Letní pohár pokračuje. V úterý KLH Chomutov zajíždí do Karlových Varů

Napsal 14.08.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Chomutovské hráče čeká druhý zápas v rámci letního přípravného Tipsport hockey cupu. Bojovat o první body do pohárové tabulky vyráží chomutovský celek na led Karlových Varů. O tom, jak moc bude jejich mise úspěšná, se můžete přesvědčit buď na vlastní oči v přímo ve Varech, nebo držet hokejistům palce alespoň u online přenosu. Zápas začíná v úterý v 18:00.

Oba celky už za sebou mají první pohárový zápas. Chomutov ho odehrál na ledě extraligové Plzně minulý týden a ze západočeské metropole se vrátil s prohrou 1:4. Hotovo bylo vlastně už na začátku 2. třetiny. Indiáni odcházeli po prvních dvaceti minutách hry do šatny s příjemným náskokem 3:0, Radek Duda sice dokázal hned ve 21. minutě snížit, ale už o dvě minuty později poslal Indiány zpět do tříbrankového vedení Tvrdík. Víc branek diváci v ochozech, i přes snahu obou celků, neviděli.

KLH Chomutov v dosavadním průběhu přípravy

Chomutovský celek zatím odehrál v rámci předsezónní přípravy čtyři zápasy. V prvních třech ale odcházeli chomutovští hráči z ledu jako poražení. Z první výhry se mohli jak hráči, tak fanoušci radovat až v prozatím posledním zápase na domácím ledě, když si bílomodří s chutí zastříleli a vyprovodili Kladno zpět do středních Čech s výsledkem 6:2. I tak ale pořád mluví celkové skóre 11:14 v neprospěch KLH Chomutov.

Jak jsou na tom Vary?

Pro karlovarské hráče bude úterní střetnutí teprve třetím ostrým duelem. V tom prvním prohráli na ledě Kladna 4:3 po samostatných nájezdech. Druhý duel na ledě Litvínova skončil spíše fotbalovým výsledkem 1:0 pro Karlovarské. O jedinou přesnou trefu se postaral ve 44. minutě Rastislav Dej, kterého dobře znají i chomutovští fanoušci.

Ti se možná těšili i na to, že v karlovarských barvách uvidí v akci Davida Hrušku, kterého chomutovské vedení poslalo na hostování na první polovinu sezony právě do Karlových Varů. Elitní útočník ale do úterního zápasu nenaskočí. V rozhovoru po duelu v Litvínově řekl, že se týmy domluvily, že do vzájemného zápasu nenastoupí.

Dá se ale předpokládat, že na střídačku, kterou od letoška diriguje Antonín Stavjaňa, usednou dvě nejčerstvější posily předloňského mistra. Z Ufy do týmu přišli mladíci Ivan Boldyrev a Vladimir Žmajev. Doplnili tak kádr, ve kterém je pro letošek na hostování třeba Petr Sailer z Českých Budějovic nebo přestoupivší Karol Sloboda, který loni hrál za Slavii.