Piráti nastoupí k poslednímu derby v základní části, střetnou se s litvínovskou Vervou

Napsala 22.02.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v rámci 48. kola Tipsport extraligy střetnou naposledy v základní části s rivalem z Litvínova. Chomutovští mají v zádech výroční utkání, ve kterém podlehli Liberci. V posledním odehraném kole neuspěla ani Verva, která prohrála o tři branky v repríze loňského finále. Utkání na Zimním stadionu Ivana Hlinky začne v úterý 23. února tradičně v 17 hodin a 30 minut. Přijeďte podpořit Piráty i na litvínovský led!

Piráti Chomutov vs. HC Verva Litvínov - 1:2

V prvním vzájemném zápase rozhodla branka Davida Kämpfa... Úvod utkání patřil domácím Pirátům, ale všechny pokusy kryl Janus. Strmeně na druhé straně kluziště dvakrát prověřil Trávníček, ale bez úspěchu. V sedmnácté minutě se vyprodaná SD ARÉNA rozhýbala v základech. Tomica zachytil rozehrávku litvínovského brankáře, přihrál na Davida Kämpfa, který lehkou tečí usměrnil kotouč za záda chybujícího Januse.

Na začátku druhého dějství se v přesilovce dostal do úniku Hübl, který byl při svém počínání faulován, a proto bylo nařízeno trestné střílení, které litvínovský forward neproměnil a nechal vyniknout Strmeně. Třetí část hry Litvínov dobře napadal v pásmu, z čehož plynulo několik nebezpečných nahození, všechna ale kontroloval Strmeň. V závěru základní hrací doby nepomohla hostům ani hra bez brankáře, a tak Piráti ubránili nejtěsnější možné vítězství - 1:0.

Druhé utkání na ledě Vervy nezačali Piráti dobře... Na začátku druhé minuty fauloval Květoň a vysloužil si dvě minuty na trestné lavici, domácí nabídnou přesilovku využili. Hübl poslal křižnou přihrávkou Jánskému, jenž našel Karla Kubáta. Ten s dorážkou do prázdné neměl problém. Poté, co Piráti nevyužili dvě nabídnuté početní výhody, udeřili opět domácí. Filip Pavlík napřáhl na modré, prostřelil všechno před sebou, využil přesilovku a poslal Litvínov do dvoubrankového vedení.

Jan Strmeň nastoupil proti Vervě ve všech třech vzájemných zápasech a za 175 minut a 22 vteřin nepropustil litvínovským střelcům jediný kotouč v klasickém počtu hráčů na ledě

V úvodu druhé periody odešel Trávníček za vysokou hůl na trestnou lavici, o pár vteřin následován Baránkem. Skoro dvě minuty trvající přesilovka o dva hráče přinesla gól po obrovském tlaku. Skinner přihrál na vrchol pravého kruhu, kde stál připravený Jan Rutta. Ten prostřelil Januse a snížil na rozdíl jedné branky. Vyrovnané utkání plné šancí na obou stranách došlo v šedesáté minutě do prodloužení. Vyrovnávací branku si připsal Michal Vondrka, jenž bez milosti zakončil.

Prodloužení patřilo jednoznačně hostům, ale žádná střela za domácího brankáře nezapadla, proto rozhodly až nájezdy. V první sérii byli neúspěšní Hübl s Pospíšilem. Ve druhé se prosadil Lukeš, následován Vondrkou, který nájezd neproměnil. Rozhodující rána přišla s nájezdem Hanzla, který ukončil rozstřel a ukradl pro domácí druhý bod - 3:2sn.

Piráti ve třetím vzájemném zápase získali na domácím ledě bod... První třetina přinesla několik pohledných šancí na obou stranách kluziště, ale žádná nebyla gólová. Proto druhá třetina začala za bezbrankového stavu. Během přesilové hry se dostali ke střele Trávníček a Martynek, ale ani jeden svůj pokus neposlal až za záda Strmeně. V polovině zápasu Duda zakončoval do ležícího chomutovského brankáře. Posléze se Litvínov dočkal přesilové hry, kterou ve 33. minutě využil. Trávníček našel nehlídaného Rostislava Martynka, který poslal svůj tým do vedení.

V polovině poslední periody šli Litvínovští ve vlastním oslabení do dvoubrankového vedení. Trávníček vyslal do úniku Miloslava Hořavu, jenž si chomutovského brankáře položil na led a poté ho bekhendovým blafákem překonal. O dvě minuty později snížil Roman Červenka, který ve zmatku před brankou poslal kotouč do sítě. Čtyři minuty před koncem vyrovnal při samostatném úniku Jan Rutta. Přesilovou hru čtyři na tři v prodloužení rozhodl Robin Hanzl, který získal pro hosty druhý bod ze třetího a zatím posledního derby - 2:3p.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov
7. místo
70 bodů
POZICE13. místo
50 bodů
117:132 SKÓRE 101:127
498 minutTRESTNÉ MINUTY667 minut

Piráti ve výročním zápase podlehli Liberci, Litvínov neuspěl na ledě Třince

Piráti kvůli nepovedené druhé třetině prohráli s lídrem... Liberec vlétl do utkání, jak se dá od týmu, který jako první dosáhl na sto bodů, očekávat. Již v první minutě po střele Radivojeviče zvonila za Kristanem branková konstrukce. O chvilku později to z mezikruží zkoušel Květoň, ale na libereckého brankáře si nepřišel. Do konce třetiny se hrál důrazný hokej bez vstřelené branky.

V úvodu druhého dějství měli Piráti výhodu přesilové hry, ve které se do velké šance po střele Valacha dostal Hřebejk, jenž bekhendem nepřekonal pozorného Schwarze. Piráti začali být lepším týmem a vypracovali si během minuty dvě šance. Nejprve to zkoušel Sklenář, poté z blízkosti Tomica. V polovině zápasu dostali hosté dvounásobnou přesilovku, kterou využil Michal Birner střelou z mezikruží. Krátce po skončení početní výhody se prosadil opět Michal Burner, ke kterému se dostal kotouč po závaru před brankou. Hosté pokračovali v tlaku, potom měli Piráti k dispozici přesilovku pět na tři, ale skóre už se do konce periody nezměnilo.

Ve třetí třetině Chomutovští začali aktivně, ale Liberec si všechny jejich útočné akce pohlídal a ještě mohl své vedení navýšit. Blízko ke třetí brance byl Krenželok, kterého vychytal výborný Kristan. Přesto si Piráti ve výročním zápase proti Liberci nepřipsali ani bod - 0:2.

Hráčská lavice při výročním zápase proti Liberci v retro dresech z přelomu 60. a 70. let

Také Litvínov prohrál kvůli nepovedené druhé třetině... V první třetině se do jediné větší šance dostal domácí Irgl. Janus se dopustil přestupku v podobě hození hole proti dorážejícímu protihráči. Následující nájezd zmínění třinecký útočník neproměnil. Do konce třetiny se ani jeden z celků nedostal do útočné akce, a tak odešly do šaten za bezbrankového stavu.

Utkání začalo ve 25. minutě, ale jen pro domácí. První branku vstřelil po přihrávce od Adamského slovenský hráč ve službách Třince Radoslav Tybor. Za 59 vteřin se situace opakovala, ze stejné pozice skóroval Jiří Polanský a navýšil vedení na dvě branky. Ve třicáté minutě byl zápas skoro rozhodnutý. Třetí branku přidal v přesilové hře Zbyněk Irgl, jenž doklepl kotouč do sítě.

Na začátku třetí periody se Litvínov snažil o obrat, ale to se mu za posledních dvacet minutě přes několik nadějných šancí nepovedlo. Nejvýraznější možnost měl hned v počátku Doležal, který v jasné příležitosti trestuhodně přestřelil. Poté dostali hosté dvounásobnou přesilovou hru, kterou ani Hübl nebo Gula nedokázali využít.

V závěru atmosféra zhoustla. Nejprve Hanzl nevybíravě sestřelil Tybora, litvínovský útočník dostal desetiminutový osobní trest. Poté se před Janusem dostali do šarvátky Jank s Frolem a Trávníček s Draveckým. Souboje byly ohodnoceny dvouminutovými tresty a zápas skončil za stavu 3:0.