„Jarní liga je pro nás důležitá ze dvou hlavních důvodů. Jelikož se hraje bez registrací můžeme v zápasech vidět hráče, o které bychom měli potenciálně zájem, kdyby v budoucnu chtěli hrát za Piráty. Druhou věcí je, že kluci odehrají řadu zápasů na jaře a v létě, kdy se normálně nehraje, takže v nadsázce řečeno nezapomenou hrát hokej,“ usmívá se Petr Jíra.
Na turnaje přijedou kluby z projektu 5K, ale také ze západních
Čech a z Německa v rámci spolupráce 3C. „Jde o sérii turnajů, na
které jsme se domluvili s našimi německými partnery, kteří přijedou skoro
ve všech kategoriích,“ uvádí šéf chomutovské mládeže.
Organizace se ujal Jaroslav Procházka, který má před sebou po
Buchtelově memoriálu další výzvu. „S velkými turnaji už máme zkušenosti, takže
věřím, že i tentokrát všechno proběhne bez problémů, kluci si zahrají dobré
zápasy a my po organizační stránce všechno zvládneme,“ přeje si hlavní
pořadatel.
V chomutovské ROCKNET ARÉNĚ týmy odehrají během šesti
víkendů celkem 192 zápasů v osmi kategoriích od ročníku narození 2009 do
2016. Program startuje v sobotu 20. května, kdy na led vyjedou noví deváťáci, a v neděli
rozehrají svůj turnajový dvojboj sedmáci.
Sledujte facebookovou stránku Piráti Development a instagramový profil piratidevelopment.
KATEGORIE U15 – 20. května a 10. června:
09:00 Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary
10:15 ETC Crimmitschau – ESV Chemnitz
11:30 Piráti Chomutov – ESV Chemnitz
12:45 HC Energie Karlovy Vary – ETC Crimmitschau
14:00 Piráti Chomutov – ETC Crimmitschau
15:15 HC Energie Karlovy Vary – ESV Chemnitz
KATEGORIE U14 – 27. května a 17. června:
09:00 Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary
10:15 Pilsen Wolves – HC Litvínov
11:30 Piráti Chomutov – HC Litvínov
12:45 HC Energie Karlovy Vary – Pilsen Wolves
14:00 Piráti Chomutov – Pilsen Wolves
15:15 HC Energie Karlovy Vary – HC Litvínov
KATEGORIE U13 – 21. května a 11. června:
09:00 Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary
10:15 Pilsen Wolves – HC Slovan Louny
11:30 Piráti Chomutov – HC Slovan Louny
12:45 HC Energie Karlovy Vary – Pilsen Wolves
14:00 Piráti Chomutov – Pilsen Wolves
15:15 HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Louny
KATEGORIE U12 – 28. května a 18. června:
09:00 Piráti Chomutov – HC Slovan Louny
10:15 ESV Chemnitz – Pilsen Wolves
11:30 Piráti Chomutov – Pilsen Wolves
12:45 HC Slovan Louny – ESV Chemnitz
14:00 Piráti Chomutov – ESV Chemnitz
15:15 HC Slovan Louny – Pilsen Wolves
KATEGORIE U11 – 3. a 24. června (hřiště A|B):
09:00 Piráti Chomutov – HC Slovan Louny | HC Energie Karlovy Vary – ESV
Chemnitz
09:25 Pilsen Wolves – ETC Crimmitschau | Piráti Chomutov – ESV Chemnitz
09:50 ETC Crimmitschau – HC Slovan Louny | HC Energie Karlovy Vary – Pilsen
Wolves
10:25 ETC Crimmitschau – Piráti Chomutov | Pilsen Wolves – ESV Chemnitz
10:50 HC Slovan Louny – HC Energie Karlovy Vary | Piráti Chomutov – Pilsen
Wolves
11:15 HC Energie Karlovy Vary – ETC Crimmitschau | ESV Chemnitz – HC Slovan
Louny
11:50 HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov | HC Slovan Louny – Pilsen
Wolves
12:15 ETC Crimmitschau – ESV Chemnitz
KATEGORIE U10 – 3. a 24. června (hřiště A|B):
13:00 Piráti Chomutov – HC Slovan Louny | HC Energie Karlovy Vary – ESV
Chemnitz
13:25 Pilsen Wolves – ETC Crimmitschau | Piráti Chomutov – ESV Chemnitz
13:50 ETC Crimmitschau – HC Slovan Louny | HC Energie Karlovy Vary – Pilsen
Wolves
14:25 ETC Crimmitschau – Piráti Chomutov | Pilsen Wolves – ESV Chemnitz
14:50 HC Slovan Louny – HC Energie Karlovy Vary | Piráti Chomutov – Pilsen
Wolves
15:25 HC Energie Karlovy Vary – ETC Crimmitschau | ESV Chemnitz – HC Slovan
Louny
16:00 HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov | HC Slovan Louny – Pilsen
Wolves
16:25 ETC Crimmitschau – ESV Chemnitz
KATEGORIE U9 – 4. a 25. června (hřiště A|B|C):
09:00 Piráti Chomutov 1 – ESV Chemnitz | ETC Crimmitschau – Piráti Chomutov 2 |
HC Energie Karlovy Vary – Pilsen Wolves
09:25 HC Slovan Louny – ETC Crimmitschau | Pilsen Wolves – Piráti Chomutov 1 |
Piráti Chomutov 2 – HC Energie Karlovy Vary
09:50 ESV Chemnitz – Pilsen Wolves | HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Louny
| Piráti Chomutov 1 – Piráti Chomutov 2
10:25 ETC Crimmitschau – HC Energie Karlovy Vary | Piráti Chomutov 2 – ESV
Chemnitz | HC Slovan Louny – Piráti Chomutov 1
10:50 Pilsen Wolves – Piráti Chomutov 2 | Piráti Chomutov 1 – ETC Crimmitschau
| ESV Chemnitz – HC Slovan Louny
11:15 HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 1 | HC Slovan Louny – Pilsen
Wolves | ETC Crimmitschau – ESV Chemnitz
11:50 Piráti Chomutov 2 – HC Slovan Louny | ESV Chemnitz – HC Energie Karlovy
Vary | Pilsen Wolves – ETC Crimmitschau
KATEGORIE U8 – 4. a 25. června (hřiště A|B|C):
13:00 Piráti Chomutov 1 – Draci Bílina |HC Slovan Louny – Piráti Chomutov 2 |
HC Energie Karlovy Vary 1 – Pilsen Wolves
13:25 HC Energie Karlovy Vary 2 – HC Slovan Louny | Pilsen Wolves – Piráti
Chomutov 1 | Piráti Chomutov 2 – HC Energie Karlovy Vary 1
13:50 Draci Bílina – Pilsen Wolves | HC Energie Karlovy Vary 1 – HC Energie
Karlovy Vary 2| Piráti Chomutov 1 – Piráti Chomutov 2
14:25 HC Slovan Louny – HC Energie Karlovy Vary 1 | Piráti Chomutov 2 – Draci
Bílina | HC Energie Karlovy Vary 2 – Piráti Chomutov 1
14:50 Pilsen Wolves – Piráti Chomutov 2 | Piráti Chomutov 1 – HC Slovan Louny |
Draci Bílina – HC Energie Karlovy Vary 2
15:25 HC Energie Karlovy Vary 1 – Piráti Chomutov 1 | HC Energie Karlovy Vary 2
– Pilsen Wolves | HC Slovan Louny – Draci Bílina
16:00 Piráti Chomutov 2 – HC Energie Karlovy Vary 2 | Draci Bílina – HC Energie
Karlovy Vary 1 | Pilsen Wolves – HC Slovan Louny
U15–U12 (ročníky 2009–2012): 5+1 hráčů | 2 × 20 minut čistého času | tresty 2 minuty | výhra 3 body, remíza 1 bod | celá plocha
U11–U10 (ročníky 2013–2014): 4+1 hráčů | 1 × 15 minut hrubého času | za faul trestná střílení | výhra 2 body, remíza 1 bod | plocha rozdělená na dvě hřiště
U9–U8 (ročníky 2015–2016): 3+1 hráčů | 1 × 15 minut hrubého času | za faul trestná střílení | výhra 2 body, remíza 1 bod | plocha rozdělená na tři hřiště