Piráti uzavřou první čtvrtinu extraligy s aktuálně třetím týmem tabulky, do SD ARÉNY přijede Škoda Plzeň

Napsala 21.10.2015 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti budou v pátek 23. října od 17 hodin a 30 minut bojovat s nejúspěšnějším týmem ve venkovních zápasech. Vyzvou HC Škoda Plzeň, která vyhrála tři ze šesti střetnutí mimo svůj stadion. Chomutovští budou stát proti nejproduktivnějšímu obránci Tipsport extraligy Jakubu Jeřábkovi a proti druhé nejlepší ofenzivě soutěže v čele s Dominikem Kubalíkem, jenž má dvanáct kanadských bodů za osm gólů a za čtyři asistence. Podaří se Pirátům přidat třetí výhru za sebou?

HC Škoda Plzeň a vyrovnané utkání proti PSG Zlín

První a druhá třetina se nesla v duchu mnoha neproměněných příležitostí před oběma brankami. V úvodu zápasu se do šance v početní výhodě dostal Petr Kadlec, který pálil mimo tři tyče. Na druhé straně prověřil domácího gólmana Pavel Kubiš, ale taktéž možnost nevyužil. Diváci v plzeňské aréně museli na první zásah čekat až do pětačtyřicáté minuty.

Úvodní gól střetnutí vsítil Dominik Kubalík, jenž se vrhl do zakončení doslova po hlavě a propasíroval puk za pravou tyč Kašíkovy branky – 1:0. Ve 49. minutě vyrovnal Pavel Kubiš, který pouze nastavil hůl do Čachovského přihrávky a využil přesilovou hru – 1:1. Hosté se ale moc dlouho neradovali. Plzeňští euforii Zlína rychle ukončili. Z mezikruží se pod horní tyč prosadil Miroslav Indrák – 2:1. Domácí mohli náskok navýšit, když sudí nařídili za faul na Ondřeje Kratěnu trestné střílení, plzeňský kapitán nabídky nevyužil a drama pokračovalo. Zlínu zajistil prodloužení Petr Holík, jenž v 57. minutě dorazil kotouč pod víko – 2:2.

V prodloužení Plzeňští nevyužili ani pokračující přesilovou hru z posledního dějství, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Domácí si připsali druhý bod zásluhou Nicholase Johnsona, který uspěl naznačením kličky do bekhendu a bleskovým posláním puku mezi nohy - 3:2! Za domácí uspěl i Jan Sýkora, hosté na Patrika Polívku nevyzráli.

Sestava Škodováků pro sezónu 2015/2016

Brankáři: Fedor Kukin, Matěj Machovský a Patrik Polívka.
    Obránci: Tomáš Andrlík, Jan Holý, Lukáš Chalupa, Jakub Jeřábek, Petr Kadlec, Branislav Kubka, Patrik Marcel, Michal Moravčík, Lukáš Pulpán, David Sklenička a Jan Walter.
    Útočníci: Matěj Beran, Mário Bližňák, Ryan Hollweg, Marcel Hossa, Miroslav Indrák, Nicholas Johnson, Jiří Kepka, Jaroslav Kracík, Ondřej Kratěna, Richard Kristl, Václav Krliš, Dominik Kubalík, Jakub Lev, David Michel, Tomáš Pitule, Michal Poletín, Miroslav Preisinger, Roman Přikryl, Jan Schleiss, Filip Suchý a Jan Sýkora.

Plzeňský mladík…

Jakub Jeřábek v roce 2013 slavil s Plzní titul

Nejproduktivnější obránce Tipsport extraligy Jakub Jeřábek má na kontě jedenáct kanadských bodů za dva góly a devět asistencí. Mezi první úspěchy mladého Západočecha patří titul z dorostenecké extraligy, který získal na jaře roku 2008. I v seniorských soutěžích byl odchovanec Plzně vidět a to konkrétně v dresu Ústí nad Labem, když pomohl jedním gólem a dvěma asistencemi Slovanu v play-off 2011 vybojovat postup do baráže o nejvyšší soutěž, do které Lvi nepostoupili. Na konci sezóny 2012/2013 zvedl v Plzni nad hlavu další trofej pro vítěze extraligy. K největšímu úspěchu Plzeňských v seniorské soutěži přispěl dvěma góly a šesti asistencemi v základní části, poté v play-off přidal další branku a přihrál na tři góly. V dresu Pirátů odehrál produktivní zadák čtyři zápasy.