Mladežnický hokej

O víkendu pokračuje Noen extraliga juniorů a extraliga dorostu

Napsal 27.11.2009 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Junioři mají na programu pouze jediné utkání, a to v pátek proti Českým Budějovicím. Utkání se hraje od 18.00, na ČEZ Stadionu v Chomutově a jste všichni srdečné zvány. Starší dorost sehraje dvě utkání, a to v pátek od 15:00 v Plzni. Doma se představí o den později, kdy přivítáme od 13:30 pražskou Slávii. Mladší dorost se představí v neděli, na ledě pražské Slávie.

Junioři KLH Chomutov

Junioři se představí doma dnes od 18:00, proti Českým Budějovic. Chomutovu se nástavba zatím moc nedaří, když prohráli dvě ze čtyř utkání. Prohráli s Ústím nad Labem venku 5:3 a doma s Libercem, po prodloužení 6:7. Naopak Severočechy může těšit fakt, že právě Jihočechy porazili na jejich ledě 6:3. Do konce nástavbové části zbývá pouze odehrát čtyři utkání, přičemž všech dvanáct bodu by se náramně hodilo.

KLH Chomutov – HC České Budějovice

Jak jsme se již zmínili, tak první zápas v nástavbě vyzněl lépe pro hosty, a tedy pro KLH Chomutov. Nejvíce se na výhře týmu podíleli hráči Tomáš Heindl (2+0) a Jaroslav Kůs (0+2). České Budějovice jsou na posledním místě západní skupiny a chomutovští, to budou chtít jednoznačně potvrdit domácím úspěchem. V týmu Jihočechů je nejvíce nebezpečný Josef Rezek, který devět gólů dal a na dalších třináct nahrál. Druhým a třetím mužem v bodování, je Aleš Ježek (7+9) a Stanislav Polodna (2+8). Utkání začíná v 18:00, na ČEZ Stadionu v Chomutově.

Starší dorost KLH Chomutov

Starším dorostencům zbývají do odehrání základní části poslední čtyři kola. Dalším soupeřem bude západočeská Plzeň, která Chomutov přivítá v pátek od 15:00. V sobotu pak doma od 13:30, přivítáme pražskou Slávii. Starší dorost je na posledním místě a bude se snažit, a by to tak nezůstalo. Právě Plzeňané jsou na předposlední, a tedy jednu příčku před KLH Chomutov.

HC Plzeň 1929 – KLH Chomutov

Chomutov odehrál s Plzní celkem tři duely, a vždy se radovali domácí. V Chomutově Západočeši prohráli dvakrát shodným výsledkem 3:1. V Plzni se pak radovali domácí v poměru 5:4, po prodloužení. Plzeňané mají před Chomutovem náskok šesti bodů. Za Západočechy je nejvíce nebezpečný Martin Váchal, který nastřílel devět gólů a přidal k tomu ještě čtrnáct asistencí. Druhým nejnebezpečnějším mužem je Tomáš Noga, který šest gólů dal a osmkrát asistoval. Dalšími jsou Petr Mainer (7+4) a Stanislav Erben (2+9). Utkání se hraje dnes od 15:00 v ČEZ Aréně Plzeň.

KLH Chomutov – HC Slávie Praha

Chomutov sehrál prozatím se Slávií dva duely, a oba vyhráli Pražané na domácím ledě. První duel vyhrála Slávie 4:3, když se za Severočechy dvakrát trefil Radek Hrabák. Druhý zápas skončil pro Slávii vítězně, v poměru 4:2, i tady se trefil Radek Hrabák, kterému se na pražské týmy daří. Nejvytíženějším mužem Pražanů je Václav Tomek, který deset gólů dal a na dalších dvanáct nahrál. Druhým nejvíce bodujícím hráčem je Michal Hellar (9+12). Následují ho - Jan Muller (5+13), Dmitrij Jaškin (7+10) a Martin Kotyra (9+7). Utkání se hraje v sobotu, od 13:30 na ČEZ Stadionu v Chomutově.

Mladší dorost KLH Chomutov

Mladší dorostenci hrají svá utkání ve čtvrtek, a nebo v neděli. Není tedy divu, že sehrají pouze jediné utkání, kdy v neděli zajíždějí na led pražské Slávie. Právě duel se Slávií, bude rozdělovat základní část na dvě půle, a to na půli odehranou a půli, která se teprve bude hrát, což znamená, že jsme v přesné polovině základní části. Poslední kolo se Severočechům nepovedlo a prohráli jednoznačně doma s Plzní 9:4, i proto se budou snažit v zápase se Slávií, svojí porážku splatit.

HC Slávie Praha – KLH Chomutov

První vzájemné utkání vyznělo lépe pro hosty, kteří v Chomutově vyhráli 5:4, po prodloužení. Branky Chomutova vstřelili – Tichý, Huňady, Toušek a Horejš. Slávie se může pyšnit pátým místem v západní skupině a třináctibodovým náskokem, na svého nedělního soupeře. Utkání je na programu v neděli, kdy Slávie přivítá na svém ledě v Edenu severočeský Chomutov.