Piráti jedou do Liberce. Přeruší tam tygří neporazitelnost a navážou na venkovní úspěchy?

Napsala 24.09.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odjedou k sedmému kolu Tipsport extraligy do Liberce, kde se v loňské sezóně prali o finále Generali play-off. Piráti sice v minulém utkání prohráli s Vítkovicemi, ale nadále se pohybují na vrcholu tabulky i díky třem venkovním výhrám. Navážou svěřenci Vladimíra Růžičky na venkovní úspěšnost a přeruší libereckou nadvládu v Home Credit areně nebo podještědští hráči potvrdí domácí neporazitelnost? Duel je naplánován na neděli 24. září už od 16 hodin.

Liberec na extraligové houpačce a v základní skupině Ligy Mistrů

Liberečtí zatím doma kralují, ale domácí výhry střídají porážky bez gólů z ledu soupeřů. V úvodním kole si svěřenci Filipa Pešána poradili 3:0 s Hradcem Králové díky vyrovnaný třetinám a Willově nule. Poté odjeli do Litvínova, kde se ani jednou neprosadili a odjížděli bez bodu a s porážkou 0:2. Ve třetím kole Bílí Tygři vyzvali Zlín, jež si během první třetiny vypracoval dvougólový náskok, který ale v závěrečné periodě domácí anulovali a v šedesáté minutě strhl vítězství na liberecké hole Dominik Lakatoš.

Nezdar Severočechů v arénách soupeřů potvrdilo i utkání v Olomouci, kde se opět neprosadili a padli 0:3. V pátém kole vyhráli opět na tři branky, když je nasázeli do mladoboleslavské branky a připsali třetí tříbodovou výhru z domácí Home Credit areny. V posledním odehraném kole jeli do Třince, kde venkovní prohry nepřerušili.

SEMIFINÁLE 2016/2017

Liberec 4:1 a 4:3p Chomutov
    Chomutov 2:0 a 5:3 Liberec
    Liberec 2:1 Chomutov
    Chomutov 0:4 Liberec

Ve skupině E Ligy mistrů jsou zatím Bílí Tygři na druhém místě za Växjö, s kterým doma vyválčili bod a poté ve Švédsku prohráli 3:6. S týmem z Cardiffu mají Liberečtí opačnou bilanci, jelikož oba vzájemné zápasy vyhráli 5:2, respektive 7:3. V závěru skupiny český klub čeká dvojzápas se švýcarským Davosem.

Poslední vzájemné zápasy soupeřů se datují před brány finále Generali play-off

Severočeští rivalové se naposledy střetli v šestizápasové sérii před branami finále Generali play-off. Semifinálová série začala na ledě lídra dlouhodobé části. Liberečtí si vypracovali dvoubodové vedení, když vyhráli 4:1 a poté uválčili prodloužení – 4:3pp. V SD ARÉNĚ však Piráti nenechali nic náhodě, nejprve vyhráli 2:0, a pak vyrovnali sérii vítězstvím 5:3.

V utkání číslo pět se potvrdilo pravidlo „můj dům, můj hrad“, jelikož se Bílí Tygři opět ujali vedení, když vyhráli fotbalově 2:1. Šesté semifinále přivítala chomutovská SD ARÉNA 9. dubna, kdy Pirátům skončila nejlepší sezóna v novodobé historii. Liberečtí si v první třetině vypracovali jednogólový náskok, který drželi až do 44. minuty, od které začali přidávat další branky. Skóre se zastavilo na hodnotě 4:0 z pohledu hostů, kteří si podruhé v řadě zahráli finále extraligy.

Poslední odehraná střetnutí obou soupeřů

Piráti vyzvali na vlastním ledě Vítkovice, se kterými hájili vítěznou sérii. Po bezbrankové první třetině se hosté ujali vedení z hole Patrika Zdráhala, na kterého odpověděl střelou od modré Jaroslav Mrázek, jenž poslal duel do prodloužení. Nastavený čas byl protkán náznaky šancí, kterou nakonec využila Ridera a Radoslav Tybor.

Sestava Pirátů: Laco – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička, Skokan – Koblasa, Chlouba, Tomeček – Poletín, Lauko, Hlava.

Branky a nahrávky: 49. Mrázek (Chlouba) – 40. Zdráhal (Szturc), 63. Tybor (Roman).
Statistiky – vyloučení: 6:7, bez využití, střely na branku: 28:23, blokovnaé střely: 13:11, hity: 8:8, vhazování: 27:36.

ZMĚNY V KÁDRU BÍLÝCH TYGRŮ

Příchody: Ladislav Šmíd (Calgary, NHL), Lukáš Jašek (Třinec), Aleš Stezka (Chicago, USHL), Martin Bakoš (Kunlun, KHL).

Odchody: Radim Šimek (San Jose, NHL), Ondřej Vitásek (Örebro, SWE), Jakub Valský (Mladá Boleslav), Branko Radivojevič (Trenčín, SVK), Ján Lašák.

Liberec v předehrávce šestého kola zavítal ve čtvrtek do Třince. První dvě třetiny byly vyrovnané. Za Oceláře se prosadili Tomáš Marcinko s Martinem Adamským a v bílomodrém dresu skórovali Adam Dlouhý s Martinem Bakošem – 2:2. Ve 45. minutě Vladimír Roth nahodil na bránu, kde se nejlépe zorientoval Jiří Polancký a vrátil Třineckým vedení. Liberečtí už se neprosadili a za Oceláře pojistili výhru Vladimír Svačina a Martin Růžička.

Sestava Bílých Tygrů: Will – Jánošík, Pyrochta, Šmíd, Plutnar, Derner, Kolmann, Havlín – Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Ordoš, Bulíř, Bakoš – Špaček, Jašek, Stránský – Dlouhý, Vantuch, Hrabík.

Branky a nahrávky:6. Marcinko (Martin Růžička, Hrňa), 26. Adamský (Irgl, Hrubec), 45. Polanský (Roth, Irgl), 57. Svačina (Roth, Marosz), 60. Martin Růžička (Polanský, Roth) – 3. A. Dlouhý (Jašek), 39. Bakoš (Pyrochta, P. Jelínek).
Statistiky – vyloučení: 4:3, využití: 1:0, střely na branku: 43:22, blokovnaé střely: 9:12, hity: 10:16, vhazování: 42:33.