Mladežnický hokej

Odveta se dorostencům vydařila, Mostu dali jedenáctku

Napsal 20.08.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v - Před necelými dvěma týdny prohráli chomutovští dorostenci na stadionu Baníku Most po divoké přestřelce 7:8. Odveta před domácím publikem se jim však podařila výborně. Zejména díky střeleckému probuzení ve druhé třetině zvítězili mladí hokejisté KLH vysoko 11:1. Hattrickem se blýskl útočník Tomáš Heindl. Příprava dorostencům pokračuje už tuto středu 23. srpna, kdy od půl šesté večer hostí družstvo Děčína.
přípravné utkání - neděle 20. 8. 2006 – 16:00
KLH Chomutov - HC Baník Most 11:1 (2:1, 6:0, 3:0)

Branky Chomutova: 10. Zajak (Wild), 15. Heindl, 28. Princ (L. Kubík), 28. Heindl (Fiala), 30. Páv (Kolář), 32. Heindl (M. Žižka), 33. Tauš (Vavrica), 37. M. Žižka (Wild), 41. Partl (A. Kubík), 53. Cvrk, 55. Mašek. Vyloučení: 12:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 70.

Chomutov: Syrovátka (30. Grus) - A. Kubík, Princ, Fiala, M. Žižka, Tauš, Wild, Páv - Kolář, Cvrk, L. Kubík - Heindl, Topolančin, Csonka - Miško, Vavrica, Zajak - Mašek, Partl, D. Žižka - Krebs, M. Ašenbrener.

Průběh utkání

Domácí se opět na soupeře vrhli hned od začátku. Po půl minutě hry poslal důraznou navštívenku mosteckému brankáři Princ. O chvíli později zakončoval Cvrk souhru s Lukášem Kubíkem těsně vedle. Další možnosti měli Topolančin a Heindl, ovšem ani oni nebyli úspěšní. Střeleckou smůlu domácí prolomili v 10. minutě. Při signalizované výhodě vystřelil od modré Wild a Pavel Zajak letící puk sklepl do sítě – 1:0. Po sérii dalších nevyužitích příležitostí přišel druhý gól v 15. minutě, kdy Tomáš Heindl vystihl rozehrávku soupeře a samostatný únik s přehledem proměnil. Netrvalo však dlouho a mostecký kapitán Šimer znovu dotáhl na nejtěsnější rozdíl. A nebýt dvě minuty před přestávkou pohotového zákroku chomutovského brankáře Syrovátky, mohlo být dokonce vyrovnáno.

V úvodu prostředního dějství přestáli domácí dvojnásobné oslabení. Ve 25. minutě byl v nájezdu podražen Kolář a rozhodčí nařídil trestné střílení. Ujal se ho sám postižený a jedovatou střelou orazítkoval tyč! S blížící se polovinou střetnutí se hokejistům Chomutova povedlo prolomit střelecké prokletí a najednou sázeli soupeři gól za gólem. Nejprve se po vhazování v útočném pásmu prosadil Tomáš Princ - 3:1. Krátce na to vybídl Fiala střílenou přihrávkou ke skórování Tomáše Heindla - 4:1. Pátý zářez přidal střelou mezi betony Tomáš Páv a ve 32. minutě dovršil Tomáš Heindl krásným slalomem svůj hattrick – 6:1. Sedmý gól přidal ranou od modré čáry David Tauš a na 8:1 zvyšoval po rychlém brejku Michal Žižka. Šest gólů během necelých devíti minut srazilo Most do kolen.

Třetí třetina se tak dohrávala už jen z povinnosti. Přesto se hned po 17ti vteřinách opět měnilo skóre, když pokus Aleše Kubíka tečoval na hranici brankoviště Daniel Partl - 9:1. Ve zbytku utkání se domácím povedlo navýšit skóre ještě dvakrát. V 53. minutě prokázal důraz před bránou Daniel Cvrk, když vyklepl puk z pod lapačky brankáře a zasunul ho do sítě – 10:1. O zpečetění výsledku se posléze postaral Patrik Mašek. Na útočné modré čáře převzal nahrávku a ukázkovým blafákem do bekhendu upravil na konečných 11:1.