Kalendářní rok zakončí KLH v hale Rondo

Napsal 19.12.2006 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Severočeši k poslednímu zápasu v roce 2006 zajíždějí na led týmu, HC Kometa Group Brno. Brňané v posledních pěti domácích duelech odešli poraženi pouze jednou a tak budou chtít před svými fanoušky jistě získat další tři body a posunout se právě před KLH. Severočechům by však mohlo psychologicky pomoci poslední vzájemné měření sil, kdy dokázali otočit třígólové manko v zisk dvou bodů. V posledním utkání na svém ledě si Chomutov „zatrénoval“ proti Jestřábům zatímco Moravané na svém ledě vydřeli dva body proti Rebelům. Zda budou mít tyto skutečnosti vliv na průběh středečního utkání, to se fanoušci dozví 20. prosince od 18:00 v hale Rondo. Utkání bude možné sledovat tradičně prostřednictvím ON-LINE přenosu.
3.(66g) Pořadí obrany 6.(84g)
Miroslav Barus (11+21) Nejproduktivnější hráč Milan Kostourek (13+25)
David Appel (15g) Nejlepší střelec Ladislav Boušek (21g)
Miroslav Barus (21 as.) Nejvíce asistencí Milan Kostourek (25 as.)
Jiří David (2+9) Nejproduktivnější obránce František Bombic (3+9)
Miroslav Barus (+16) Nejlepší hráč v +/- Milan Kostourek (+12)
Petr Obdržálek (-9) Nejhorší hráč v +/- Martin Klaus (-3)
Zdeněk Tauš (-3)
Jiří David (+11) Nejlepší obránce v +/- Jakub Trefný (+11)
Alexandr Lhotský (+11)
Jan Mikel (-3) Nejhorší obránce v +/- Martin Klaus (-3)
Martin Vyrůbalík (-3)
Petr Martínek (71 TM) Nejtrestanější hráč Ladislav Řezníček (68 TM)
Pavel Maláč (93,81%) Úspěšnost gólmanů Luboš Horčička (91,70%)
2 Čistá konta 3
3 Zápasy bez vstřelené branky 2

Forma Komety od 19. kola

Tým vedený dvojicí Oslizlo, Nekola od posledního střetnutí s KLH zaznamenal 8 vítězství ze třinácti zápasů. V domácím prostředí se radovali ze zisku tří bodů brňané až na jedno zaváhání (26. kolo: Kadaň – 2:0) pokaždé. Před svými fanoušky zaznamenaly 23 branek, když 14 inkasovali. Mezi největší skalpy můžeme po právu počítat zdolání Mladé Boleslavi (20.kolo: 4:3 pr.) a Hradce Králové (27. kolo: 3:2 sn.).

Vzájemná bilance

V hale Rondo a na ČEZ stadionu padlo dohromady 14 branek, oba manšafty si připsaly shodně po sedmi trefách, přestože bodově jsou úspěšnější hokejisté Komety. Prozatím nejúspěšnějším střelcem ve vzájemných zápasech je hráč Komety Černý (4+0), dvakrát se trefil i Barus (2+0) s Bouškem (2+0). Tři asistence si připsal brněnský Moskal (0+3) a dva kanadské body putovaly na konto chomutovského Mikšovice (1+1), Charouska (1+1) a Maláta (1+1).

6.kolo: Kometa Brno – Chomutov	3:2
19.kolo: Chomutov – Kometa Brno	5:4 sn.
Diváci, kteří přišli na poslední vzájemný zápas a vydrželi až do konce, viděli strhující utkání. KLH prohrávalo po úvodní dvacetiminutovce 0:2. Ve druhé minutě druhé třetiny zvýšil již na tříbrankový rozdíl svou druhou brankou v utkání Barus, to vydrželo však jen čtyři vteřiny poté, co Mikšovic protlačil puk za brankovou čáru. Stav 1:3 svítil na kostce nad ledem i na začátku třetího dějství a když po pěti minutách Černý poslal hosty do druhého tříbrankového vedení, málokdo z domácích doufal v zisk bodů. Během 51. až 52. minuty však Severočeši stáhli ztrátu na pouhý gól a ten nakonec vsítil v závěrečné power-play Boušek, utkání pokračovalo do prodloužení a nakonec samostatných nájezdů. Rozhodující nájezd proměnil Kostourek a Chomutov tak ze „ztraceného“ zápasu vytěžil dva body.