Aktuální zprávy

Na zeleném pažitu podruhé a vítězně: Piráti s Jakubem Laukem otočili duel v Otvicích

Napsal 16.06.2021 Libor Kult
C h o m u t o v / O t v i c e - Přesně po týdnu zpestřila svěřencům Petra Martínka letní přípravu další fotbalová bitva. Po remíze s AFK LoKo Chomutov vyrazili Piráti na hřiště TJ Sokol Otvice. Jedná se o mužstvo, které na podzim v předčasně ukončeném okresním přeboru ani jednu neprohrálo. Hokejistům však fotbalový tým těsně podlehl.

V úvodu zápasu domácí potvrzovali, že v minulém roce suverénně kralovali své soutěži právem. Vždyť po pětadvaceti minutách hry vedli i díky hattricku Jana Gabča o čtyři góly. Až po půl hodině hry snížil Patrik Huňady, jenže Sokol Otvice přidal do poločasového hvizdu ještě dva zásahy.

Když krátce po změně stran zvyšoval Václav Březina na 7:1, vypadalo to, že je o vítězi rozhodnuto. Chyba lávky. Piráti se totiž rozstříleli a obrat řídil hattrick Jakuba Chrpy, jemuž zdatně sekundovali Roman Chlouba a Jakub Lauko.

Právě chomutovský odchovanec se smlouvou v NHL, kde hájí barvy Boston Bruins, mohl šest minut před koncem zvýšit jednogólové vedení Pirátů, ale trefil jen břevno. A protože domácí nedotáhli do gólového konce řadu dobře rozjetých akcí, připsali si hokejisté v kopačkách po nerozhodném výsledku výhru.

V lehce obměněné sestavě figuroval stejně jako v areálu na Březenecké o týden dříve Robert Bártek, který se snažil svědomitě plnit obranné úkoly, ovšem nebál se ani zaútočit. „Jsem velký fanda Slavie, už několik let mám permici a jezdím na každý zápas, na který můžu. Na hraní fotbalu mi ale nezbýval čas, takže tohle jsou pro mě premiéry,“ prozradil hokejový obránce bezprostředně po skončení souboje, který završilo několik penalt, v nichž uspěly Otvice.

Mladý zadák následně srovnával soupeře i podmínky. „Tentokrát bylo mnohem větší teplo,“ vypálil bez váhání s úsměvem. „Měli mladší kluky, kteří do toho hlavně v prvním poločase šli na sto procent. Pak bych řekl, že trochu polevili,“ popisoval následně. „Hodně nás hecoval Frajbi a kluci vepředu dávali góly,“ shrnul důvody obratu.

Odchovanec litvínovského hokeje vnímá fotbalové zápasy jako dobrou příležitost, aby se nováčci začlenili do nového kolektivu a všichni si na sebe zvykli. „Je tu super parta, kterou takové zápasy ještě stmelí. Už se moc těším na sezónu a fanoušky,“ pravil Robert Bártek, který je v novém působišti podle vlastní slov spokojený. „Upřímně se přiznám, že jsem nečekal, jaká parta se tu sejde a jací lidé budou kolem týmu,“ doplnil.

V pirátské sestavě figuroval i Jakub Lauko, jehož přítomnost byla znát i gólově. „Psal mi Žíža, že je kluků málo, jestli bych jim pomohl. Marčusovi to nevadilo, tak jsem si šel zahrát,“ vysvětloval autor dvou gólů s úsměvem pobyt na trávníku.

TJ Sokol Otvice – Piráti Chomutov 7:8 (6:1)

Branky: 20., 21. a 25. Gabčo, 16. a 34. Nutil, 37. Kontra, 47. Březina – 53., 67. a 70. Chrpa, 57. z penalty a 73. Chlouba, 57. a 74. Lauko, 32. Huňady.