Piráti budou hájit pozici vítěze základní části v Šumperku, který bojuje o play-off

Napsal 27.01.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - První liga pokračuje již ve středu dalším hracím kolem. Jedná se již o 49. kolo dlouhodobé části. Piráti v něm budou hájit pozici již jistého vítěze základní části. Soupeřem chomutovského souboru bude nepříjemný Salith Šumperk, jenž stále bojuje o účast ve vyřazovacích bojích. Utkání začíná v Šumperku ve středu 28. ledna v 18:00 hodin.

Salith Šumperk

Draci prožívají vcelku podobný ročník, jako byl ten minulý, i letos bojují svěřenci trenéra Radka Kučery o účast ve vyřazovacích bojích. Zdá se, že boj o elitní desítku se strhne až do závěrečného kola. Ani pondělní zápasy neoddělily od sebe celky Šumperka a Ústí nad Labem. Zatímco Salith porazil Havlíčkův Brod, Slovan zdolal českobudějovický Motor. Rozdíl mezi oběma týmy je pouze ve skóre, proto jsou Šumperští na jedenácté pozici.

Velmi důležitou postavou dračího souboru je zkušený Patrik Moskal, jemuž s náskokem náleží první místo v týmové produktivitě a zároveň je na čtvrtém místě v kanadském bodování celé první ligy. Na svém kontě má nyní devatenáct branek a osmatřicet nahrávek. Hned za ním je v týmovém bodování Lukáš Žálčík. Šumperský odchovanec, jenž prošel Spartou, má na svém účtu jedenadvacet přesných tref a k nim přidal ještě patnáct nahrávek. Dalšími hráči, kteří jsou oporami celku z pod Jeseníků jsou Aleš Staněk a Michal Velecký. Produktivitu zadáků vede Tomáš Sedlák, který má na svém kontě třicet bodů za šest branek a čtyřiadvacet přihrávek. Hned za ním je další produktivní obránce Aleš Holík. Ten posbíral zatím osmadvacet bodíků. V brankovišti Šumperka se v letošním ročníku objevila trojice brankářů. Největší porci utkání odchytal Vladislav Koutský. Dále následuje Daniel Zelenka a juniorský reprezentant Miroslav Svoboda.

Poslední vzájemný zápas

Piráti Chomutov - Salith Šumperk 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Poslední měření sil se uskutečnilo v SD Aréně. Chomutovští Piráti nedali svému soupeři příliš šancí na bodový zisk. Po první třetině vedli 2:0, prosadili se Lukáš Květoň a Martin Kadlec. V prostředním dějství domácí svůj náskok navýšili díky trefě Marka Hovorky. Pod tříbodové vítězství se ve třetí periodě podepsali svými góly ještě Roman Chlouba a Bryan McGregor. Čisté konto v tomto střetnutí udržel Miroslav Kopřiva.

Piráti Chomutov:Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, Toman, Rýgl, Bartejs, Stehlík – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Růžička, Sinisalo – McGregor, Šťovíček, L. Květoň – Kadlec, Chlouba, Veselý.

Salith Šumperk:Koutský – Drtil, Holík, Sedlák, Gewiese, Starý, Novotný, Prokop, Bail – M. Haas, Vrdlovec, R. Haas - Staněk, Moskal, Žálčík - Brunec, Plášek, Velecký - Vachutka, Rimmel, Popelka.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 48 30 6 6 6 175:92 108
11. Šumperk 48 18 4 5 21 144:169 67

Poslední utkání našeho soupeře

Salith Šumperk - HC Rebel Havlíčkův Brod 5:4 (3:0, 1:1, 1:3)

Svěřenci trenéra Kučery hostili v pondělním zápase poslední Havlíčkův Brod. Ve 24. minutě vedla dračí parta již 4:0. Následně ale Rebelové zabrali a třemi brankami se dostali opět do zápasu. O vítězství Šumperka rozhodl, čtyři minuty před koncem svou druhou trefou večera obránce Tomáš Drtil. Zdálo se, být skoro hotovo, ovšem Jakub Babka v 58. minutě znovu dopravil za brankovou čáru kontaktní gól. Odvolání hostujícího brankáře ani závěrečná potyčka už změny ve skóre nepřivanuly, Šumperk porazil Havlíčkův Brod těsně 5:4.

Sestava Šumperka:Svoboda – Bail, Holík, Gewiese, Sedlák T., Novotný, Slavík, Drtil – Haas M., Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Bláha, Vachutka – Rimmel, Berger, Popelka.

Šumperk - Chomutov
Patrik Moskal (19+38)Nejproduktivnější hráčMarek Hovorka (23+27)
Lukáš Žálčík - 21 branek Nejlepší střelecMarek Hovorka – 23 branek
Patrik Moskal – 38 asistencí Nejlepší nahrávačNikola Gajovský – 31 asistencí
Tomáš Sedlák (6+24)Nejproduktivnější obránceBrett Skinner (4+25)
Patrik Moskal – 78 TM Nejtrestanější hráčŠtěpán Hřebejk – 78 TM

O zápase

Zápas sedmačtyřicátého kola začíná na Tyršově stadionu v Šumperku ve středu 28. ledna v 18:00 hodin. Šumperští potřebují bodovat, aby se přiblížili účasti ve vyřazovacích bojích. Chomutovští budou chtít navázat na vysoké domácí vítězství s Havířovem a potvrdit pozici jistého vítěze základní části. Kdo bude úspěšnější v zápase 49. kola? Utkání začíná v již zmiňovaný čas a pokud se nevypravíte podpořit Piráty na sever Moravy, tak pro Vás bude připraven tradiční textový online přenos přímo ze stadionu.