Piráti odjeli Pendolinem do Ostravy, kde v neděli změří síly s Vítkovicemi

Napsala 19.09.2015 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti po zkušenostech s cestou do Třince odcestují do Ostravy Pendolinem. V rámci čtvrtého kola Tipsport extraligy se střetnou s HC Vítkovice Steel. Piráti v předchozích dvou zápasech postupně zdolali Mladou Boleslav 2:1 a Dynamo Pardubice 3:1. V obou případech o vítězi rozhodovaly poslední minuty utkání. Bude tomu tak i 20. 9. 2015 v ostravské aréně? Vyrazte podpořit pirátskou výpravu nebo sledujte přenos na webové stránce onlajny.com. Úvodní buly padne na led v 17:00.

Vítkovice v úvodu Tipsport extraligy

Vítkovice potkal v prvním utkání extraligy těžký soupeř, střetly se hradeckým Mountfieldem. Vyrovnané utkání nedošlo po šedesáti minutách do rozhodnutého konce a o vítězi za stavu 3:3 musely rozhodovat samostatné nájezdy. Vítkovice po odehrání sedmadvaceti minut vedly nad domácím Mountfieldem po přesných trefách Michaela Vandase a Rostislava Olesze 2:0. Poté vedení ztratily, ve třiatřicáté minutě se prosadil Brian Ihnačák a o pět minut později Jaroslav Kudrna, který vyrovnával stav utkání na 2:2. Stanislav Balán vrátil hostům vedení, které vzápětí po góle Martina Pláňka ztratili. V prodloužení gól nepadl a o konečném skóre rozhodly nájezdy. Rozhodující trefu ve prospěch hostů dal Rostislav Olesz.

Ve druhém extraligovém zápase Vítkovice na domácím ledě deklasovaly HC Kometa Brno. Na začátku druhé třetiny vypadalo utkání vyrovnaně, jelikož na přesnou trefu Rostislava Olesze odpověděl brněnský útočník Jan Hruška. Poté přišla vítkovická kanonáda. Druhý zápasový zásah přidal vítkovický odchovanec Rostislav Olesz. Zvýšení stavu zajistil Tomáš Kudělka a v 52. minutě Patrik Zdráhal uzavřel skóre.

Jedinou porážku utržily Vítkovice v O2 aréně od Sparty. Na konci první třetiny prohrávali Ostravané po trefách Marka Hrbase a Daniela Přibyla 2:0. V osmnácté minutě snížil Patrik Zdráhal. V prostředním dějství Sparta přidala další čtyři přesné trefy a naděje Vítkovic začaly výrazně klesat. Za Pražany se postupně prosadili Adam Polašek, Tomáš Netík, Lukáš Cingel a Jaroslav Hlinka. V závěru zápasu korigoval skóre na konečných 6:2 Karol Sloboda.

Kdo nově oblékl vítkovický dres a kdo odešel?

Příchody:
David Štich (HC Sparta Praha), Karol Sloboda (Lada Togliatti), Stanislav Balán (HC Energie Karlovy Vary), Pavel Kantol (Mountfield HK).

Odchody:
Lukáš Zíb (hostování České Budějovice), Vladimír Svačina (HC Oceláři Třinec), Ondřej Roman (Avtomobilist Jekatěrinburg), Rudolf Huna, Richard Stehlík (HC Kometa Brno), Brandon Maxwell (HC Dynamo Pardubice).

AKTUÁLNÍ SESTAVA VÍTKOVIC

Brankáři: Pavel Kantor, Filip Šindelář a Daniel Dolejš.

Obránci: David Štich, Jan Štencel, Karol Sloboda, Ivan Puzič, Tomáš Pastor, Tomáš Kudělka, Lukáš Kovář, Lukáš Klok, Peter Čerešňák a Marek Bail.

Útočníci: Patrik Zdráhal, Michael Vandas, Vojtěch Tomi, Roman Strunz, Petr Strapáč, Rostislav Olesz, Erik Němec, Filip Kuťák, Lukáš Kucsera, Petr Kalouch, Jan Káňa, Jakub Illéš, Peter Hůževka, Michal Hlinka, Tomáš Gřeš, Jiříř Burger a Stanislav Balán.

V posledním vzájemném zápase Piráti podlehli Vítkovicím 8:3

Utkání se konalo v rámci 46. kola Tipsport extraligy 2013/2014. Piráti utržili od ostravského klubu osm gólů. Hosté se po dvou zásazích Ondřeje Šedivého a trefě Michala Barinka dostali do vedení 3:0. Piráti se vzchopili, první snížil Nikola Gajovského a poté Maris Jass upravil na 2:3. Vítkovice na branky Chomutovských odpověděly třemi dalšími góly. Na čtyřbrankovou ztrátu odpověděl ještě Josef Straka, který upravil na 3:6. V poslední desetiminutovce Vítkovice skončily své představení dvěma dalšími brankami. Za hosty skóroval podruhé Michal Barinka, osmou a poslední trefu přidal Rudolf Huna.