Pár kroků za kulisy

Mistři mladšího dorostu 2012 dnes: Starty v NHL, španělský titul, podnikání nebo lékařská fakulta

Napsal 25.07.2021 Libor Kult
C h o m u t o v - V historii klubu je nesmazatelně zapsána premiérová sezóna na novém zimním stadionu v areálu na Zadních Vinohradech. Tehdejší medailové žně doplnili rovněž mladší dorostenci, kteří vybojovali dva dny po juniorech titul. Podívejte se, kam se svěřenci trenérů Roberta Kašeho a Jaroslava Hejcmana, kteří se na něm jakkoliv podíleli, dostali.

Brankáři

Roman Černý (ZČ – 10 zápasů; 460 odchytaných minut; úspěšnost 87,91 %; průměr 3,39)
Jako prvoročák dostal prostor pouze v základní části, na závěrečném turnaji už rodák z Holýšova nechytal. Po zisku zlata se přesunul do Karlových Varů, o další sezónu později naskakoval v brance staršího dorostu Hradce Králové a mužů České Třebové v krajském přeboru. V roce 2014 s hokejem skončil.

Štěpán Lukeš (ZČ – 26; 1450; 90,95 %; 2,36 / závěrečný turnaj – 5; 300; 91,67 %; 3,20)
Nejstarší z brankářské trojice, která se v mistrovské sezóně mezi tři tyče mladšího dorostu postavila. Kadaňský rodák byl jasnou jedničkou mužstva, v Karlových Varech si dokonce připsal asistenci a na závěrečném turnaji vychytal všechny střelce Českých Budějovic. Následně pomohl juniorům k titulům v letech 2014 i 2015 a postupně se prosadil až do chomutovského áčka, v jehož dresu si zachytal i proti bratrovi Františkovi a nastřádal celkem 49 extraligových startů. Ten zatím poslední přidal už jako hráč královéhradeckého Mountfieldu v sezóně 2019/2020, v níž si zachytal i Ligu mistrů. Počet startů v nejvyšší soutěži zatím posunul na 56.

Štěpán Lukeš si zachytal Ligu mistrů proti rakouskému Štýrskému Hradci

Alex Strejc (ZČ – 5; 203; 81,82 %; 5,32)
Druhý z tehdejších prvoročáků dostal nejméně prostoru v základní části, ovšem Pirátem zůstal až do sezóny 2016/2017, kdy ještě desetkrát nastoupil za juniory. Předtím však kadaňský rodák v podstatě nechytal. Během působení v chomutovských mládežnických týmech několikrát neinkasoval, ovšem čisté konto za celých šedesát minut v brance si připsal jen jednou, když ve starším dorostu doma vychytal PZ Kladno. Po maturitě na jirkovském gymnáziu se přestěhoval do Prahy, kde se jako osvětlovač věnuje filmařině a televizní tvorbě.

Obránci

Jakub Dimitrov (ZČ – 34/5+8, závěrečný turnaj – 5/0+2)
Kadaňský rodák se na začátku mistrovské sezóny přesunul z útoku do obrany a nevynechal ani jedno střetnutí. Na závěrečném turnaji si jednu z asistencí připsal v závěrečném utkání s Třincem, jež definitivně stvrdilo chomutovský titul. V pirátské akademii setrval jako bek až do léta 2016, takže se větší či menší měrou podílel na druhém a třetím juniorském titulu, byť v play-off 2015 ani jednou nenastoupil vinou velké konkurence v týmu. Po konci v Chomutově nabral směr zámoří, kde si v barvách celku Philadelphia Revolution vyzkoušel nižší juniorskou Eastern Hockey League. Po roce však v USA nemohl dál studovat, takže se vrátil do rodné vlasti a usadil se v Praze. Hokeje se vzdát nechtěl a snažil se vybojovat místo v tehdy druholigovém Nymburce. I přes několik ujištění do zápasů nezasáhl, takže se na hokejové mapě objevil po roční pauze znovu jako útočník v dresu Černošic hrajících středočeskou krajskou ligu. To už pracoval jako bagrista, který pomáhá budovat horkovody.

Zdeněk Gröger (ZČ – 6/0+0)
Chomutovský odchovanec patřil mezi tři obránce mladšího ročníku, kteří dostali příležitost v základní části. Na závěrečném turnaji však do bojů nezasáhl podobně jako Marcel Hlaváček i proto, že během sezóny odletěl na zhruba osm měsíců do Michiganu, kde se působil pod vedením Petra Klímy. Na turnaji o mistra mladšího dorostu si zahrál o sezónu později, kdy však Piráti medaili nevybojovali a skončili čtvrtí o bod za bronzovým Libercem. Místní rodák ještě nastupoval za starší dorost, než se v létě 2015 přesunul do Klášterce nad Ohří, kde naskočil za dva roky do šestnácti druholigových zápasů a odkud ještě vypomohl chomutovské juniorce během sezóny 2016/2017. Poté s hokejem skončil, aby si dodělal maturitu. Při studiu začal pracovat ve stavební firmě, kde se přes zednické práce dostal k řízení nákladního vozu. Následně byl přijat k podnikovým hasičům Lomu ČSA společnosti Severní energetická, odkud by se měl čerstvý otec v dohledné době přesunout ke kláštereckým profesionálním hasičům, pokud projde všemi testy a kontrolami.

Marcel Hlaváček (ZČ – 12/2+2)
Jak už bylo zmíněno, kadaňský rodák, který však začínal s hokejem v Chomutově, byl rovněž prvoročákem, jenž dostal příležitost jen v dlouhodobé soutěži. V té vyrovnával na Spartě v polovině září a o zápas později skóroval i doma s Pískem. Vysoký bek, který narostl přes dva metry, nakoukl v sezóně po titulu do reprezentační šestnáctky a vydržel v chomutovské mládeži až do ročníku 2016/2017, kdy už si v Klatovech vyzkoušel seniorský druholigový hokej. Po roce pendlování mezi Kadaní, Mostem a Klatovy zamířil na Slovensko, kde prošel s Dubnicí nad Váhom do semifinále druhé nejvyšší soutěže. V létě 2019 zamířil zpět do Čech a z druholigové Příbrami, kde působí doposud, si odskočil k šesti startům za chomutovský A-tým. Debut připadl na 22. listopadu doma s Přerovem. Majitel trenérské licence C pomáhá v Příbrami s mládeží a po maturitě v oboru bezpečnost obyvatel studuje další maturitní obor cestovních ruch.

Martin Knobloch (ZČ – 18/0+3, závěrečný turnaj – 5/0+0)
Poslední ze zadáků ročníku 1997 odehrál kompletní program závěrečného turnaje, přestože v základní části zapsal něco málo přes polovinu startů. Mladšímu dorostu pomohl ještě o ročník později ke čtvrtému místu, pak ovšem chomutovský klub opustil a působil do konce mládežnických let v Mostě. Nyní chodí na led už jen v rodných Lounech s partou známých, pokud to opatření proti šíření koronaviru dovolí. Po skončení hokejové kariéry začal v Ústí nad Labem studovat obor tělesná výchova sport, který však po dvou letech opustil, takže momentálně hledá práci.

Jakub Dimitrov vybojoval hned v první sezóně v barvách Černošic druhé místo v krajské lize

Michal Kozák (ZČ – 33/4+5, závěrečný turnaj – 3/0+1)
Českokrumlovský rodák přišel pod vrcholky Krušných hor před mistrovskou sezónou z Českých Budějovic. Druhý nejproduktivnější bek týmu v základní části, který také absolvoval stáž v zámoří u Petra Klímy, jako jediný z obránců bodoval i na závěrečném turnaji, kde si připsal asistenci na gól do prázdné branky Motoru, odkud do Chomutova přišel. Pirátem zůstal ještě dva ročníky, takže si zahrál za starší dorost i juniory, než se vydal zpět na jih Čech, kde si po Klášterci nad Ohří vyzkoušel druhou ligu také v barvách českobudějovického David servisu. Po sezóně 2016/2017 s hokejem skončil a začal se věnovat rodinnému penzionu Zámecké schody v Českém Krumlově.

Martin Krstev (ZČ – 35/0+6, závěrečný turnaj – 5/0+0)
Nezářil sice bodově, ale vykazoval stabilní výkonnost, protože jako jeden ze dvou obránců zasáhl do všech utkání mistrovského ročníku. Do něj vstupoval ještě s příjmením Dvořák, ovšem během něj se přejmenoval na Krsteva, aby známé hokejové jméno mělo pokračovatele. Za Piráty naskakoval ještě o sezónu později ve starším dorostu, kdy už pomáhal i v nedaleké Kadani. V juniorském věku se přesunul do Klášterce nad Ohří, kde si 27. září 2014 v Moravských Budějovicích poprvé zahrál druhou ligu. Ročník zakončil se třemi starty mezi dospělými a následně s hokejem skončil. Kadaňský rodák a chomutovský odchovanec se usadil v Mostě, pracuje na žatecké zóně ve společnosti Grammer vyrábějící opěrky do aut a založil rodinu. Nedávno se mu narodila dcera Emily.

Jan Páleník (ZČ – 32/4+8, závěrečný turnaj – 5/0+0)
Klášterecký odchovanec, který do Chomutova přišel rok před titulem, se stal nejproduktivnějším obráncem týmu v základní části, v níž patřil také ke zlým mužům, jelikož s 84 minutami na lavici hanby uzavíral první desítku nejtrestanějších hráčů v celé soutěži. Už během sezóny 2011/2012 nakukoval do staršího dorostu, v juniorech poté zasáhl do dalších dvou mistrovských sezón. Stabilním článkem sestavy však byl až při třetím chomutovském titulu v nejstarší mládežnické kategorii na jaře 2015. O ročník později debutoval trojnásobný český reprezentant do 17 let v seniorském hokeji, když si v dresu Klášterce nad Ohří premiérově zahrál druhou ligu 4. listopadu 2015 doma se Žďárem nad Sázavou. O rok později v Sokolově poprvé bodoval, když se gólem podílel na výhře 11:0. V Klášterci ještě trénoval dva roky, ale zápasy hrál jen v ročníku 2017/2018. V létě 2019 zamířil za prací do Německa. Pracoval ve firmě vyrábějící kola pro americkou značku Trek, ovšem kvůli pandemii koronaviru se musel vrátit do České republiky, kde nyní pracuje jako hlavní recepční a provozní krušnohorské pobočky řetězce Pytloun hotels.

Adam Pokorný (ZČ – 33/1+6, závěrečný turnaj – 5/0+0)
Kadaňský rodák začínal s hokejem v Chomutově a v mistrovské sezóně patřil mezi hráče, kteří nastřádali nejvíc střetnutí. O ročník později ještě vypomáhal extraligovému staršímu dorostu v době, když už nastupoval ve stejné kategorii rovněž o soutěž níž za Kadaň. Na jaře 2015 po sezóně v klášterecké juniorce hokejové prostředí opustil, nicméně u sportu zůstal, jelikož se amatérsky věnuje fitness. Momentálně pracuje na žatecké průmyslové zóně ve společnosti vyrábějící ocelové dráty a lana. I když sám říká, že do fabriky nikdy nechtěl, je u firmy Kiswire spokojený.

Útočníci

Tomáš Adámek (ZČ – 19/6+5, závěrečný turnaj – 4/0+0)
Postavou nevelký tehdejší prvoročák si nevedl vůbec špatně, přestože část sezóny strávil na stáži v Detroitu v týmu Petra Klímy. Závěrečný turnaj o mistra však stihl a mohl se radovat přímo na ledě se spoluhráči. Chomutovský odchovanec působil v místní mládeži až do roku 2018 a stihl i seniorskou premiéru v nedaleké Kadani, kde debutoval ve druhé nejvyšší soutěži 16. září 2017 a o měsíc později zapsal jedinou asistenci. Vzhledem ke studiu na Vysoké škole ekonomické si vyzkoušel univerzitní hokej v barvách sdruženého týmu Engineers Prague. Díky studiu se podíval v rámci výměnného pobytu do Itálie, odkud se vrátil těsně před vypuknutím pandemie koronaviru. V létě 2020 se pak hlásil Petru Martínkovi k bojům v krajské lize. Zatím jediný mistrovský start za áčko klubu, který ho vychoval, zapsal 27. září doma s Lovosicemi. Při hokeji zároveň podniká, neboť v Chomutově provozuje se spoluhráčem Danielem Kleplem bar Cafe 44.

Tomáš Adámek za barem svého podniku Cafe 44

Jan Jindra (ZČ – 1/0+0)
Ústecký rodák byl jediným hráčem ročníku 1998, který do mistrovské sezóny zasáhl. Odchovanec teplického hokeje, kde zažil ještě starý zimní stadion a kde s rodinou žil, přišel do Chomutova v osmé třídě a odešel jako starší dorostenec v roce 2015 do Mladé Boleslavi. Za Bruslaře odehrál tři kompletní sezóny. Poté si dal na rok od hokeje pauzu, aby se věnoval studiu. Během ročníku 2019/2020 už ale zase hrál, když pomáhal Hořovicím v krajské soutěži Středočeského kraje. Momentálně studuje na ústecké Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně učitelský obor tělesná výchova a geografie, tudíž může hrát za tamní North Wings vysokoškolskou ligu. K přípravnému duelu do Chomutova však v létě 2020 nedorazil. Kromě toho trénuje v Bílině malé hokejisty.

David Kaše (ZČ – 29/27+38, závěrečný turnaj – 5/5+3)
Kadaňský rodák patřil k jasným lídrům mistrovského mužstva. Byť byl prvoročákem týmovou produktivitu základní části neopanoval jen proto, že už pendloval i do staršího dorostu. V celé soutěži uzavíral elitní desítku, na závěrečném turnaji obsadil v kanadském bodování bronzový stupínek s Petrem Macháčkem a oba skončili druzí mezi kanonýry. Kariéra Davida Kašeho následně nabrala parádní směr. Doma má stříbro ze světového šampionátu osmnáctiletých, na němž skóroval ve všech bitvách play-off a vstřelil v prodloužení semifinále postupový gól. V červnu 2015 jej už jako extraligového hráče Pirátů draftovala Philadelphia, s níž podepsal smlouvu v létě 2018 po roce stráveném ve švédské Moře. V nejslavnější soutěži světa debutoval 11. prosince 2019, o šest dní později v souboji s Anaheimem, za který nastupoval jeho starší bratr Ondřej, vstřelil jediný gól v NHL. Před startem zkráceného ročníku 2020/2021 vypomohl Karlovým Varům, po něm se nedávno upsal pražské Spartě, takže jeho bilance na nejzářivějších kluzištích světa se zatím zastavila na sedmi startech a jednom bodu. Od sezóny 2017/2018 navíc zapisuje rovněž zápasy v seniorské reprezentaci, v níž zatím naskočil sedmkrát a před mistrovstvím světa 2018 se trefil v obou přípravných duelech s Francií.

David Kaše s bratrem Ondřejem a rodiči během rodinného souboje v rámci NHL

Daniel Klepl (ZČ – 34/5+9, závěrečný turnaj – 5/0+3)
Další z hráčů, kteří nevynechali ani jedno střetnutí. Chomutovský rodák a odchovanec však po zisku titulu ukončil kariéru a naplno se začal věnovat televizní produkci. Točil reportáže i pro Českou televizi a spolupracoval s firmami, které vyráběly internetové přenosy ze sportovních akcí. Později se zaměřil na gastronomii, dá-li se to tak říct. S Tomášem Adámkem provozoval bar Stagwood na Kamencovém jezeře, odkud se oba přesunuli do baru Cafe 44. Nyní se stará o chod podniku a občas ještě natočí nějaké to video.

Lukáš Květ (ZČ – 2/0+0)
Narodil se sice v Kadani, ale pochází z Klášterce nad Ohří, kde také začal s hokeje. Dva zápasy v základní části jsou jeho jedinými chomutovskými starty. Později nastupoval za mládež v Kadani a v již zmíněném Klášterci nad Ohří, kde také v létě 2015 završil svou hokejovou pouť. Po maturitě si totiž hned splnil sen v podobě práce v armádě. Odstěhoval se do Jindřichova Hradce, kde působí jako četař u čtvrté brigády rychlého nasazení 44. lehkého motorizovaného praporu.

Aleš Macháček (ZČ – 31/21+23, závěrečný turnaj – 5/2+2)
Rodák ze Soběslavi přišel pod vrcholky Krušných hor před mistrovskou sezónou z Českých Budějovic a zařadil se mezi opory. V základní části i na závěrečném turnaji skončil v týmové produktivitě i v týmovém pořadí střelců na bramborové pozici, když mimo jiné právě proti Jihočechům pojistil do prázdné branky výhru 2:0. V Chomutově zůstal až do léta 2016, ovšem nastupoval jen za mládež, takže doma má i třetí juniorské zlato z jara 2015. Po ročníku v Klášterci nad Ohří, kde si vyzkoušel druhou ligu dospělých, zamířil do Kadaně a zahrál si jedenáctkrát i tehdejší WSM ligu. Jediný gól vstřelil shodou okolností opět Českým Budějovicím, jinak i vinou zranění ramene ale pendloval do druholigových týmů Mostu a Klatov. Poté se vydal do Francie a dva roky nastupoval v tamní třetí nejvyšší soutěži za Valenciennes či Villard-de-Lans. Další angažmá v Toulouse mu zhatila pandemie, takže se vrátil domů. Momentálně se uchází o místo ve druholigovém Táboře a pracuje jako prodejce ve stavebninách IZOMAT.

Petr Macháček (ZČ – 34/40+26, závěrečný turnaj – 5/5+3)
Kadaňský rodák byl za Václavem Karabáčkem z Letňan druhým nejlepším kanonýrem dlouhodobé části, díky čemuž nakoukl i do reprezentace, v níž se mihl rovněž v kategorii sedmnáctiletých a devatenáctiletých. Na závěrečném turnaji bral rovněž střelecké stříbro, když otevřel skóre zápasu s Třincem, který o titulu rozhodl, a vstřelil v něm i sedmý gól při vítězství 8:5. Následně výrazně přispěl juniorům k titulu na jaře 2015, aby po další sezóně, v níž nastupoval ve druhé nejvyšší soutěži dospělých za rodnou Kadaň, zamířil v létě 2016 do zahraničí. Dva roky válel druhou nejvyšší francouzskou ligu v La Roche-sur-Yon, poté se na téměř dva roky přesunul do španělského San Sebastiánu, jemuž na jaře 2019 pomohl k mistrovkému titulu. Po krátké anabázi v německém Landsbergu začal „covidovou“ sezónu ve Francii, ale záhy se vrátil domů, kde nyní koketuje se vstupem do české armády.

Petr Macháček slaví španělský titul

Lukáš Pala (ZČ – 32/4+8, závěrečný turnaj – 4/0+0)
Odchovanec kláštereckého hokeje působil v Chomutově jen v mladším dorostu. Ve své druhé sezóně patřil ke stabilním členům mistrovského kádru, ovšem následně hrál za mládežnické týmy Kadaně či mateřského Klášterce nad Ohří, kde také zapsal dva seniorské zápasy ve druholigovém play-off 2015. Poté však s hokejem sekl a přestěhoval se do Plzně, kde ve šťastném manželství vychovává čtyřletého syna a pracuje jako svářeč hliníku či nerezu u společnosti Sprintsteel.

Lukáš Pitra (ZČ – 29/11+11, závěrečný turnaj – 5/1+0)
Místní rodák patřil v základní části mezi sedm dvouciferných střelců, na závěrečném turnaji pak v klíčovém duelu s Třincem zvyšoval ve třetím dějství na 6:4. Po titulu však hokejové prostředí opustil, neboť ho provázely zdravotní problémy. Sám si zvolil studijní a následně pracovní cestu, postupně se usadil v Kadani a po maturitě začal pracovat jako skladník, což je jeho zaměstnání dodnes.

Josef Rindoš (ZČ – 8/0+0, závěrečný turnaj – 2/0+0)
Prvoročák, který během sezóny odletěl na stáž do Detroitu, ale po návratu zasáhl i do soubojů s Českými Budějovicemi a Vítkovicemi na závěrečném turnaji. Chomutovský odchovanec poté působil v místní mládeži až do roku 2018, ovšem další medaile ho minuly. Za čtyři roky v Kadani poté nastřádal téměř 150 startů ve druhé nejvyšší seniorské soutěži, z níž se v listopadu 2020 i kvůli pandemii onemocnění COVID-19 vrátil do mateřského klubu. Na soutěžní premiéru v áčku Pirátů stále čeká, avšak nezahálí. Dokončuje vysokou školu a zapojil se jako kouč dovedností do trénování chomutovské mládeže.

Daniel Klepl ještě s kamerou

Roman Rohla (ZČ – 17/6+6, závěrečný turnaj – 5/0+3)
Další odchovanec, jenž v průběhu sezóny odletěl na stáž k Petru Klímovi do zámoří. Na závěrečném turnaji přihrával mimo jiné na úvodní góly v duelech se Spartou či s domácím Libercem a zahrál si na něm i o rok později. S hokejem se rozloučil ve starším dorostu na jaře 2015 poté, co jednou naskočil i za místní juniory. Jednou z příčin byla také prasklá plíce z play-off se starším dorostem karlovarské Energie, roli však sehrála i škola, jíž se věnuje dodnes. Po maturitě vystudoval bakalářský program v oboru právo v obchodních vztazích na Cevro institutu, kde pokračuje v magisterském studiu.

Martin Stasinka (ZČ – 5/0+0)
Jako hráč staršího ročníku zasáhl jen do několika zápasů a po mistrovské sezóně se přesunul do Kadaně, kde nastupoval ještě dva roky za tamní starší dorost. Následně zamířil na střední školu do USA, kde hrál soutěž osmnáctiletých úrovně AAA. Po maturitě se vrátil do Čech, ale rovnou zamířil na vysokou školu do Dánska, kde se začal věnovat trénování. Díky tomu se dostal i na čtyřměsíční stáž do organizace Pittsburgh Penguins. Přes trénování doma nebo v Kanadě nakonec dospěl do fáze, kdy provozuje individuální skills tréninky na malých kluzištích například v nedaleké Lahošti. Svou značku postupně rozšiřuje a kromě toho nadále pořádá kempy pro malé hokejisty. Kromě toho pomáhá například s přípravou Davidu Kämpfovi před odletem na předsezónní kempy Chicago Blackhawks.

Martin Strunz (ZČ – 33/27+27, závěrečný turnaj – 5/1+3)
Kadaňský odchovanec skončil v základní části na bronzovém stupínku týmové produktivity, což mu vyneslo pozvánku do národního týmu šestnáctiletých. Reprezentací prošel i v následující sezóně, v níž dal Němcům gól na domácím turnaji v Chomutově. Pirátem zůstal do roku 2016, tudíž má doma i juniorské zlato z jara 2015. Poté strávil dva roky ve druhé lize v barvách Klášterce nad Ohří a Sokolova, než dostala přednost vysoká škola. Tu zdárně dokončil, takže je inženýr. Momentálně pracuje už tři roky jako rozpočtář v průmyslovém podniku a nastupuje v krajské lize za Klášterec nad Ohří, kam se přesunul z rodné Kadaně.

Filip Šmejc (ZČ – 13/1+3)
Mistrovská sezóna je jediná, v níž kadaňský odchovanec naskočil v dresu Pirátů. Jinak v mládeži hájil barvy převážně rodného města a v juniorech pak ještě Klášterce nad Ohří, kde také 9. ledna 2016 debutoval ve druhé lize a hned se trefil do sítě Nymburka. Ve třetí nejvyšší soutěži následně prošel Sokolovem či Bílinou, kde strávil poslední tři sezóny a hned po příchodu byl asistentem kapitána. Jinak pracuje jako nákupčí jedné automative firmy u Kadaně a čeká jej pauza od hokeje, neboť během aktuální letní přípravy se zranil a musí podstoupit operaci kolena.

Martin Stasinka se svým „svěřencem“ Davidem Kämpfem

Vilém Taraška (ZČ – 15/2+2, závěrečný turnaj – 1/0+0)
Chomutovský odchovanec působil v místní mládeži ještě dva roky po zisku mistrovského titulu, ovšem během ročníku 2013/2014 už pendloval i do staršího dorostu Kadaně. Právě tam o rok později jeho hokejová pouť skončila. Přednost totiž dostaly závody enduro a postupně stále víc práce. Nejprve ve stavebnictví především na střechách v České republice i Německu, později v rodinné firmě zaměřené na zemědělství. V té se pohyboval odmala, ovšem nyní už je jeho hlavní pracovní náplní, neboť společnost s bratrem rozvíjí a rozšiřují. Na motorky ale úplně nezanevřel. Sám říká, že v budoucnu by se k nim rád vrátil ve větší míře.

Josef Toman (ZČ – 26/10+7, závěrečný turnaj – 5/5+0)
Českolipský rodák začínal s hokejem v Klášterci nad Ohří, odkud přišel do chomutovského mladšího dorostu. V mistrovské sezóně patřil mezi prvoročáky, přesto se gólově velmi činil. Na závěrečném turnaji pomohl dvěma trefami sestřelit pražskou Spartu, což se při rovnosti bodů ukázalo jako klíčové. Dvakrát skóroval také do sítě Třince. V ročníku po titulu nakoukl do reprezentace šestnáctiletých a s hokejem na celorepublikové úrovni se rozloučil v roce 2015 ve starším dorostu. Zaměřil se na školu a po maturitě nastoupil jako profesionální hasič na Letiště Václava Havla. Po roce však přešel do Unipetrolu, kde dnes působí jako manažer bezpečnosti a požární ochrany čerpacích stanic Benzina v České republice a na Slovensku a brněnského Polymer institut. K hokeji se vrátil během sezóny 2017/2018, kdy začal nastupovat v krajské lize za B-tým Kadaně, jehož dres obléká v rámci časových možností doposud.

František Wágner (ZČ – 8/3+5)
Kadaňský odchovanec a prvoročák začal mistrovskou sezónu jako člen základního kádru, ovšem na začátku října odletěl na stáž do Detroitu, takže do zbytku ročníku už nezasáhl. Po návratu ze zámoří se zařadil do mládežnických reprezentací, v nichž v různých věkových kategoriích nakonec odehrál téměř padesát zápasů. Na jaře 2015 patřil k oporám mistrovského kádru juniorů v době, kdy už měl na kontě i seniorské starty. V dresu rodné Kadaně debutoval 19. ledna shodou okolností na chomutovském ledě v okresním derby, na úvodní gól si však počkal více než rok. Trefil se 3. února 2016 do sítě Mostu. Ve druhé nejvyšší soutěži nastřádal před odchodem do Německa téměř dvě stovky startů, ovšem pouze jediný zaznamenal v barvách Prostějova. Covidovou sezónu 2020/2021 strávil ve druhé nejvyšší soutěži našich západních sousedů v týmu Bayreuth Tigers a patro níž v Halle. Oberligu by měl hrát i nadále, ovšem Saale Bulls vymění za Landsberg.

Kryštof Zedník (ZČ – 23/12+11, závěrečný turnaj – 5/2+2)

Rovněž klášterecký odchovanec góly nešetřil. Na závěrečném turnaji dokonce zlomil bezgólový stav s Českými Budějovicemi, čímž nasměroval tým k výhře 2:0, a připsal si vítězný zásah souboje s pražskou Spartou. Po zisku titulu ukončil hokejovou kariéru a přesedlal na jiný sport, neboť se dva roky věnoval golfu. Přestože se dostal i na golfové mistrovství republiky, zvítězila u něj touha po vzdělání. Po roce ekonomických studií v Plzni zakotvil na 3. lékařské fakultě v Praze, kde studuje všeobecné lékařství. Během pandemie pomáhal s testováním mamince, která je lékařkou.

×
Dnes v 18:00 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
Piráti Chomutov