Aktuální zprávy

Mladá Boleslav se po dvou letech vrací do Chomutova za stavu série 1:1

Napsal 18.04.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Za stavu 1:1 na zápasy se barážová série mezi Chomutovem a Mladou Boleslaví stěhuje na sever Čech. Že vám to něco přípomíná? Stejný stav panoval po prvních dvou zápasech i v sezóně 2009/10, a to když Krušnohorci urvali druhý zápas na ledě Středočechů v poměru 2:1. Z pohledu Chomutova to ovšem byla labutí píseň v sérii i v celé sezóně. I proto je třeba se vyvarovat déjà vu. Všichni věříme, že letošní série bude mít úplně jiný konec. O všem napoví už čtvrteční a páteční utkání.

Dva obraty

V obou dosavadních zápasech zvítězil tým, který vstoupil do utkání hůře. V prvním utkání šli do vedení hokejisté Boleslavi, když se v šesté minutě druhé třetiny trefil Balaštík. V 53. minutě zvýšil na 2:0 Čutta a šance Chomutova se tím výrazně zmenšily. Jenže na druhou branku domácích bleskově reagoval David Havíř střelou z kruhu a Piráti ožili. Jako pravý kapitán se pak projevil Milan Kraft, když zužitkoval dokonalou souhru s Endálem a Hromasem v přesilové hře a srovnal skóre. O pouhé dvě minuty později se Kraft trefil podruhé, a to vítězně. Zdrcená Mladá Boleslav už skóre nestihla srovnat a Piráti se radovali z vítězství.

Druhý zápas, opět vedení 2:0, opět otočení skóre. Ve druhé minutě bleskurychle otevřel skóre Jakub Grof za asistence Pulpána. O šest minut později už skóroval Lukáš Pulpán sám, když přes stínícího Beňoviče vyslal jedovatou střelu a nedal Hüblovi šanci. Pak se ale ke slovu dostali domácí. Obrat nastartoval Lukáš Pabiška na začátku druhé třetiny, následoval ho Jaroslav Balaštík dvěma góly a už na 4:2 zvyšoval opět Pabiška. Ve třetí části už jen upravovali skóre Bahenský a Balaštík, druhý jmenovaný svým gólem z 53. minuty završil hattrick a stal se tak nejvýraznějším hráčem dosavadního průběhu baráže. Piráti tedy prohráli 2:6 a série se za stavu 1:1 na zápasy přesouvá na úpatí Krušných hor.

Výborný, Balaštík, Pabiška, Podkonický, Žabka, Hübl. V Chomutově se bude na co dívat.

Mladá Boleslav nastupuje k páté baráži v řadě. Poslední obětí byli vloni Ústečtí Lvi

Hokejisté formátu Davida Výborného by se v České republice dali počítat na prstech jedné ruky. Kdo jiný z aktivních hráčů v české extralize se může pyšnit sedmi skvělými sezónami v NHL? Kdo jiný se může pyšnit 11 medailemi z vrcholných reprezentačních akcí? Kdo jiný se může pyšnit tím, že jako kapitán dovedl reprezentační tým k vítězství na Mistrovství světa? Triumf z Vídně 2005 je rozhodně jedním z nejcennějších úspěchů odchovance mladoboleslavského hokeje. Středočeši jsou náležitě hrdí na to, že sedmatřicetiletý Výborný figuruje právě na jejich soupisce a Chomutov má tu čest ho přivítat ve čtvrtek a v pátek na ledě místního stadionu.

Ale Mladá Boleslav, to není jen David Výborný. Mohli bychom pokračovat třeba autorem hattricku z pondělního zápasu Jaroslavem Balaštíkem. Se svými čtyřmi góly ze zatím jednoznačně nejvýraznější postavou baráže. Na kontě má necelé dvě sezóny v zámoří, stejně jako Výborný nastupoval za Columbus Blue Jackets. Znamenitá je ovšem jeho kariéra ve Zlíně, kde nasbíral 237 gólů a na 183 branek přihrál. Letošní sezónu ovšem hraje v Maldé Boleslavi, kde tvoří s Výborným výtečnou lajnu. Balaštík si v základní části připsal 34 bodů (18+16) a v play-out bodů 14 (8+6), čímž je nejproduktivnějším hráčem Boleslavi.

Pozor si bude muset Chomutov dát i na další hráče středočeského klubu. Jména jako Lukáš Pabiška či Andrej Podkonický určitě všichni známe, nebezpečný umí být i důrazný obránce Boris Žabka, který byl v základní části nejproduktivnějším obráncem Mladé Boleslavi. Nesporné jsou také kvality gólmana Jaroslava Hübla.

Barážové drama si tedy přichystalo další pokračování. Je čas, aby se Chomutov sepjal a táhl za jeden provaz, pokud chce dosáhnout extraligového snu. Lístky z předprodeje byly beznadějně pryč hned během prvního prodejního dne, na pokladnách jich před zápasem bude už jen pár. Vyprodaná aréna je tedy samozřejmostí, zbývá už jen VĚŘIT a jít do toho naplno!