Kadaňský stadion opět zažije derby s Chomutovem

Napsal 29.01.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – V poslední lednový den bude na programu čtvrté letošní regionální derby. SK Kadaň hostí od 17 hodin na svém ledě KLH Chomutov. Domácí si chtějí udržet pozice zajišťující účast v play off a hosté zase potřebují bodový zisk, aby na čele tabulky neztratili krok se svými soupeři. Oproti poslednímu vzájemnému zápasu může trenér Kýhos počítat také s Michalem Jeslínkem a Milanem Kostourkem. Domácí se opět budou spoléhat na pozornou defenzivu a samozřejmě na první útočnou trojici. Poprvé od svého přestupu do Chomutova se na kadaňském ledě představí brankář Michal Fikrt.

Jak je na tom Kadaň?

Zatímco před vánoční přestávkou nevyhrála Kadaň plných sedm zápasů v řadě, nyní je její bilance úplně opačná. Kadanští hráči jdou od vítězství k vítězství a v novém roce ještě nepoznali chuť porážky. V současné době patří žlutočerným sedmá příčka v tabulce, o dva body zpět je Mladá Boleslav. Jestliže nynější stav zůstane zachován až do konce nadstavbové části, tak se obě mužstva střetnou ve čtvrtfinále play off. Ještě však zbývá odehrát čtyři zápasy a všechno se samozřejmě může změnit.

Poslední utkání Kadaně

Ve 36. kole Kadaň remizovala na ledě Berouna. V utkání plném vyloučení vedli hosté od poloviny zápasu 0:1, když se trefil Kajer. O sedm minut později propálil Mareček od modré čáry vše, co mu stálo v cestě a kadaňští vedli už 0:2. V poslední minutě druhé třetiny ujel po návratu z trestné lavice domácí Gengel a střelou po horní tyčku snížil na 1:2. Vyrovnání se berounské publikum dočkalo v 53. minutě, když Slížek využil přesilovku. Zápas se kvůli vypadnutému plexisklu o několik minut protáhl. Na konečné remíze 2:2 už nic nezměnilo ani prodloužení.

Poslední vzájemné utkání

Poslední regionální derby zahájilo ligový rok 2004. Sedmého ledna dokázala Kadaň v Chomutově zvítězit 2:5. Domácí se museli obejít bez produktivní dvojice Jeslínek – Kostourek, a také bez obránců Révaye s Malečkem. Hosté se ujali vedení už v 6. minutě zásluhou Vobořila, ale gólem do šatny vyrovnal chomutovský Boušek. Ve 27. minutě strhl vedení na stranu favorita Jíra, jenže následně Stavenský a Pospíšil dvěma slepenými brankami zajistili Kadani vedení 2:3. V samém závěru zápasu přidal pojistku Kuchler a gólový účet zápasu uzavřel střelou do prázdné brány Duba. "Dneska to bylo ze všech úhlů smolné utkání, pro zranění nemohli hrát klíčoví hráči, rozhodčí zbytečně zasahoval do hry. Ale i přes to vyhrála Kadaň zaslouženě, měli větší touhu po vítězství. Nám nešla rozehrávka a ani důraz nebyl takový jaký bych si představoval," řekl tehdy po utkání trenér Chomutova Vladimír Kýhos.

Statistiky z posledního vzájemného zápasu

Branky: 19. Boušek (Toms), 27. Jíra (Koláček, Plaček) - 6. Vobořil (Kuchler, Polanský), 28. Stavenský (Kuchler, Polanský), 31. Pospíšil (Polanský, Kuchler), 58. Kuchler (Stavenský), 59. Duba (Kajer). Rozhodčí: Vlach - Mašek, Bertlík. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1700.

Sestavy z posledního vzájemného zápasu

Chomutov: Fikrt - Toms, Nosek,Trefný, Plaček, Szakal, Liška - Charousek, Šíp, Boušek - Polodna, Koláček, Jíra - Slavík, Mikšovic, Zika

Kadaň: Horčička - Pospíšil, Vilášek, Vobořil, Mareček, Řezníček, Hlavatý - Stavenský, Kuchler, Polanský - K. Tvrdek, Müller, Kreuzman - Duba, Pech, Kajer - Kukla, Derfler, Pelán

Výrazné osobnosti v týmu soupeře

Po odchodu Michala Fikrta drží Kadaň nad vodou čtyřiadvacetiletý Luboš Horčička, který podává výborné výkony. Za vše mluví čísla. Jeho průměr obdržených branek na zápas je 1,66 a procentuální úspěšnost zásahů více jak 95%.

Žlutočerné obranné řady opustil nedávno Daniel Vilášek, jenž odešel do celku nejvyšší německé soutěže Freiburg Wölfe. Nejproduktivnějším bekem se tak stal Martin Klaus, který ve 20ti zápasech nasbíral 9 bodů (2 + 7)

Největší útočnou silou Kadaně je bezesporu její první útok Stavenský, Kuchler, Polanský. Ve stejném pořadí také zaujímají pozice v kanadském bodování klubu. První je Stanislav Stavenský 39 (14 + 25), před Jiřím Kuchlerem 39 (13 + 26) a Tomášem Polanským 26 (11 + 15).

Dopravní podnik vypravuje autobus

Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova vypravuje k utkání zvláštní autobus. Odjezd je v 15:45 hodin ze stanoviště č. 1 autobusového nádraží v Chomutově. Linka končí přímo u zimního stadionu v Kadani. Autobus odjíždí z Kadaně 15 minut po skončení zápasu. Cena jízdného je 35 Kč na osobu.

Předpokládané sestavy

Kadaň: Horčička - Pospíšil, Kivoň, Vobořil, Mareček, Řezníček, Hlavatý - Stavenský, Kuchler, Polanský - Tvrdek, Pech, Kajer - Kukla, Duba, Pelán - Hubínek, Müller, Kreuzman

Chomutov: Fikrt - Nosek, Plaček, Maleček, Trefný, Szakal, Liška - Jeslínek, Šíp, Boušek - Jíra, Koláček, Kostourek - Slavík, Mikšovic, Vlček - Charousek, Zika, Martenek