Netradičně v pátek na hokej, do Chomutova dorazí druzí přerovští Zubři

Napsal 21.11.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - Chance liga nabírá tempo po první reprezentační přestávce. Piráty čeká v pátek 22. listopadu od 17 hodin a 30 minut třetí ligové utkání během jednoho týdne a druhé před fanoušky v ROCKNET ARÉNĚ. Svěřenci trenéra Štrby hostí aktuálně druhý celek tabulky. Tím se po dohrávce na ledě Litoměřic stali přerovští Zubři.

Přerovští si v prvním vzájemném měření sil, které bylo hodně bojovné, připsali těsnou výhru 2:1, když rozhodla branka ve druhé třetině. Zubrům se od posledního utkání daří. Z posledních patnácti střetnutí svěřenci kouče Kočaravy ztratili všechny body pouze s Porubou a pražskou Slavií plus dvakrát prohráli nájezdovou loterii (Sokolov a Benátky n/J). I díky těmto výkonům nalezneme příštího soupeře na druhém místě tabulky.

Tahounem Přerova je útočník Roman Pšurný. Odchovanec zlínského hokeje posbíral dosud 22 kanadských bodů za čtrnáct branek a osm nahrávek. Právě v pořadí střelců celé soutěže je momentálně na bronzové pozici. Hodně dobrou sezónu má zatím mladý Jakub Navrátil. Dvacetiletý hokejista, který v minulosti působil i v pirátské mládeži, nasbíral již 20 bodů za šest branek a čtrnáct nahrávek. Není proto divu, že již dostal šanci v Tipsport extralize, kde 1. listopadu nastoupil za Zlín na ledě Olomouce. Přerov získal do svých řad také několik nových či staronových tváří. Žlutomodré barvy oblékají brankář Štěpán Lukeš, obránce či občasný útočník Josef Hrabal. Ten se do Přerova vrací poprvé od žákovských let. V útoku nově najdeme i Jana Bergera, který již na Hané úspěšně působil.

Přerov
6. místo (42 bodů)pozice2. místo (49 bodů)

Piráti na ledě lídra nebodovali

Chomutovští sice na ledě Motoru rychle prohrávali o dvě branky, ovšem o první přestávce je hřálo vedení 3:2. O něj ale ve zbytku utkání 24. kola přišli a z jihu Čech se tak vrátili s nepořízenou. Zároveň zapsali druhou porážku ve třetím listopadovém týdnu.

ČEZ Motor České Budějovice — Piráti Chomutov 6:4 (2:3, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Venkrbec (Christov, Holec), 6. Holec (Přikryl, Karabáček), 25. Christov (Venkrbec, Holec), 31. Kloz (Novák, Beránek), 45. Veselý (Prokeš), 58. Venkrbec – 8. Llewellyn (Altrichter), 12. Klíma (Rudovský, Černý), 20. Llewellyn (Žovinec, Stloukal), 58. Klíma (Suchý, Sklenář).
Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 36:30. Zblokované střely: 13:5. Vhazování: 41:25.

Sestava Chomutova: Pavlát (od 6. Altrichter) – Blaha, Kurka, Štochl, Tejnor, Žovinec, Rýgl, Seemann – Sklenář, Stloukal, Černý – Klíma, Suchý, Rudovský – Tomica, Doktor, Llewellyn – Chrpa, J. Svoboda, Hlava.

Zubři v dohrávce vyhráli na ledě Litoměřic

Přerovští v Kalich aréně v polovině první periody vedli o dvě branky. Tento náskok domácí kališníci smazali do poloviny střetnutí. Krátce po jejím uplynutí vrátil Zubrům vedení navrátilec Josef Hrabal a sedm minut před koncem vstřelil druhý gól v zápase Šimon Kratochvíl.

HC Stadion Litoměřice — HC ZUBR Přerov 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Marcel (Jánský), 26. M. Kadlec (Voženílek, Jícha) – 10. Š. Kratochvil (M. Kratochvil), 11. Číp (Kubeš, Moučka), 33. Hrabal (Weinhold, Číp), 53. Š. Kratochvil (F. Dvořák, Moučka).
Vyloučení: 4:6. Bez využití. Střely na branku: 36:28. Zblokované střely: 8:11. Vhazování: 30:41.

Sestava Přerova: Klimeš – Krisl, R. Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Šnajnar – Popelka, Pšurný, Navrátil – Hrabal, Moučka, Číp – F. Dvořák, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Ma. Svoboda, Indrák – Kočica.

Chomutov na Hané výhru nevybojoval

V deváté minutě otevřel skóre domácí Jaroslav Moučka, vzápětí ale srovnal pirátský kapitán Marek Tomica. Vítězná branka přišla ve 35. minutě z hole přerovského beka Mikuláše Zbořila, který přesilovkou ranou rozhodl o výhře svého týmu z bojovného utkání.

HC Zubr Přerov — Piráti Chomutov 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Moučka (Dvořák), 35. Zbořil (Hejcman)  – 10. Tomica (Lang, Blaha).
Vyloučení: 6:7 navíc Weinhold (PRE) 5+OK. Využití: 1:1. Střely na branku: 29:29. Zblokované střely: 6:19. Vhazování: 28:29.