Piráti odehrají poslední zápas před reprezentační přestávkou, narazí na PSG Zlín

Napsala 06.02.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se ve 44. kole Tipsport extraligy střetnou s aktuálně osmým týmem tabulky. PSG Zlín ztrácí na Piráty pouhé tři body a v tabulce se po předchozím kole usadili na sousedních místech, můžeme tedy očekávat vyrovnané utkání. Což podpoří ještě fakt, že oba celky půjdou do střetnutí s jednou výhrou za poslední čtyři zápasy. Utkání můžete sledovat v psané podobě na onlajny.com nebo využít přímého přenosu na tipsport.cz. Úvodní buly padne na led v neděli 7. února 2016 již v 15 hodin a 30 minut.

Piráti Chomutov vs. PSG Zlín - 1:2

Piráti v pátém kole přetlačili Zlín v nájezdech... Do utkání vstoupili lépe Chomutovští, vytvořili si šance, ale na využití si museli počkat až do druhé třetiny. Zlín ve velkém tlaku před bránou skóroval, tak se o slovo přihlásil domácí forvard. Vladimír Růžička poslal puk najíždějícímu Romanu Červenkovi, který bekhendovou střelou překonal Kašíka a poslal Chomutov do vedení - 1:0. Zlínští odpověděli na začátku třetí třetiny, když Pavel Kubiš obkroužil klec a bekhendem zasunul puk do sítě - 1:1. V závěru zápasu byla vidět snaha obou celků dát rozhodující branku, ale to se ani jednomu nepovedlo. Následné prodloužení nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, v nichž se jako jediný prosadil Michal Vondrka - 2:1sn.

Martin Rýgl si v první vzájemném zápase připsal jednu asistenci

Ve druhém vzájemném zápase Piráti podlehli v nájezdech... I na ledě Zlína Piráti začali velmi aktivně. Již ve třetí minutě trefil Petr Šidlík horní tyč. Úvodní gól v zápase si připsali domácí. Střelou z první ve 30. minutě Roberts Bukarts vymetl šibenici chomutovské klece - 1:0. Odpověď ze strany Chomutova přišla o devět minut později, kdy měli Piráti výhodu přesilové hry. Početní výhodu využil za pětadvacet vteřin Roman Červenka, jenž od modré prostřelil Kašíka - 1:1. Třetí třetina ani prodloužení branku nepřinesly, a tak musely rozhodnout opět samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl domácí Roberts Bukarts, který si připsal druhou a rozhodují trefu v zápase - 2:1sn.

Poslední zápas v loňském kalendářním roce rozhodl hattrick Bukartse... Piráti měli opět dobrý vstup do zápasu, který ještě podpořila úvodní branka. V desáté minutě těsně po skončení přesilovky Peter Ölvecký v pádu zasunul kotouč za brankovou čáru a poslal svůj tým do vedení – 1:0. Zlín ale stihl ještě do sirény zápas otočit. První trefu v zápase si připsal Roberts Bukarts - 1:1. Následovaný byl Davidem Šťastným, který ukončil první třetinu - 1:2. V úvodu druhého dějství se prosadil opět Zlín, Roman Vlach tečoval střelu až za záda chomutovského brankáře - 1:3. Piráti nenašli odpověď a Zlín pokračoval v krasojízdě. Ve 36. minutě si Roberts Bukarts připsal další přesnou trefu - 1:4. V závěru zápasu byl vyloučen Tomica, krátce po něm i Jánošík a pokusům o snížení náskoku Zlína byl konec. Čtyřicet dva vteřin před koncem se podařilo Robertsovi Bukartsovi dokonat hattrick - 5:1.

Piráti Chomutov - PSG Zlín
7. místo
64 bodů
POZICE8. místo
61 bodů
105:123 SKÓRE 97:103
470 minutTRESTNÉ MINUTY492 minut

Oba celky s porážkou v zádech

Piráti prohráli proti Vítkovicím... Chomutovští vstoupili do zápasu dobře, když už v osmé minutě vedli zásluhou Tomáše Pospíšila, kterému zpoza brány nahrál Červenka - 1:0. Vítkovice ale stačily ještě do úvodní sirény vyrovnat, o první branku hostů se postaral Jiří Burger, jenž z dorážky překonal domácího maskovaného muže -1:1. Ve druhé třetině poslal Piráty do vedení dvěma góly Peter Ölvecký. Nejprve využil dobré pozice mezi kruhy a poté se od něj do sítě odrazila vyražená střela Hřebejka - 3:1. Do sirény hosté snížili zásluhou Zdráhala, který se dostal k volnému puku na hranici brankoviště - 3:2.

Vítkovice rozhodly ve třetí třetině. V jednačtyřicáté minutě se k Rostislavu Oleszovi odrazil kotouč od zadního mantinelu, poté neměl třicetiletý útočník problém zasunout kotouč za Strmeně a vyrovnat - 3:3. Následně si připsali po jedné přesné trefě Sloboda, který využil přihrávky zpoza branky, a Szturc, jenž z dorážky uzavřel zápas - 3:5.

Zlín nestačil na Mladou Boleslav... Mladá Boleslav šla na domácím ledě brzo do vedení. Ve dvanácté minutě Ovčačík vymetl z mezikruží šibenici zlínské brány - 1:0. Do první sirény už žádná branka nepadla a Mladoboleslavští museli bránit těsný náskok, který se úvodu druhého dějství navýšil. Hyka vybruslil z rohu mezi kruhy a trefil se přesně pod horní tyč - 2:0. Jedinou odpověď našel Zlín v přesilové hře kolem 33. minuty, kdy se Marušák prosadil přesnou střelou z pravého kruhu - 2:1. Další gólový výpad už Zlín nepředvedl a dal další šanci domácím. Po střele Výborného v 53. minutě se dostal k odraženému kotouči Urban, který snadno usměrnil puk do odkryté klece - 3:1.