Piráti potřebují v baráži zabrat! V cestě stojí kladenští Rytíři

Napsal 06.04.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - Baráž nepolevuje a již první dubnovou neděli je tu její páté pokračování. Piráti budou v prolínací soutěži hrát podruhé za sebou venku. Tentokrát vyrazí na led kladenských Rytířů, na které ztrácí dva body. Nutně tak potřebují zabrat a odčinit poslední nezdary. Zápas začne na kladenském ČEZ Stadionu v 16 hodin.

Kladenská cesta v baráži o extraligu

Svěřenci trenérů Lidického, Čermáka a Kregla posbírali ve čtyřech kolech zatím šest bodů, což stačí na druhé místo v tabulce. Na třetí Piráty má parta kolem zkušených hráčů Jágra a Plekance náskok dvou bodů.

Cestu baráží začala prohra na chomutovském ledě 0:2. O dva dny později hostili Rytíři doma druhého extraligového protivníka a opět vyšli střelecky i bodově na prázdno, prohráli 0:5. Následovaly dva duely proti českobudějovickému Motoru. V domácím prostředí Středočeši vyhráli 2:0. V pátek na jihu Čech vedli již 4:0, ale nakonec ubojovali výhru 4:3.

Bitva na ledě ROCKNET ARÉNY

V prvním barážovém duelu platil dlouho bezbrankový stav. Více ze hry mělo Kladno, ale chomutovský brankář Justin Peters držel své spoluhráče ve hře o důležité body. V osmačtyřicáté minutě otevřel brankový účet Jakub Sklenář, jenž tečoval Dudovu střelu z mezikruží. Ve třiapadesáté minutě se hosté radovali z branky po velké skrumáži před chomutovskou brankou. Před brankou byli nejaktivnější Jaromír Jágr s Tomášem Plekancem, ale o gól se nejednalo, jak později potvrdil i videorozhodčí. Úřadovalo se však na druhé straně. O necelou minutu později unikl Vladimír Růžička a zakončením do protipohybu gólmana pečetil pirátskou výhru 2:0.

Chomutov – Kladno 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 48. Sklenář (Duda, Vantuch), 55. Růžička (Duda).
Vyloučení: 6:3, navíc Vampola (Kladno) 10 minut. Bez využití. Střely na branku: 22:40. Zblokované střely: 16:11. Hity: 11:6. Vhazování: 25:35.