Nic jiného než výhra nesmí Chomutov zajímat

Napsal 30.01.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - O další důležité body v boji o co nejlepší výchozí pozici pro play-off se hokejisté KLH střetnou na Duhovém stadionu s IHC Písek. Po sobotní porážce v prodloužení by byla jakákoliv domácí ztráta velmi nepříjemným počinem. Statistiky letošního ročníku s jihočeským rivalem vybízí k mírnému optimismu. Jak však ukázalo poslední kolo, není radno považovat Písecké za soka, který se porazí sám. Doma si totiž poradil s Kadaní. Po zranění ruky se do sestavy vrátil Kamil Koláček, naopak v Ostravě chyběl kapitán týmu Radek Šíp. Nad jeho pondělním startem visí otazník. Další ranou pro chomutovský útok je ztráta Jiřího Charouska, který má po sekeře od hráčů SAREZY zlomené zápěstí a sezona pro něj nejspíš skončila. Utkání stejně jako podrobný ONLINE přenos začíná v 17:30.

Změny na břehu Otavy

Dvě nejčerstvější posily do obrany získali Písečtí těsně před víkendovým kolem. Zkušený Petr Mainer (34 let), stále hráč Chomutova, přišel na hostování z Mladé Boleslavi. V rozhovoru pro oficiální stránky klubu mimo jiné uvedl, že přišel pomoci mladým hráčům se zvednout před očekávanou baráží a že zůstává do konce sezony. Druhým bekem, který oblékl dres Jihočechů poprvé v sobotu byl Martin Lupač (22), jehož si IHC vytáhl z Pelhřimova na zkoušku. Již koncem roku minulého získal Písek i nového trenéra. Jindřich Setikovský nahradil odcházejícího Václava Baďoučka.

IHC řečí čísel

Mezi tyčemi se vystřídala pěkná řádka gólmanů (celkem 7). Nejvíce zápasů (16) odchytal Petr Svoboda (26), který má úspěšnost zásahů 90,06%. Značnou rotaci brankářů dokládá i fakt, že poslední vzájemný zápas odchytal Lukáš Mensator (20). A v minulém kole čelil nájezdům kadaňských útočníků Michal Pinkas (26), jenž pomáhá i druholigovým Strakonicím.

Následující statistika je ovlivněna nestejným počtem odehraných utkání, proto uvádíme jen hráče, kteří nastoupili v posledním zápase včetně jejich klubového pořadí.

Hodnocení +/- obránců

2. Petr Mainer           + 2
 3. Zbyněk Neckář (26)      0
...
16. Ondřej Malinský (21)  -21
V čele produktivity beků se nachází s bilancí 4 tref do černého a 8 asistencí Tomáš Burkoň (20).

Následující tabulka dokládá, že i v dnešní době je možné, aby statistikám klubu vévodili vyložení střelci jako jsou první dva borci Písku. Druhého v pořadí dobře znají také v Chomutově, odkud na jihu Čech hostuje. Zdatně jim pomáhá také Jiří Lála ml. (čerstvě 22), jehož střelecký účet čítá 10 zářezů na hokejce.

Kanadské bodování útočníků

1. Tomáš Nouza (22)   20+12
2. Lukáš Zika (25)    16+ 8
3. Jiří Jelen (27)     6+16
Zlým mužem týmu je Milan Kořánek (24), jemuž patří se 107 trestnými minutami 4.místo mezi nejtrestanějšími hráči ligy.

Letošní vzájemná bilance

V první zápase na jihu Čech dokázali hokejisté Chomutova zvítězit 4:0. Poté ukořistili plný počet bodů v rámci 20.kola také na Duhovém stadionu po výsledku 6:3. Porážce se Severočeši vyhnuli také ve třetím střetnutí v Písku. Hostující kapitán Radek Šíp otevřel ve 4.minutě skóre, ovšem třetinu vyhráli domácí po brankách Davida Míky (29) v 10. a Jiřího Lály ml. v 18.minutě. O další obrat v utkání se postarali Stanislav Mikšovic a znovu Radek Šíp. Šest minut před koncem vyrovnal na konečných 3:3 Zbyněk Neckář.

Sestavy z posledního utkání v Písku

Písek: Mensator - Burkoň, Malinský, Neckář, Procházka, Svoboda, Veselý - Jelen, Nouza, Zika - Míka, Šimek, Lála - Kořánek, Hájek, Řehoř.

Chomutov: Horčička - Hájek, Révay, Řezníček, Trefný, Prošek, Plaček, Szakal - Malát, Šíp, Jíra - Polodna, Mikšovic, Jeslínek - Boušek, Charousek, Buchal - Pražák, Jan Šulc.

Zápas s Kadaní

Na posledním místě soutěže ztrácí Jihočeši (34b) na první pozici neznamenající baráž (Opava) 11 bodů. O to víc jim přišla vhod domácí výhra nad soupeřem, který se ještě snaží dostat do play-off. Na vedoucí gól Kadaně ze 16.minuty odpověděl v poslední minutě třetiny Martin Šimek (30). Nástup do druhého dějství se svěřencům trenéra Jindřicha Setikovského povedl. V rozmezí 22. a 30.minuty vsítili tři branky. Postarali se o ně dvakrát David Míka a jednou Tomáš Nouza. Kadaňští stihli jen snížit na 2:4. I úvod poslední části hry zvládli Písečtí skvěle. Hned v 1.minutě této třetiny se trefil Lukáš Zika, který za pět minut zatížil konto soupeře šestým gólem. Hosté pak dvěma brankami zabránili hrozícímu debaklu. „Jsem rád, že jsme konečně dokázali vyhrát. Co jsem v Písku, tak i předtím jsme několikrát zahráli dobře, ale vyhrát se nám nedařilo. Myslím, že to bylo dneska poměrně jednoznačné, skoro celý zápas jsme vedli,” podělil se mimo jiné domácí trenér o radost ze své první výhry na lavičce Jihočechů s oficiálními stránkami klubu. Po utkání se také pochvaloval zařazení nových tváří: „To, že jsme mohli dneska nasadit nové posily do obrany Lupače a zkušeného Mainera, bylo na naší hře hodně znát, také nám prospěl návrat uzdraveného Chvojky. Zase se potvrdilo, že bez kvalitní obrany se nedá pořádně hrát a přece jen, když jsme se mohli opřít o zkušenější obranu, tak těch chyb vzadu nebylo tolik.”

Sestavy rivalů ve 45.kole

Chomutov: Horčička - Hájek, Nosek, Plaček, Prošek, Révay, Szakal, Jakub Šulc, Řezníček - Boušek, Buchal, Charousek, Hahn, Jíra, Koláček, Malát, Mikšovic, Polodna, Pražák, Jan Šulc, Řepík.

Písek: Pinkas - Burkoň, Neckář, Procházka, Malinský, Svoboda, Chvojka, Lupač, Mainer - Nouza, Zika, Kořánek - Řehoř, Lála - Šimek, Míka, Jelínek - Kašpar, Filipi, Polák.