Ohlasy po utkání

„Měl jsem to vyřešit jinak,“ ohlížel se Vojtěch Tomeček za samostatným únikem

Napsal 29.09.2017 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Piráti vyšli poprvé bodově naprázdno až v osmém kole Tipsport extraligy. Skvělý vstup Chomutova do sezóny zastavila v SD ARÉNĚ plzeňská Škoda, která otočila utkání ve druhé třetině. Západočeši nakonec vyhráli zápas 4:1, a jsou tak prvním týmem, který Pirátům vstřelil čtyři branky. Asistenci u jediného gólu domácích měl útočník Vojtěch Tomeček. „Chtěli jsme hrát svou hru a toho jsme se drželi,“ pravila nová posila pro tuto sezónu.

Domácí měli po první části utkání rozehrané slibně. Vedli 1:0, ale další gól nepřidali. „Myslím si, že jsme všechny tři třetiny hráli dobrý hokej. A je velká škoda, že nám to tam nespadlo víckrát,“ hodnotil utkání mladík s osmnáctkou na dresu.

Ve dvanácté minutě se Chomutovští ujali vedení. Velkou zásluhu na gólu měl i český reprezentant v dresu Pirátů, který si připsal asistenci. „Polda mi přihrál za bránu, já jsem pak vyjel z rohu a našel Růžu, který dal gól,“ popsal akci.

Pro Vojtěcha Tomečka to byl premiérový bod za Chomutov v extralize. „Pokladník se mi ještě neozval. Ještě musím vstřelit gól,“ řekl s úsměvem bývalý hráč Karlových Varů. Ve 28. minutě se navíc hnal osamocen na Svobodu, akce nakonec gólem v plzeňské kleci neskončila. „Měl jsem tu situaci vyřešit jinak. Škoda že mi to tam nepadlo,“ litoval.

Po sedmi kolech měli hosté nejlepší útok v lize, když vstřelili 37 gólů. Nejnebezpečnější zbraní byl osmibrankový útočník Západočechů Dominik Kubalík. „Věděli jsme, že to na něj hrají, ale my jsme se chtěli soustředit jen na sebe a hrát svou hru,“ poslal strategii Vojtěch Tomeček.

V dalším kole se Piráti utkají s rivalem z Litvínova, a v několik kilometrů vzdáleném městě se tak uskuteční první krušnohorské derby této sezóny. „Budu se na to připravovat jako na každý zápas, ale těším se na to,“ uzavřel Vojtěch Tomeček.