Piráti musí bránit SD ARÉNU před nájezdem kladenských Rytířů, které vede Jiří Čelanský

Napsal 10.10.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V sobotu 11. října 2014 zavítají na led chomutovské SD ARÉNY Rytíři z Kladna. Ty vede Jiří Čelanský, který v průběhu minulé sezóny přešel do Kladna právě z organizace Pirátů. Rytíři mají první část základní čísti velmi ztíženou, neboť kvůli rekonstrukci stadionu musí odehrát 21 utkání na ledě soupeřů.

Rytíři Kladno

Kladenští Rytíři se nacházejí na desátém místě tabulky. To by před sezónou čekal jistě málokdo, ale jak již bylo řečeno, Kladno má situaci značně ztíženou. Z jedenácti zápasů dokázalo v základní hrací době zvítězit čtyřikrát a jednou zvítězilo v nastavené době.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
2. Chomutov 11 6 1 2 2 32:24 22
10. Kladno 11 4 1 1 5 33:26 15

Salith Šumperk - Rytíři Kladno 3:2

Draci rozhodli o své výhře v první třetině. Na začátku čtrnácté minuty ujel Karel Plášek a nenápadnou střelou skóroval. O minutu a půl později vedl Šumperk již o dvě branky. Marek Haas si najel mezi kruhy a dělovou ranou propálil Vladaře. Kladno snížilo na začátku druhé části, kdy se z velké blízkosti prosadil Lukáš Chalupa. Znovu na dvě branky odskočili Draci díky Lukáši Žálčíkovi. V poslední části dokázali Rytíři pouze snížit.

Sestava Kladna: Vladař – Růžička, Kolářík, Kehar, Bunda, Chalupa, Kania, Zajíc – Hořava, Dalecký, Rudovský – Tenkrát, Melka, Eberle – Redlich, Pitule, Havlíček – Lukáč, Strnad

Trocha statistiky

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno
B. McGregor, M. Hovorka (oba 9 bodů)Nejproduktivnější hráčPetr Tenkrát (4+8)
Bryan McGregor - 5 gólůNejlepší střelecM. Hořava, J. Eberle - oba 5 gólů
J. Drtina, M. Hovorka - oba 6 asistencíNejlepší nahrávačPetr Tenkrát - 8 asistencí
Jiří Drtina (1+6)Neproduktivnější obránceJakub Kania (1+5)
Martin Rýgl – 14 trestných minutNejtrestanější hráčPetr Tenkrát –22 trestných minut

O zápase

Úvodní buly bude vhozeno v tradičních 17:30 na ledě chomutovské SD ARÉNY. Pro fanoušky, kteří nebudou moci přijít do ochozů, bude připraven textový online přenos, ve kterém najdete i animace jednotlivých branek.