Mečbol č. 2. Dokáží Piráti postoupit do semifinále první březnový den?

Napsal 28.02.2015 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve čtvrtek 26. února mohli Piráti rozhodnout o svém postupu do semifinále play-off. Jelikož ale dokázal vyhrát Slovan, stěhuje se série právě na led krajského města. V neděli 1.3. tak uvidí Zlatopramen aréna další utkání, které buď posune Piráty do dalších fází, nebo Slovan sérii vyrovná a bude se muset hrát rozhodující, sedmý zápas. Šesté utkání začíná v 17:00 v Ústí nad Labem.

Jaké bylo páté čtvrfinálové utkání?

Piráti Chomutov - HC Slovan Ústí nad Labem 2:3p

Piráti se v předchozím utkání dostali poměrně rychle do vedení, když se v sedmé minutě prosadil Hřebejk. Ve 13. minutě zvýšil náskok Pirátů Jan Rutta a leckdo si mohl myslet, že si Piráti dojdou k pohodovému vítězství. Opak byl však pravdou. Hned v další minutě snížil Roubík. Na další branku si museli diváci počkat až do 54. minuty. Roubík nahazoval kotouč brankovištěm a jeden z obránců ho srazil do branky, rázem tak bylo vyrovnáno. Utkání dospělo poprvé v sérii do prodloužení ve kterém rozhodl svou třetí brankou v utkání opět Roubík. S pomocí odrazu obránce dokázal svou střelu procpat do domácí branky.

Branky a nahrávky: 7. Hřebejk (Hovorka, Skinner), 13. Rutta (Skinner, Hovorka) – 14. Roubík (Kloz, Holomek), 54. Roubík (Kolafa, Kloz), 64. Roubík (Kolafa, Holomek).
Rozhodčí: Pražák, Škrobák – Belko, Kokrment.

86Trestné minuty82
Š. Hřebejk (6+1), V. Růžička (1+5)Nejproduktivnější hráčJaroslav Roubík (8+5)
Štěpán Hřebejk – 6 branekNejlepší střelec Jaroslav Roubík – 8 branek
V. Růžička, A. Dušek – 5 asistencí Nejlepší nahrávačTomáš Kolafa – 8 asistencí
Jan Rutta (3+2)Nejproduktivnější obránceTomáš Kolafa (0+8)
Milan Toman – 18 TM Nejtrestanější hráčMartin Baránek – 35 TM

O utkání

Šesté čtvrtfinálové utkání se odehraje na ledě ústecké Zlatopramen areny v neděli 1. března. Zápas začne úvodním buly vhozeným v 17:00. Pro fanoušky, kteří se nedostaví přímo na stadion, bude připraven klasický online přenos na serveru onlajny.com.