Piráti dále bojují. V neděli přivítají Mladou Boleslav, která vede tabulku o umístění

Napsal 10.03.2018 Sabina Nováková
C h o m u t o v – Piráti v rámci 3. kola skupiny o umístění Tipsport extraligy přivítají na svém ledě BK Mladá Boleslav. Předešlý zápas o definitivní možnou záchranu proti Jihlavě Chomutovským nevyšel, jelikož padli dvoubrankovým rozdílem. O tom stačila Jihlava rozhodnout po vyrovnaných dvou periodách v té poslední. Bruslaři si naproti tomu vydobyli výhru v prodloužení proti HC Verva Litvínov. Piráti na první Středočechy ztrácí jeden bod. Úvodní buly bude vhozeno v Pirátské aréně 11. března v 15 hodin a 30 minut.

Mladá Boleslav zatím vede tabulku o umístění

Po základní části skončila Mladá Boleslav příčku pod Chomutovem, a to na dvanáctém místě. Za dvaapadesát zápasů nasbírala pětašedesát bodů za jednadvacet vítězství a jednatřicet porážek. Definitivní verdikt, že si Středočeši zahrají play-out, padl v zápase proti pražské Spartě. V tom Mladá Boleslav prohrála vysoko 2:6, a postup do předkola play-off se tak nekonal.

Po dvou duelech o umístění zůstává ale družina Vladimíra Kýhose neomylná. V prvním kole si před domácím publikem poradila s přehledem s Jihlavou 5:1 a v kole následujícím brala body z prodloužení, které se odehrálo na litvínovském Zimním stadioně Ivana Hlinky – 3:2p. Se sedmdesáti body tak momentálně kraluje tabulce o umístění v Tipsport extralize.

731 tr. minutTRESTNÉ MINUTY564 tr. minut

Pozn.: pozice jsou vztažené pouze na skupinu o umístění, do které se ale přenáší zbylé statistiky.

Společná klání vyzněla lépě pro Bruslaře

Do úvodu sezóny 2017/2018 vstoupili svěřenci Vladimíra Růžičky proti Mladé Boleslavi úspěšně. V rámci druhého kola základní části ji totiž porazili poměrem 2:1. Zbylá utkání však patřila soupeři. První z nevydařených zápasů Piráti dovedli až do samostatných nájezdů – 2:3sn. Druhý nezvládli s jasným stavem 0:5 a poslední ze čtveřice společných soubojů Chomutovští před domácím publikem prohráli těsně 0:1. Téměř 177 minut tak Mladé Boleslavi nedali gól.

Mladá Boleslav – Chomutov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 44. P. Musil (Kotvan, Klepiš) – 9. Poletín (Flemming, Vondrka), 54. Tomica (Vondrka).

Chomutov – Mladá Boleslav 2:3sn (2:0, 0:2, 0:0 – 0:0)
Branky: 2. Skokan (Poletín, Lauko), 9. Růžička (Skokan) – 25. Pacovský (Knotek, Orsava), 30. Martin Procházka (Musil), rozh. náj. Holík.

Mladá Boleslav – Chomutov 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 5. Holík (Lenc, Klepiš), 15. Pabiška (Musil, Lenc), 33. Knotek (Němeček), 44. Procházka (Knotek, Kotvan), 60. Orsava (Holík, Klepiš).

Chomutov – Mladá Boleslav 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky: 2. Kotvan (Samuels, Dlapa).

Druhé kolo o umístění vyšlo lépe Jihlavě

Jihlava – Chomutov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky:15. Rabbit (Hamill, Diviš), 42. Skořepa, 46. Jiránek (de la Rose, Čachotský) – 31. Chrpa (Vantuch).
Vyloučení: 2:5. Bez využití. Střely na branku: 21:28. Střely zblokované: 12:6. Hity: 7:4. Vhazování: 35:28.

Sestava Chomutov:Lukeš – Dietz, Flemming, Knot, Valach, Trefný, Slovák, Grman – Sklenář, V. Růžička, Skokan, Koblasa, Smejkal, Šťovíček, Poletín, Huml, J. Havel, Chrpa, Vantuch, Lauko.

Litvínov – Mladá Boleslav 2:3p (2:0, 0:1, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Válek (Jícha), 8. Řehoř (Trávníček, Čutta) – 22. Urban (Kotvan, Volf), 45. Nahodil (Pabiška), 63. Valský (Nahodil, Říha).
Vyloučení: 2:4, navíc Řehoř 2+2 min. vysoká hůl, Hübl (oba Litvínov) 5 min. a do konce za vražení zezadu, Pacovský (MB) 10 min. a do konce. Využití: 0:3. Střely na branku: 30:31. Střely zblokované: 10:6. Hity: 6:3. Vhazování: 31:31.

Sestava Mladé Boleslavi: Růžička – Hanzlík, Bernad – Dlapa, Eminger – Kotvan, Kurka - Říha – Valský, Nahodil, Orsava – Pacovský, Klepiš, Flynn – Pabiška, Urban, Kousal – Volf. Trenéři Kýhos, Ujčík, Žabka.

První nástup Jakuba Trefného této sezóny v dresu Pirátů

Šestatřicetiletý obránce Jakub Trefný dostal v sezóně 2017/2018 poprvé důvěru od Vladimíra Růžičky a nastoupil do utkání o umístění proti HC Dukla Jihlava. Na ledě strávil 13 minut a 25 vteřin a zaznamenal dvě střely na branku Jihlavských. Celou sezónu jinak odehrál v prvoligové Kadani, kde působí již od sezóny 2010/2011. Za Trhače vynechal pouze jeden zápas a připsal si celkem dvacet kanadských bodů. Z toho šestkrát skóroval a čtrnáctkrát na branku přihrál. Zkušený obránce odehrál v chomutovském áčku 526. utkání, v extralize se jednalo o start s pořadovým číslem 45.

Poslední trestné kolo pro Nicolase Hlavu

Pirát Nicolas Hlava byl v prvním kole skupiny o umístění proti Vervě Litvínov vyloučen za zákrok na Františka Gerháta – zásah do oblasti a krku. Jeho trest byl pět minut + do konce utkání. K tomu šéf disciplinární komise Karel Holý přidal ještě stop na dva zápasy. První si již pirátský forvard odseděl, když nenastoupil v Jihlavě a druhý vynechaný zápas ho čeká proti Mladé Boleslavi.