Piráti se po dvou kolech vrací na domácí led, vyzvou dotírající Vítkovice

Napsala 22.10.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v patnáctém kole Tipsport extraligy vyzvou aktuálně osmé Vítkovice, na které mají náskok dvou bodů a dvou pozic v tabulce. Chomutov se po dvou kolech, v nichž získal pouze bod za prodloužení v Karlových Varech, vrací na domácí led, kde svede boj o případné čtvrté místo. Příští střetnutí je naplánováno na neděli 23. října, s netradičním začátkem v 17 hodin a 20 minut.

Vítkovice v počátku extraligy

Vítkovice měly v první čtvrtině výsledky jako na houpačce. Po domácí výhře nad Spartou v nájezdech Ridera dvakrát prohrála v základní hrací době, konkrétně s Piráty a Zlínem. Poté tři výhry z toho dvě na nájezdy rozdělila porážka na domácím ledě s Mladou Boleslaví.

V osmém kole Vítkovice padly v Litvínově a další střetnutí nezvládly na ledě Liberce. Po výhře nad Dynamem a Olomoucí, narazili Ostravané v derby na Třinec, s kterým prohráli vysoko 0:5. První čtvrtinu uzavřeli přeloženým zápasem z devátého kola proti Plzni, kterou porazili 4:1.

Poslední vzájemný zápas na lede SD ARÉNY vyhrály Vítkovice poměrem 5:3

Ridera působí také v Lize mistrů, kde postoupila ze skupiny E z druhého místa, jelikož získala o jeden bod více než Krefeld Pinguine. V prvním kole play-off potom porazila Nitru nejprve 7:0 a poté 5:0. V úterý 1. listopadu a 8. listopadu se Vítkovice střetnou v rámci osmifinále s Libercem.

HC VÍTKOVICE RIDERA vs. Piráti Chomutov

Poslední vzájemné utkání se datuje na 11. září 2016, kdy Piráti uválčili v OSTRAVAR ARÉNĚ tři body. Do střetnutí druhého kola vstoupili lépe domácí, jelikož se už v šesté minutě prosadil Rostislav Olesz, kterého ještě do konce periody napodobil bývalý Pirát David Květoň – 2:0.

V prostřední třetině se podařilo snížit Juraji Valachovi, jenž prostřelil Bartošáka. Ve 46. minutě vyrovnal po tlaku do brány Petr Koblasa. Obrat dokonal tři minuty před koncem duelu Ivanu Huml střelou do levé šibenice.

Statistiky – vyloučení: 6:6, využití: 1:2, střely na branku: 24:39.

Sestava Vítkovice: Bartošák – Kovář, Baranka, Klok, Sloboda, Urbanec, Výtisk, Krenželok – Zdráhal, Roman, Květoň – Vandas, Kolouch, Kurovský – Olesz, Illéš, Szturc – Tomi, Balán, E. Němec – Kafka.
Sestava Piráti: Laco – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Mrázek – Račuk, Huml, Vondrka – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Poletín, Šťovíček.

HC VÍTKOVICE RIDERA vs. HC Sparta Praha

Vítkovice ve 14. kole extraligy porazily na vlastním ledě aktuálně pátou Spartu poměrem 3:1. Po dvou velkých šancích domácích vstřelil úvodní gól zápasu Lukáš Klok, jenž od modré čáry prostřelil všechno před sebou. V devatenácté minutě Sparta vyrovnala, přesilovou hru využil Štefan Růžička, který dorazil puk do prázdné brány.

Vedení Vítkovicím vrátil hned na začátku prostředního dějství Petr Kolouch. Přestože Sparta tlačila, na Patrika Bartošáka byla krátká. Vítězství pojistil gólem do prázdné branky Patrik Urbanec.

Sestava Vítkovic: Bartošák – Urbanec, Výtisk, Hrbas, Klok, Sedlák, D. Krenželok, L. Kovář – Olesz, Stastny, Szturc – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – Vandas, Balán, Kolouch – Tomi, Hudeček, Illéš.

HC Energie Karlovy Vary vs. Piráti Chomutov

Piráti mají s Energií zatím vyrovnanou bilanci výher, bodů však brali za dva zápasy více

Piráti na ledě Energie vybojovali bod za prodloužení, ve kterém nakonec padli. První trefu střetnutí zaznamenal Michal Vondrka v přesilovce. Ještě do první sirény vyrovnal za Karlovy Vary obránce Tomáš Dujsík. V prostředním dějství se za domácí prosadili Denis Kindl, jenž doklepl za Laca volný puk, a Tomáš Rachůnek, který vymetl pravou šibenici.

Ve třetí třetině měli Piráti výbornou minutu. Kontaktní branku vstřelil Brett Flemming, na něhož po 48 vteřinách navázal Ivan Huml, který zužitkoval Mrázkovu práci v útočném pásmu. Rozhodující střelu vyslal Václav Skuhravý třiadvacet vteřin před koncem prodloužení.

Sestava Chomutova: Laco – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Buchtela – Vondrka, Huml, Skokan – Tomica, V. Růžička, Kaše – Sklenář, Kämpf, Koblasa – Poletín, Račuk, Hřebejk.