Piráti jedou na led českobudějovického Motoru, připíší si další tříbodovou výhru?

Napsal 07.10.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve středu 8. října se Piráti chystají do Českých Budějovic na led zdejšího Motoru. Svěřenci bývalého trenéra ústeckých Lvů Petra Rosola jistě budou chtít dokázat, že se jim na domácím ledě daří, z dosavadních pěti utkání hned čtyři dokázali vyhrát. Pikantní bude zápas zcela jistě pro Josefa Straku, který v minulé sezóně odehrát právě za Piráty 35 utkání v extralize.

ČEZ Motor České Budějovice

Českobudějovický Motor se nachází na čtvrtém místě tabulky se ziskem osmnácti bodů, na svém kontě tak mají pouze o tři body méně, než Piráti. Nutno však podotknout, že stejný bodový zisk jako Motor má třetí Jihlava i páté Litoměřice.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 10 6 1 1 2 30:21 21
4. Č. Budějovice 10 6 0 0 4 34:26 18

AZ Havířov - ČEZ Motor Č. Budějovice 4:7

Diváci v Havířově viděli gólovou smršť, ze které však vyšel lépe Motor. Dvě branky vstřelili hned tři hráči motoru, konkrétně Josef Straka, Tomáš Nouza a David Kuchejda, jednu branku si připsal Michal Švihálek. Havířovští se sice v první třetině dostali do vedení, ale Motor ještě v téže periodě skóre otočil. V průběhu druhé třetiny si Budějovice vypracovali tříbrankový náskok, o který ale na začátku poslední části přišli, když za Havířov vyrovnal Robert Říčka. Motor však dokázal vstřelit další tři branky a bral tak tři body.

Sestava Motoru: Bláha – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chmelíř, Růžička, Semrád, Parýzek – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Heřman, Rob, Prokeš – Vaniš

Statistické okénko

ČEZ Motor Č. Budějovice - Piráti Chomutov
J. Straka, T. Nouza (oba 15 bodů)Nejproduktivnější hráčMcGregor, Dušek, Hovorka (všichni 8 bodů)
J. Straka, T. Nouza - oba 6 gólůNejlepší střelecBrian McGregor - 4 góly
J. Straka, T. Nouza - oba 9 asistencíNejlepší nahrávač Jiří Drtina - 6 asistencí
Roman Vráblík (2+6)Neproduktivnější obránceJiří Drtina (1+6)
J. Mucha, J. Straka, D. Růžička – 10 trestných minutNejtrestanější hráč Vladimír Růžička – 12 trestných minut

O zápase

Utkání začíná ve středu 8.10.2014 v 17:30 na ledě Budvar Areny v Českých Budějovicích. Pro ty, kteří se na zápas nevypraví, bude připraven tradiční textový online přenos na serveru onlajny.com.