Piráti jsou blízko k historickému úspěchu! Využijí v Třinci první mečbol?

Napsal 21.03.2017 Petr Horčička
C h o m u t o v - Čtvrtfinálová série Generali play-off Tipsport extraligy mezi chomutovskými Piráty a třineckými Oceláři se za stavu 3:1 pro svěřence trenéra Vladimíra Růžičky přesouvá zpátky do Slezska. A Chomutovští jsou blízko k historickému úspěchu, již ve středu si totiž mohou zajistit postup mezi nejlepší čtyři týmy tuzemské nejvyšší soutěže. Ale nepředbíhejme, poslední krok totiž bývá nejtěžší.

Trenéři obou soupeřů si jistě lámou hlavy nad tím, s jakou taktikou vyrukují do pátého vzájemného střetnutí. Po čtyřech zápasech, po kterých se oba soupeři mají přečtené, se dá těžko vymyslet něco nového. Stejně jako předchozí zápasy tak budou rozhodovat maličkosti. „Zase to bude boj o každý metr ledu, do Třince však jedeme vyhrát. Postup ale blízko není, poslední krok bývá nejtěžší. Každý zápas v play-off chcete vyhrát, ale ještě to bude velice těžké,“ předvídá Vladimír Růžička mladší.

Devět zápasů během patnácti dnů. To je slušná porce duelů, které Severočeši museli v uplynulých dnech podstoupit. Poslední tři zápasy se navíc hrály téměř na čtyři dvacetiminutovky. Dvakrát se v nich radovali Piráti, jednou Oceláři.

„Hrát ob jeden den třikrát čtyři třetiny není nic moc. Hlavní ale je, že se vyhrálo,“ uvědomuje si osmadvacetiletý útočník, který s pěti kanadskými body patří mezi nejproduktivnější hráče týmu. Celý rozhovor s chomutovskou dvaašedesátkou si můžete přečíst zde.

Zatímco Vladimír Kýhos bude se svými svěřenci ve středu odvracet konec sezony, Vladimír Růžička chce využít první mečbol. „Máme na to tři zápasy, uvidíme. Nikdo nic nepodcení. Před silným soupeřem máme pořád respekt a dobře si uvědomujeme, že série ještě může dopadnout všelijak,“ říká hlavní trenér Pirátů.

Kdo v sérii vyčnívá?

Ján Laco. Slovenský brankář je základním stavebním kamenem Chomutova a především jeho zásluhou vedou Piráti po čtyřech zápasech už 3:1. S výbornou úspěšností téměř 94 % se navíc řadí mezi nejlepší gólmany letošního Generali play-off.

Ivan Huml. Pětatřicetiletý forvard je lídrem chomutovského týmu. S 12 kanadskými body je zároveň také nejproduktivnějším hráčem letošních vyřazovacích bojů. S Michalem Vondrkou nastříleli po skončení základní části celkem devět gólů!

Cory Kane. Šestadvacetiletý americký hokejista vstřelil ve čtyřech zápasech tři góly a velkou měrou se tak podílel na zatím jediném vítězství Ocelářů v sérii.

Jak ale všichni dobře víme, play-off není o jednotlivcích, ale především o týmových výkonech. A proto také Chomutov v sérii tahá za delší konec provazu.

O třetí výhře Pirátů rozhodl v pondělí Valach

Čtvrté čtvrtfinále Generali play-off Tipsport extraligy přineslo od obou týmů velmi bojovný výkon. Po třech třetinách svítil na kostce nerozhodný stav 1:1, a tak následovalo třetí prodloužení v řadě. Také po skončení základní hrací doby se dlouho hrál vyrovnaný hokej, sedmačtyřicet vteřin před koncem ale Valach zařídil Pirátům třetí vítězství v sérii.

4. ČF: Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 2:1 po prodl.
Branky a nahrávky: 34. Rutta (Sklenář, Huml), 80. Valach (Huml, Vondrka) - 29. Dravecký (Martin Růžička).

Sestavy z posledního zápasu

Piráti Chomutov: Laco – Rutta, Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Dlapa – Skokan, Huml, Tomica – Vondrka, V. Růžička, Sklenář – Kaše, Kämpf, Koblasa – Raška, Šťovíček, Poletín.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Hrabal, Linhart, Krajíček, M. Doudera, Nosek, Galvas, Jank – Kane, Kreps, Rákos – Hrňa, Jašek, Adamský – Petružálek, Redenbach, Netík – Martin Růžička, Marosz, Dravecký.

Pátý zápas čtvrtfinálové série je v třinecké WERK ARENĚ na programu již ve středu, úvodní buly je naplánováno na 17 hodin a 20 minut. Utkání bude v přímém přenosu vysílat Česká televize, takže pokud se do Slezska osobně nechystáte, nezapomeňte si naladit ČT SPORT.