Piráti potřebují vaši podporu! Do Chomutova míří rozjetá Mladá Boleslav

Napsal 12.04.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - Piráti se nacházejí v nelichotivé pozici. Na udržení v extralize ztrácejí chomutovští pět bodů a situace začíná být kritická. V devátém kole baráže o následující ročník Tipsport extraligy přijede do Chomutova rozjetá Mladá Boleslav. Utkání začíná v neděli 13.4.2014 v tradičních 17 hodin a 30 minut.

Po osmi odehraných utkání se do tříbodového trháku dostala právě Mladá Boleslav, která v posledním kole porazila druhou Olomouc. Pět bodů za Hanáky se nachází hokejisté Chomutova a o další bod zpět jsou Rytíři z Kladna.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Mladá Boleslav 8 4 2 1 1 27:14 17
2. Olomouc 8 4 0 2 2 21:22 14
3. Chomutov 8 2 1 1 4 16:20 9
4. Kladno 8 1 2 1 4 20:28 8
Největší oporou soupeře je jistě kapitán David Výborný, který vede kanadské bodování svého týmu. Když vstřelil 3 branky a na 5 jich přihrál.

Osmé kolo baráže ...

V posledním kole podlehli Piráti na ledě kladenských Rytířů 2:6. V utkání byli chomutovští hokejisté lepším týmem, ale soupeř ze středních Čech jim dal lekci z produktivity. Za domácí se postupně trefili Tomáš Kaberle, Miloslav Hořava, Petr Tenkrát, Marek Zagrapan, Ivan Majeský a David Růžička. Za Chomutov se prosadil tvrdou střelou Jakub Stehlík, kterého doplnil sniper David Hruška.

V zápase mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí se hrálo o to, kdo půjde do čela barážové skupiny. Hanáci do utkáni nevstoupili dobře, když se po deseti minutách prosadil mladoboleslavský Jiří Kurka. Ještě v první třetině upravil stav skóre na 2:0 Lukáš Pabiška. Čtyři minuty po začátku druhé periody snížil olomoucký Jan Jaroměřský. Na konečných 4:1 upravili postupně David Výborný a Jan Starý.

Statistika nuda je, má však cenné údaje

Piráti Chomutov – Mladá Boleslav
Jaroslav Svoboda (2+3) Nejproduktivnější hráč David Výborný (3+5)
Svoboda, Hruška, Bartečko, Gajovský – 2 branky Nejlepší střelec Výborný, Klimenta, Jarůšek, Musil, Pabiška – 3 branky
Svoboda, Hromas – 3 asistence Nejlepší nahrávač David Výborný – 5 asistencí
Lukáš Pulpán (1+2) Neproduktivnější obránce Toman, Bohunický (0+3)
Maris Jass – 27 trestných minut Nejtrestanější hráč Boris Žabka – 16 trestných minut

V brankovišti kraluje Michal Valent, který jako jediný ze všech brankářů v baráži nevynechal ani minutu. Úspěšnost zákroků mladoboleslavského gólmana se zastavila na 92,59 %. Jeho protějšek Martin Růžička plní roli jedničky v chomutovské brance, jenž v posledním zápase pustil na čtyřicet minut do brankoviště Matúše Kostúra. Krušnohorský muž s číslem devětadevedesát si připsal na své konto úspěšnost zákroků 90,75 %.

Sestavy z posledního kola

Piráti Chomutov: Růžička (20. Kostúr) – Malec, Stehlík, Havel, Krstev, Jass, Rutta, Bartejs, Tejnor – Balej, Bartečko, Bombersback – Hruška, Gajovský, Hřebejk – Svoboda, Sikora, Šagát – O. Kaše, Kämpf, Kubinčák.

Mladá Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický, Kurka – Mikulík, Výborný, Pabiška – Jarůšek, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Starý – Lenc, Vrbata, Kubica – Podsedníček.

O zápase ...

Piráti si nemohou už dovolit jediné zaváhaní, i proto potřebují vaši podporu v každém domácím utkání. Zápasy s lídrem barážové skupiny bývají hodně tvrdé, pohledné a mají skvělou diváckou kulisu. Utkání startuje v neděli 13. 4. 2014 v tradičních 17:30. Pokud nedorazíte přímo do SD ARÉNY v Chomutově, můžete utkání sledovat na portálu www.onlajny.com nebo na TV Tipsport.