Naposledy před olympijskou přestávkou! Piráti se představí na ledě Pardubic

Napsal 05.02.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti se před olympijskou pauzou vydají do východních Čech - konkrétně na led Pardubic. Ty v minulém utkání těsně porazily svého odvěkého rivala z Hradce Králové, a tak jistě budou nabuzené. Naopak Piráti doma nestačili na Vítkovice, a tak si budou chtít spravit chuť. Utkání se odehraje ve čtvrtek 6.2. od 18:00 hodin na ledě pardubické ČEZ arény.

Poslední vzájemné klání

Piráti Chomutov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:4 (1:0, 2:0, 0:4)

Utkání se konalo 30.12.2013 v chomutovské SD ARÉNĚ. Skóre otevřeli v předposlední minutě prvního dějství Piráti. Lukáš Pulpán tvrdě vystřelil a mířil zcela přesně.

V polovině druhé třetiny chomutovští své vedení zvýšili. Do rychlého úniku se dostal Jaroslav Svoboda, který dostal kotouč za záda Hudáčka. Vedení 3:0 přinesl Pirátům na konci druhé třetiny gól Nikoly Gajovského. Ten dostal perfektní přihrávku od Hrušky a svou šanci nepromarnil.

Zdálo se, že si Piráti tříbrankové vedení pohlídají, opak byl však pravdou. Ve vlastním oslabení snížil pardubický Radoslav Tybor. O tři minuty později hosté opět skórovali. V přesilové hře se prosadil Marek Ďaloga. Piráti byli hodně zaskočení a hosté toho využili. Tomáš Zohorna dostal kotouč a svou střelou propálil Růžičku. V téže minutě, tedy v jednapadesáté, se Tomáš Zohorna opět prosadil a uštědřil tak Pirátům tvrdý direkt. Modrobílí se už nevyrovnali.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
8. HC ČSOB Poj. Pardubice 46 18 4 8 16 128:123 70
14. Piráti Chomutov 46 5 0 9 32 81:174 24

Poslední utkání našeho soupeře

Mountfield HK - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 0:1p (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Pardubice se v minulém kole představily na ledě druhého Hradce Králové. Utkání, které sledovalo 7 700 diváků, nebylo chudé na šance, na branky však ano. Za šedesát minut hry základní hrací doby se neprosadil žádný z týmů.

Už se zdálo, že utkání dospěje k samostatným nájezdům, ale Pardubice byly proti. V čase 64:54 se ve skrumáži těl před hradeckým brankářem Kantorem dostal ke kotouči Lukáš Radil a střelou do odkryté klece připsal svému týmu bonusový bod.

Takto hodnotil utkání pardubický trenér Miloš Říha: „Museli jsme se vypořádat s absencemi některých zkušených hráčů, což je vždycky znát, ale myslím, že jsme to zvládli. V první třetině měl soupeř více ze hry, od druhé se nám podařilo hru vyrovnat a byl to boj o každý metr ledu. Prodloužení jsme zvládli o něco lépe a díky tomu máme dva body.“

Minulé utkání Pirátů Chomutov

Piráti Chomutov - HC Vítkovice Steel 3:8 (1:2, 2:2, 0:4)

Marek Sikora v obležení dvou hráčů Pardubic

Piráti na svém ledě přivítali soupeře z daleké Moravy – HC Vítkovice STEEL. Hosté se dostali do vedení v první třetině zásluhou Ondreje Šedivého, který kotouč dopravil nadvakrát za záda Kostúra. Zanedlouho to byl opět Ondrej Šedivý, který zvýšil vedení Vítkovic. V poslední minutě první části napřáhl Michal Barinka a skóre tak bylo 0:3.

Ve druhém dějství Piráti svého soupeře dotahovali, ale branky Nikoly Gajovského a Marise Jassa jim bohužel nestačily. Vítkovice se opět pustily do útoku a zásluhou Ondřeje Romana a Romana Sztruce byl stav po dvou třetinách 2:5.

Ve 44. minutě utkání hosté ještě zvýšili svůj náskok, Rudolf Huna ukořistil kotouč a dopravil ho za Růžičku. Piráti přidali ještě jednu branku, konkrétně Josef Straka přesně tečoval kotouč, to však bylo z jejich strany vše. Hosté přidali další dvě branky a Piráti tak podruhé za sebou obdrželi od Vítkovic osm gólů.

Sestavy z minulého kola

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček – Píša, Kočí, Benák, Zdráhal, Mocek, Vašíček – Sýkora, Cetkovský, Mozer – Kolář, Zohorna, Tybor – Radil, Nosek, Pianov – Endál, Číp, Semorád.

Piráti Chomutov: Kostúr (21. Růžička) – J. Stehlík, Jass, Havel, Krstev, Bartejs, Lojek, Tejnor – D. Hruška, Sikora, Hřebejk – Šagát, Straka, Kubinčák – Balej, Gajovský, Hromas – Kaše, Kämpf, Bombersback.

Statistické okénko

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Piráti Chomutov
Tomáš Nosek (16+21)Nejproduktivnější hráč David Hruška (17+12)
Nosek, Sýkora - 16 gólůNejlepší střelecDavid Hruška - 17 gólů
Tomáš Nosek – 21 asistencíNejlepší nahrávačHruška, Kubinčák - 12 asistencí
Václav Benák (7+14)Neproduktivnější obránceLukáš Pulpán (2+8)
Tomáš Zohorna – 94 trestných minutNejtrestanější hráčTomáš Malec - 65 trestných minut

O zápase

Piráti si jistě budou chtít zvednout reputaci po vysoké domácí prohře. I v minulém utkání byli Pardubicím vyrovnaným soupeřem, a tak jistě nebude nouze o zajímavé okamžiky. Fanoušci, kteří se nevydají do východních Čech, mohou utkání sledovat na serveru onlajny.com nebo prostřednictvím TV Tipsport.