Piráti nejdříve přivítají Havířov, poté vyrazí na led pražské Slavie

Napsal 16.02.2020 Eliška Ratiborská
C h o m u t o v - Piráti jedou dál. Po neúspěšné šestizápasové venkovní šňůře se Chomutovští v pondělí 17. února opět vracejí na domácí led, kde přivítají AZ RESIDOMO Havířov. O dva dny později poté vyrazí pod střechu zimního stadionu Eden k utkání se Slavií Praha. Jestli svěřenci trenéra Buchala naskočí po sedmi prohrách na vítěznou vlnu se ukáže v ROCKNET ARÉNĚ od 17:30 a ve středu 19. ledna od 18:00 v hlavním městě.

S Havířovem se Piráti utkali naposledy 22. ledna v rámci čtrnáctého kola nadstavby Chance ligy a na ledě Gascontrol Arény vyhráli 3:1. Se Slavií sehráli utkání o jedno kolo a tři dny později na domácím ledě, kde podlehli 1:4. Místa konání se tentokrát obrací, takže nejprve dorazí Havířovští do Chomutova a poté vyrazí Piráti do Prahy. Hráči v čele s Markem Tomicou nezvládli ani jeden z posledních sedmi zápasů, z nichž šest odehráli venku. Při návratu na domácí led tak udělají vše pro to, aby svou reputaci napravili.

Po prohře s Chomutov odehráli Havířovští šest zápasů, ze kterých dvakrát slavili tříbodovou výhru, nejprve se Vsetínem při skóre 4:1 a v následujícím kole s Litoměřicemi, kde zápas skončil 5:1. Ještě předtím však Slezané tři kola nebodovali. Porážku jim připravily nejdříve České Budějovice, poté Slavia a Přerov. Zatím poslední utkání odehráli svěřenci Jiřího Režnara na domácím ledě, kde padli 2:6 proti hráčům Poruby. Všechna utkání byla rozhodnuta v základní hrací době.

Sešívaným se dařilo o poznání více. V pěti zápasech byli totiž téměř stoprocentní, prohráli jen jeden. Výherní sled zápasů zahájili již v Chomutově a pokračovali na ledě Havířova. Nezastavil je ani Vsetín s Porubou, kterým Slávisté nachystali vysoké porážky. Pražané narazili až s Českými Budějovicemi, kterým nestačili 3:6. Poslední utkání urvali svěřenci Miloše Říhy mladšího v prodloužení na ledě Přerova.

V Havířově nedošlo od posledního střetu s Piráty k žádné kádrové změně. Slavistický Petr Vampola dohraje sezonu v extralize, ale sešívaný dres bude nadále oblékat Vítězslav Bílek. Na střídavé starty získala Slavia také Šimona Jelínka. Došlo i k výměně hráčů s Novou Pakou, ze které mohou za Pražany nastoupit Michal Mahdal, David Malík, Marek Mlčoch, Aleš Půlpán, Tomáš Půlpán, Tibor Hric a František Hnik. Druhým směrem jdou Ondřej Holý, Michal Hotěk, Maxim Havrda, Martin Petrák a Jakub Janča. Do Kobry na střídavé starty míří Tomáš Duda a Robin Všetečka. V extralize mohou vypomoci i Roman Málek, Jiří Doležal a Daniel Vrdlovec.

ChomutovHavířovSlavia
5. místo (83 bodů)pozice6. místo (76 bodů)4. místo (85 bodů)

Piráti podlehli Litoměřicím v prodloužení

Na sklonku sedmé minuty se trefil Nicolas Hlava a otevřel tím skóre zápasu. Po pětadvaceti vteřinách ho následoval spoluhráč Jan Svoboda a Piráti tak získali dvoubrankové vedení. Radost jim ale zkazil pohotový Martin Kadlec v brankovišti. Druhá polovina zápasu přinesla Chomutovským opět úsměv na tváře, jelikož skóroval Filip Suchý. V závěru zápasu se domácím vyplatila power-play, když se trefil Martin Kadlec. Pouhých třicet osm vteřin před koncem šedesátiminutovky prostřelil Dominika Pavláta Matěj Beran. Utkání se tak vyrovnalo na 3:3 a přehouplo do prodloužení. V tom se trefil Michael Gaspar, jenž přinesl výhru Litoměřicím.

HC Stadion Litomeřice – Piráti Chomutov 4:3p (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Kadlec (Kangas, Strejček), 57. Kadlec (Klikorka, M. Beran), 60. M. Beran (Doudera, Klikorka), 64. Gaspar (Kadlec, Voženílek) – 7. Hlava (Kverka, Lang), 8. J. Svoboda (Štich), 35. Suchý (Žovinec, Chlouba).
Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 36:31. Zblokované střely: 11:16. Vhazování: 34:36.

Sestava Chomutova: Pavlát – Žovinec, Štich, Havel, Rýgl, Lang, Štochl, Seemann – Rudovský, Suchý, Stloukal – Tomica, Kverka, Hlava – Sklenář, Chlouba, Llewellyn – Chrpa, Šagát, J. Svoboda.

Havířovští derby nezvládli

Derby bylo ozdobeno osmi brankami, z nichž šest vstřelila hostující Poruba. Jako první se trefil porubský Tomáš Gřeš, na kterého navázal spoluhráč Jan Hudeček až ve druhé třetině. Odpověď měl havířovský Jakub Kotala, jenž vstřelil první gól svého týmu. Druhý a poslední gól AZ vsítil Jan Bambula. Následovala trefa hostujícího Tomáše Gumana, a poté Petra Kanka. Skóre uzavírali nakonec Jan Hudeček s Jiřím Zdeňkem.

AZ Residomo Havířov – HC RT RORAX Poruba 2:6 (0:1, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 40. Kotala (O. Procházka, Rašner), 46. Bambula – 9. Gřeš (Sikora, Slavík), 21. Hudeček (Sikora), 50. Guman (Toman, Špaček), 58. Kanko, 60. Hudeček (Sikora), 60. Zdeněk (J. Káňa, Husák).

Sestava Havířova: Stezka – Mrowiec, Rašner, Nepokoj, Malina, Chroboček, Kvasnička, Matai – O. Procházka, E. Němec, Kotala – Bambula, F. Seman, L. Bednář – Vrána, Baláž, Danielčák – Bernovský, Maruna, Fridrich.

Slavia přivezla z Přerova dva body z prodloužení

První dvě třetiny skončily bezbrankově, střílelo se až v té třetí. Utkání otevřel přerovský Lukáš Forman nahazující od modré čáry. Utkání brzy vyrovnal Tomáš Šmerha. V šestapadesáté minutě už Slavia vedla díky střele Filipa Kuťáka. Domácí celek ale opět srovnal, když se trefil Roman Pšurný. V prodloužení rozhodl přesný Tomáš Šmerha a Slavia získala dva body.

HC ZUBR Přerov – HC Slavia Praha 2:3p (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 49. Forman (Zbořil, Číp), 59. Pšurný (Krisl, Kubeš) – 50. Šmerha (Novák, Kuťák), 56. Kuťák (Šmerha, Ondráček), 63. Šmerha (Kuťák, Hejda).

Sestava Slavie: Michajlov – Hejda, Novák, Hořava, Veber, Ryzák, Barák, Valík – Ondráček, Kuťák, Šmerha – J. Doležal, Vrdlovec, Bílek – Vlček, Všetečka, Jelínek – Kubica, Kohút, Šteiner.