Baráž, 2. kolo: Chomutov - Olomouc 17.30 DHL ELJ - F1: Chomutov - Mladá Boleslav 4:1 ELIOD ELMD - MMČR: Zlín - Chomutov 16:30

Piráti budou mít nového kapitána, Milan Kraft ukončil aktivní hráčskou kariéru

Piráti budou mít nového kapitána, Milan Kraft ukončil aktivní hráčskou kariéru
31.7.2013, Tisková zpráva

Čtyři roky byl součástí posádky pirátského korábu. Jako šéf kabiny dostal za úkol doplout se svými spolubojovníky do přístavu zvaného nejvyšší soutěž. To se Milanu Kraftovi povedlo a chomutovský hokej se po 38 letech vrátil mezi tuzemskou elitu. Tým vedený někdejším hráčem Pittsburghu následně zvládl i další zadání a v Tipsport extralize se udržel. Nyní bude kapitánské céčko nosit na hrudi někdo jiný, Milan Kraft se totiž rozhodl ukončit aktivní hráčskou kariéru.

Třiatřicetiletý rodák z Plzně, kde absolvoval extraligovou premiéru už na rozmezí šestnácti a sedmnácti let během ročníku 1996/1997, přišel na sever Čech v létě 2009 a zařadil se mezi důležité články mužstva. Ač mu loňská základní část extraligy nevyšla úplně podle představ, v play-off a zejména v posledních dvou barážích byl nejproduktivnějším Pirátem.

Milan Kraft dovedl jako kapitán Piráty do extraligy. A výraznou měrou se postaral také o to, že se nejvyšší soutěž bude v Chomutově hrát i v příštím roce.

Po skončení letošní prolínací soutěže došlo k hodnocení celého ročníku a trenéři došli k závěru, že pro Milana Krafta by místo v elitních formacích nebylo. Ve třetím a čtvrtém útoku budou dostávat prostor mladí hráči, kteří musí nastupovat podle nového pravdila, tudíž byla juniorskému mistrovi světa z roku 2000 nabídnuta pozice lídra v řadách partnerské Kadaně. „Dlouho jsme zvažovali jestli budeme mít prostor pro tolik starších hráčů. Nakonec jsme došli k tomu, že bychom pro Milana neměli odpovídající pozici v základní sestavě. Řekl jsem mu otevřeně jak se věci mají a nabídli jsme mu pozici v Kadani,” přiblížil sportovní manažer a trenér v jedné osobě Jiří Čelanský.

Vzhledem k ještě rok platné smlouvě ponechalo vedení Pirátů rozhodnutí plně na hráči, který za Chomutov odehrál 247 soutěžních utkání, v nichž vstřelil 89 gólů a přidal 141 asistencí. Bývalý hráč Karlových Varů, pražské Slavie či ruského Omsku nakonec zvolil odchod do hokejového důchodu. „Věděl jsem, že takové rozhodnutí budu muset jednou udělat, ale chtěl jsem smlouvu v Chomutově dodržet. Trénéři se ale rozhodli jinak a nezbývá nic jiného než to respektovat. Určitě mě to mrzí, chtěl jsem ještě minimálně rok odehrát. O odchodu jinam jsem vůbec neuvažoval, chci být nablízku rodině a proto jsem se rozhodl, že na profesionální úrovni už hrát nebudu,” komentoval situaci Milan Kraft.

V dresu Pirátů Chomutov ukončil Milan Kraft aktivní hráčskou kariéru.

Bilance účastníka seniorského mistrovství světa 2004 v České republice se tak zastaví na 207 startech v NHL (41+41), osmi bitvách ve Stanleyově poháru (nebodoval) a 245 duelech v české nejvyšší soutěži (47+50). Za národní tým nastoupil Milan Kraft osmkrát, dvakrát se v nejcennějším dresu prosadil střelecky.

Oficiální rozlučka s kapitánem Pirátů proběhne v neděli 15. září před prvním domácím utkáním nové extraligové sezóny, v němž na chomutovský led zavítá pražská Sparta. „Milan Kraft byl pro chomutovský hokej několik sezón důležitým hráčem nejen na ledě, ale i v kabíně. Jako kapitán týmu dovedl Piráty do extraligy a následně se v baráži také výraznou měrou podílel na udržení nejvyšší soutěže i pro další období. Během svého angažmá se vždy choval jako skutečný profesionál, svým přístupem byl vzorem pro mladé hráče a pro mě osobně byla radost s ním spolupracovat. Za sebe i za celý klub bych mu chtěl za jeho služby a vše co pro chomutovský hokej odvedl velmi poděkovat a popřát mu jen to nejlepší do dalších let,” řekl generální manažer klubu Jaroslav Veverka a dodal: „Přestože se Milan už nebude objevovat v našem dresu na ledové ploše, stále ho vnímáme jako důležitého člena naší organizace. I proto v následující sezóně dodržíme jeho platný kontrakt se všemi náležitostmi. Je možné, že v budoucnu budeme s Milanem spolupracovat třeba v jiné než hráčské pozici.”

 
Podobné články
V tento den před lety
 
 
Aktuálně na webu
pátek 27.3.2015

Junioři zvládli první krok za obhajobou titulu! V SD ARÉNĚ přehráli Boleslav

C h o m u t o v - První důležitý krok za obhajobou titulu udělali mladí Piráti hned v prvním zápase finálové série s Boleslaví. V první...

čtvrtek 26.3.2015

V baráži poprvé doma! Úvodním soupeřem v SD ARÉNĚ bude stejně jako loni Olomouc

C h o m u t o v - Po neúspěšném utkání na ledě pražské Slavie a Piráti představí v souboji proti Olomouci. Ta hraje baráž o extraligu...

čtvrtek 26.3.2015

Mladší dorost jde do bitev o titul, v Hradci Králové hrají se Zlínem, domácími a Kometou

C h o m u t o v - Již v pátek 27. března to vypukne. Jde o vrchol sezóny, který určí vítěze české ELIOD extraligy mladšího dorostu pro...

 
 
Kluby 1. ligy
Piráti na Twitteru
 
 

© 2003-2015 Oficiální web Pirátů Chomutov & eSports.cz, s.r.o. & Design: SOPKO ADVERTISING, s.r.o.  |  RSS