Nováčkovi z Litoměřic se daří, ale Chomutov chce v sobotu vyhrát

Napsal 15.10.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Po drobném klopýtnutí na ledě Chrudimi pokračuje Chomutov v prvoligových bojích na domácím ledě. V sobotu od 17.30 vyzve na souboj nováčka první ligy – tým Litoměřic. Ten má ve svém kádru chomutovským fanouškům známé tváře a v dosavadních bojích si vede více než dobře. Nezbývá než si přát, aby domácí pořádně přistřihli nováčkovi křídla.
Bilance venku 1-0-0-1-3
Nejproduktivnější hráč Ladislav Slížek (5+4)
Nejlepší střelec Slížek, Kloz - 5 branek
Nejproduktivnější obránce Jakub Evan (0+3)

Litoměřice si letos v první lize kroutí první sezonu a rovnou na nově zrekonstruovaném stadionu. Kalich aréna do svých útrob pojme 1 800 diváků. Při slavnostním znovuotevření po jejím ledě kroužila taková esa jako Milan Hnilička, Robert Reichl, Zdeno Chára nebo Martin Škoula. A jestli si škarohlídi mysleli, že je to poslední pěkný hokej, který její stěny uvidí, pak se spletli.

Řekli o nás:

„V sobotu jedeme na led druhého největšího favorita soutěže a můžeme jen překvapit. Musíme bojovat jako v zápase s Ústím, ale musíme zlepšit disciplínu. Nemůžeme si dovolit tolik vyloučených. Chomutov by to mohl těžce trestat. Ústí se to, bohudík, nedařilo. Samozřejmě se do Chomutova pojedeme o body poprat, ale jak to dopadne, nevíme.“

Daniel Tvrzník, trenér HC Stadion Litoměřice

„My jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát. Do Chomutova pojedeme s tím, že tam už nemáme vůbec co ztratit. Ale třeba se stane další malý zázrak. Třeba...“

Ladislav Slížek, kapitán HC Stadion Litoměřice

Výborný start nováčka

Litoměřice si na nováčka nevedou vůbec špatně. V devíti zápasech vybojovaly 15 bodů, za které jim patří 7. místo. Až za nimi tak v prvoligové tabulce jsou například týmy, které jsme měli možnost vidět v loňském play off: Hradec Králové, Olomouc nebo Vrchlabí.

Litoměřičtí hokejisté mají prozatím v nohách pět venkovních zápasů, za něž mají na svém kontě 4 body. Nutno podotknout, že venku mají Litoměřice o poznání horší skóre než v domácích zápasech. Pasivní poměr 10:17 ukazuje hlavně na to, že venku je litoměřická obrana až nebezpečně snadno prostupná. Naopak domácí klub se může doma pochlubit prozatím stoprocentní bilancí a skórem 18:7 v pěti zápasech.

Zápasy Litoměřic

Litoměřicím se podařilo porazit Kadaň, Havlíčkův Brod a momentálně drží třízápasovou sérii bez porážky. Doma si poradily s Hradcem Králové 6:1, venku zdolaly Vrchlabí 3:0 a v posledním kole hostily ústecký Slovan.

Zápas byl už dopředu vyprodaný a 1 800 fanoušků na tribunách vidělo v první třetině výborný nástup hostů. Ti po 14. minutách vedli už 3:0 a vypadalo to, že Litoměřice doma utrpí debakl. Litoměřice ale předvedly neuvěřitelný obrat, na který by na začátku 59. minuty, kdy prohrávaly 1:3, vsadil jen naprostý blázen. V čase 59:17 se jim ale podařilo snížit na rozdíl jediné branky a dílo zkázy z pohledu Slovanu dokonal „za vteřinu šedesát“, tedy v čase 59:59, Přeučil. Paralyzované Ústí se v prodloužení na nic nezmohlo a poslední hřebíček do rakve s logem Slovanu zatloukl ve druhé minutě prodloužení opět Petr Přeučil. Litoměřice nakonec porazily Slovan 4:3pp.

Chomutov v posledním zápase

O tom, že i papírové předpoklady se mohou občas zmýlit, se přesvědčili i Chomutovští. Ačkoli byli před zápasem v Chrudimi pasováni do role jasných favoritů, potvrdilo se, že Chrudim je pro Krušnohorce dlouhodobě nepříjemný soupeř. Chomutovu se sice podařilo vyválčit výhru 3:2, ale až v prodloužení. O bonusový bod se postaral Zdeněk Skořepa, pro nějž to byla vůbec první branka v sezóně. I přes zaváhání ale bílomodří dál vedou tabulku o dva body před Slovanem.

Známé tváře v dresu Litoměřic

Chomutovští fanoušci se v sobotu můžou těšit na dva borce, kteří delší dobu oblékali chomutovský dres. Tím prvním je Martin Heinisch, který v klubu působil v částech sezón 2006-2007 a 2007-2008. V 87 odehraných zápasech nasbíral 33 kanadských bodů. Střelecky se mu daří i v Litoměřicích, kde je momentálně druhým nejproduktivnějším hráčem. V devíti zápasech nasbíral 7 bodů (3+4).

Další známou tváří je útočník Jaroslav Hašek, který v Chomutově strávil notný kus své dosavadní hokejové kariéry. Od roku 2006 do konce loňské sezony za KLH Chomutov odehrál celkem 192 utkání, v nichž získal 134 bodů. V dresu Litoměřic se momentálně může pochlubit bilancí 2+4.