouče Františka Výborné se před úterním kolem nacházejí na sedmé pozici. Na svém kontě mají 52 bodů. Na šestou Olomouc ztrácejí šest bodů a na desáté Piráty mají pouhé dva bodíky.

Po posledním souboji v chomutovské hale dokázala Sparta vyhrát za tři body v Pardubicích a v domácí prostředí přetlačit v prodloužení houževnatou Jihlavu. Před reprezentační pauzou celek z vysočanské O2 Arény nedokázal nalézt recept na Vítkovice, kterým podlehl dokonce dvakrát a litvínovskou Vervu.

Sérii tří porážek nepřerušili Pražané ani po ruském turnaji, neboť nad jejich síly byla Plzeň. Zápasy v okolí Vánoc a Silvestra ale Sparťanům vyšly náramně. Na domácím ledě porazili Kometu Brno a Liberec. Třetí výhru v řadě přidali den před koncem loňského roku v Olomouci.

Kalendářní rok 2018 odstartovala porážka s Třincem. Následně tradiční celek s S na hrudi zvítězil na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. V zatím posledním nedělní kole podlehla sparťanská družina Mladé Boleslavi.

Výměna mezi Spartou a Chomutovem

Oba kluby se v závěru loňského roku domluvili na trejdu svých hráčů. Pirátskou kabinu opustil zkušený slovenský brankář Ján Láco. Místo něho dorazila ze Sparty dvojice Tomáš Dvořák a Jiří Smejkal. Všichni hráči jsou v nových klubech na hostování do konce aktuálního ročníku.

výměna

Vzájemné zápasy 1:1

Oba soupeři se poprvé proti sobě postavili patnáctého října v rámci 13. kola. Skóre zápasu otevřel v páté minutě chomutovský kapitán Michal Vondrka. Sparťané ale zareagovali vzápětí, trefil se Dominik Uher. Čtyřiadvacátá minuta opět patřila nejproduktivnějšímu pirátovi, který vrátil svému celku vedení. To vydrželo do dvaatřicáté minuty, kdy posunul zápas na začátek Alexander Reichenberg. Zlomový okamžik souboje přišel sedm minut před třetí sirénou. Vrána našel nahrávkou rozjetého Jiřího Smejkala, jenž přesnou střelou rozhodl utkání.< /p>

Odveta v pirátské aréně měla obdobný průběh. Skóre opět otevřel domácí lídr Michal Vondrka. V šestatřicáté minutě zvýšil chomutovské vedení slovenský bojovník Dávid Skokan. Spartě se ale podařilo tento deficit smazat díky brankám Pecha a Říčky. V třiapadesáté minutě posunul Chomutovské blíže vítězství Tomica, avšak za dvě minuty poslal televizní duel do prodloužení Richard Jarůšek. Druhý bod vystřelil domácí družině v závěru prodloužení Vladimír Růžička.

Na výhry ve vzájemných bitvách je tedy srovnáno, avšak o chloupek lépe jsou na tom Pražané, kteří získali čtyři body, kdežto Piráti dva.

Nedělní sparťanský line-up:

Laco – Švrček, Piskáček, Kalina, Ďaloga, Pavelka, Michálek, Mikuš – Říčka, Vrána, Kudrna – Klimek, Pech, Forman – Reichenberg, Hlinka, Jarůšek – Uher, Černoch, Rousek.

Mladá Boleslav - Sparta 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Skóre se v nedělním televizním duelu pohnulo poprvé v patnácté minutě, když přesilovou hru využil domácí Vladimír Eminger. Mladoboleslavští navýšili své vedení na začátku druhé části a opět to byla branka v početní výhodě. Laca překonal Petr Holík. Sparťané se dočkali snížení ve čtyřicáté minutě, když se šťastně trefil obránce Marek Ďaloga. Další branku již hokejisté z hlavního města nepřidali, navíc sami při hře s opuštěnou klecí inkasovali. Razítko na výhru Bruslařů dal Pavel Musil.

Branky a nahrávky: 15. Eminger (Žejdl, Musil), 21. Holík (Kotvan, Klepiš), 60. Musil – 40. Ďaloga..Vyloučení: 3:3. Využití:2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:38. Zblokované střely: 14:9. Hity: 13:9. Vhazování: 30:31.

Vítězná sestava Pirátů:

Lukeš – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Chalupa – Koblasa, Huml, Vondrka – Dlouhý, Růžička, Šťovíček – Poletín, Smejkal, Tomeček – Chrpa, Chlouba, Havel.

Chomutov - Zlín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Piráti se v neděli utkali v důležitém utkání se Zlínem. V utkání byli nejvíce vidět oba maskovaní muži, kteří předváděli skvělé zákroky. Na první branku si diváci museli počkat až do třiadvacáté minuty, kdy se tečí Dietzovy střely prosadil chomutovský odchovanec Jakub Chrpa, pro kterého to byla první extraligová trefa na domácím ledě. Už se zdálo, že svěřenci kouč Růžičky zvítězí fotbalovým výsledek, jenže při hostující powerplay ujel Michal Vondrka, který parádním gestem přenechal druhý pirátský gól dojíždějícímu Romanu Chloubovi. Chomutovská družina tak takřka po měsíci vyhrála za tři body před vlastními fanoušky.

Branky a nahrávky: 23. Chrpa (Dietz, Chlouba), 59. Chlouba (Vondrka). Vyloučení: 7:3. Využití:0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:27. Zblokované střely: 14:9. Hity: 9:9. Vhazování: 35:28.