Piráti uzavřou domácí šňůru duelů proti „jiným“ Litoměřicím

Napsala 17.01.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti uzavřou v třináctém kole nadstavby Chance ligy domácí pětiboj proti Litoměřicím, které v novém roce prodělaly rozsáhlé změny v kádru. Chomutovští po čtyřech zápasech před vlastními fanoušky mají bilanci dvou výher a dvou proher. V sobotu od 16 hodin můžou v ROCKNET ARÉNĚ sérii otočit do zelených čísel.

Litoměřice se v první části ligy umístily na třetí pozici, takže i s mladými hráči pro reprezentaci pohodlně postoupily do vyšší nadstavby. Ve větší konkurenci Stadion postupně klesl na pátou příčku. Největší vinu na tom má pětizápasová série proher od poloviny prosince minulého roku.

Od ledna mají Brukovi svěřenci padesátiprocentní úspěšnost. Nestačili na první trojku v tabulce – České Budějovice, Přerov a Vsetín. A naopak porazili všechny celky pod sebou, Slavii jenom těsně, Porubě nasázeli osmičku a naposledy přetlačili Havířov.

Rozsáhlé změny v kádru Litoměřic na přelomu kalendářního roku

Po domácím mistrovství světa došlo v dresu kališníků k velkým změnám. Kádr opustil šikovný útočník Otakar Šik, který posílil karlovarskou farmu Sokolov. Pokračovat nebude ani Přemysl Svoboda, jenž zamířil do ústeckého Slovanu.

Napříč první ligou putovali i další hráči: Obránce Tomáš Dajčar přes celou republiku zamířil do Havířova. Forvarda Vojtěcha Střondalu si stáhla brněnská Kometa, která ho poslala na hostování do Poruby.

Opačným směrem zamířili obránci exchomutovský Jakub Váchal a litvínovský Ondřej Baláž. Útočné řady doplnili z kladenské juniorky Tomáš Bernat a z Komety teprve šestnáctiletý Jakub Brabenec.

Litoměřice
4. místo (76 bodů)pozice5. místo (72 bodů)

Piráti v posledním utkání uhájili bod proti Přerovu

Na čtvrté z pěti domácích utkání přijel Přerov, který šel v šestnácté minutě do vedení zásluhou Romana Pšurného. Chomutov v dalším průběhu trápila koncovka, až v závěrečné třetině se trefil během vlastního oslabení Nicolas Hlava, jenž poslal duel do prodloužení. Vítěznou branku obstaral Tomáš Doležal, takže Piráti prohráli druhé utkání v řadě.

Piráti Chomutov – HV ZUBR Přerov 1:2 po prodloužení (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 43. Hlava (Lang, Stloukal) – 16. Pšurný (Doležal, Navrátil), 61. Doležal (Pšurný).
Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 27:41. Zblokované střely: 14:13. Vhazování: 28:30.

Sestava Chomutova: Pavlát – Rýgl, Žovinec, Blaha, Havel, Štochl, Lang, Seemann – Rudovský, Sklenář, Chrpa – Stloukal, Pitule, Hlava – Llewellyn, J. Svoboda, Tomica – M. Svoboda, Koláček.

Litoměřice ve středu vyloupily Havířov

Skóre utkání otevřel domácí Jakub Kotala, což však bylo od Havířova všechno. V prostření části srovnal Martin Kadlec a definitivně rozhodl v 51. minutě Jan Strejček. Stadion tak po dvou prohrách zabral a bral tři body.

AZ RESIDOMO Havířov – HC Stadion Litoměřice 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Kotala (Bambula, Veselý) – 38. Kadlec (Voženílek), 51. Strejček (Korkiakoski, Kadlec).
Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 29:31. Zblokované střely: 10:9. Vhazování: 21:33.

Sestava Stadionu: Král – Marcel, Klejna, Jebavý, Mlčák, Strejček, Baláž, Váchal – Kadlec, Korkiakoski, Voženílek – Jurčík, Havelka, Jánský – Brabenec, Sklenář, Kangas – Bernat, Kropáček.

Vzájemná utkání hovoří velmi těsně pro Chomutov

Chomutov odehrál proti Litoměřicím dva zápasy v základní skupině, v nichž si celky rovnoměrně rozdělily po třech bodech. V nadstavbě se potkaly jednou, a to když Piráti vyloupili svého soupeře v prodloužení. Bodově je tedy stav pět ku čtyřem pro družinu Miroslava Buchala, skóre je však na straně Stadionu – 12:9.