Piráti se po repre pauze vrací do tempa, začnou proti Benátkám nad Jizerou

Napsala 12.11.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se po listopadové reprezentační přestávce vracejí do prvoligového kolotoče, v jednadvacátém kole přivítají na vlastním ledě HC Benátky nad Jizerou. Středeční utkání v ROCKNET ARÉNĚ začne v sedmnáct hodin a třicet minut poprvé pod akcí iniciovanou Nicolasem Hlavou – chomutovský Movember.

Benátky nad Jizerou po posledním vzájemném utkání s Chomutovem, kdy nevstřelily ani gól, podlehly ještě třikrát. Nepovedenou sérii vyměnilo lepší období, kdy farma Liberce bodovala ve čtyřech z pěti zápasů, vyhrála například v Třebíči nebo proti Havířovu.

V patnáctém kole Jirušova družina urvala v Ústí nad Labem pouze bod za prohrané prodloužení a následně odešla čtyřikrát bez bodu. Před reprezentační přestávkou si hráči od řeky Jizery alespoň částečně spravili chuť proti Přerovu, který přetlačili po samostatných nájezdech.

Od posledního vzájemného duelu v dresu Benátek nad Jizerou k výraznějším změnám nedošlo. Měsíční hostování už skončilo karlovarskému brankáři Jakubu Kašparovi, do Třebíče odešel Ladislav Bittner.

Chomutovský Movember

Piráti v čele s Nicolasem Hlavou v rámci celosvětové akce pomohou jednomu malému členovi hokejové rodiny. „Chtěli jsme Movember spojit s pomocí přímo tady u nás v regionu a nejlépe někomu z našich fanoušků,“ vysvětluje iniciátor akce.

Listopadové góly Pirátů budou pomáhat, chybět nebudou ani tradiční knírky »
Benátky n/J
5. místo (38 bodů)pozice13. místo (21 bodů)

Piráti v posledním utkání vykradli ústecký Slovan

Chomutovští si během úvodního dějství vypracovali dvougólové vedení, které si do konce základní hrací doby jenom hlídali. Dvě vteřiny před sirénou odvrátil srovnání v derby prvním gólem za Piráty obránce Dušan Žovinec.

HC Slovan Ústí nad Labem – Piráti Chomutov 1:3 (0:2, 1.0, 0:1)
Branky a nahrávky: 35. Kružík (Procházka, Vildumetz) – 15. Tomica (Doktor, Seemann), 17. Klíma (Černý, Suchý), 60. Žovinec (Lang).
Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 23:30. Zblokované střely: 9:2. Vhazování: 27:36.

Sestava: Pavlát – Žovinec, Pařízek, Štochl, Lang, Havel, Rýgl, Seemann – Stloukal, Pitule, Hlava – Klíma, Suchý, Černý – Tomica, Doktor, Chrpa – J. Svoboda, Vrhel, Dospěl.

Benátky nad Jizerou přetlačily Přerov po samostatných nájezdech

Hokejisté u řeky Jizery proti Zubrům sice prohrávali, ale po polovině základní hrací doby srovnal Radek Duda, jenž nakonec poslal duel do prodloužení a následných nájezdů. V dovednostní disciplíně rozhodl povedenou kličkou mladý Adam Klapka.

HC Benátky nad Jizerou – HC ZUBR Přerov 2:1 po nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Duda, rozh. nájezd Klapka – 6. T. Sýkora (Kubeš, Dvořák).
Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 19:29. Zblokované střely: 13:5. Vhazování: 22:40.

Sestava: Žajdlík – Buchtela, Kunst, Bukač, Žůrek, Niko, Aubrecht – Duda, Šír, Průžek – Rychlovský, Najman, Klapka – Šeliga, Chrtek, Wiencek – Šafařovský.

Chomutov ve vyhrocené bitvě u Jizery neinkasoval

Piráti vstoupili do utkání dobře, už a začátku čtvrté minuty totiž Lukáš Klíma využil přesilovou hru. V prostřední třetině se trefili ještě zahraniční akvizice Darby Llewellyn a Viktor Lang. Finální podobu výsledku dal pokračovatel slavného jména opět ve výhodě o jednoho hráče. Brankář Dominik Pavlát pochytal všech čtyřiadvacet střel soupeře a připsal si jedno ze svých čtyř čistých kont.

HC Benátky nad Jizerou – Piráti Chomutov 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Klíma (Pitule, Vrhel), 26. Llewellyn (Žovinec, J. Svoboda), 40. Lang (Llewellyn, Tomica), 48. Klíma (Pitule, Rýgl).
Vyloučení: 13:14, navíc Chrtek (Benátky nad Jizerou) 10 minut. Využití: 0:2. Střely na branku: 24:27. Zblokované střely: 6:5. Vhazování: 28:48.

+4 (+11, -7)

Líbily se vám poslední extraligové dresy? Před Vánoci máte šanci ulovit senzační dárek