Mladežnický hokej

Mládež jde po reprezentační pauze a odkladech naplno do akce

Napsala 10.10.2021 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Říjnová reprezentační přestávka je minulostí, takže je opět čas na velkou porci zápasů klubové scény. Junioři a dorostenci mají co napravovat, jelikož jim začátek sezóny příliš nevyšel. Svěřenci Davida Sedláčka jsou zatím stoprocentní a mužstva pod vedením Vladimíra Petrovky dost odkládala, snad už půjde vše bez zádrhelů.

Chomutovští reprezentanti

Vzhledem k působení Josefa Koláčka v Litoměřicích, opět nechyběl na jednodenním kempu reprezentační dvacítky, která potrénovala právě na ledové ploše Stadionu. Na opačném konci věkového spektra národních týmů se znovu představil Adam Titlbach, jenž absolvoval čtyřdenní kemp a modelové utkání v Hodoníně.

Na stejném místě i ve shodný čas se sešla sedmnáctka, ve které hlavní trenér Rostislav Vlach zkoušel nováčky. Jinak by se v mužstvu pravděpodobně představila dvojčata Badinkova, která však trápila zranění, anebo Dominik Mišovic.

Extraliga juniorů

Chomutovská dvacítka se zatím hledá a nepomohla jí ani zatím jediná výhra v Pardubicích, kde svého soka přetlačili v prodloužení. V dalších zápasech však junioři prohráli, dvakrát jednoznačně – proti Spartě a Plzni. S Vítkovicemi sice inkasovali desítku, ale po první třetině drželi nadějné skóre 4:4 a v pozdější fázi zápasu snižovali na 5:6, to však bylo všechno.

11:15 Chomutov – Litoměřice (7. třída)
    12:00 Chomutov – Č. Budějovice (junioři)

12:00 Kadaň – Chomutov (8. třída)

Předtím se dlouho přetahovali v derby s Litvínovem, jenomže při závěrečné power-play byl šťastnější soupeř. V posledním odehraném utkání Piráti dvakrát během úvodního dějství vedli, opět však těsný náskok neudrželi.

Po reprezentační přestávce mají Chomutovští ideální možnost napravit špatný vstup, jelikož v rychlém sledu za sebou vyzvou soupeře ze spodních pater tabulky. Z posledního místa totiž přivítají předposlední kladenské Rytíře a v sobotu osmnácté České Budějovice, mezi tím na sever Čech přijede hledající se Salcburk.

Extraliga dorostu

Bodově si lépe nevedl ani dorost, který získal do reprezentační přestávky pouze tři povinné body proti kladenskému PZku. Předtím nestačil na Energetiky, kteří rozhodli dvěma rychlými góly ve třetí třetině. Další víkend vyrazili Piráti do Liberce a Mladé Boleslavi, kde pokaždé vstřelili tři branky, ty však na bodový zisky nestačily.

V závěru září mužstvo Kamila Koláčka potkala rozsáhlá marodka, která v užším kádru udělala pořádný průvan. Kladno, Litvínov i Plzeň s odkladem vzájemných zápasů souhlasily. Pražská Hvězda nikoliv, Piráti na jejím ledě podlehli 1:6, když sestava o třinácti hráčích do pole s řadou deváťáků přišla v průběhu utkání i o opory – Adama Titlbacha a Dominika Badinku.

Stejné jako starší parťáky i sedmnáctku čekají tři zápasy v rychlém sledu za sebou. Už v podělí vyrazí na led Plzně, která v základní hrací době ještě neprohrála, a následně přivítají v ROCKNET ARÉNĚ její zálohu z Třemošné, ta naopak ještě nevyhrála za tři body. Týden uzavřou v odvetě proti PZ.

Na sestavu dorostu přibydou z Klášterce nad Ohří dvě jména, která rozšíří užší kádr potýkající se s marodkou. Už v pondělí mohou útočníci Dorčo Dautovský a Tomáš Kokman nastoupit proti Plzni.

Žákovský hokej

O necelém prvním měsíci žákovských týmů jsme psali v dřívějším článku, který naleznete zde.

Svěřenci Davida Sedláčka jsou zatím stoprocentní a po čtyřech zápasech okupují první příčky svých skupin. Naposledy pirátští mladíci šesté a osmé třídy vyhráli během reprezentační přestávky jasně v Klášterci nad Ohří.

Družstva sedmé a deváté třídy, která vede Vladimír Petrovka, odehrála také čtyři duely, v nichž musela vstřebat shodně jednu porážku. V posledních odehraných zápasech žáci vykradli mostecké Lvi.