Mladežnický hokej

Kadaň si z ČEZ stadionu odvezla příděl osmi gólů

Napsal 03.08.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v – K druhému přípravnému zápasu a zároveň prvnímu na domácím ledě nastoupili chomutovští dorostenci ve středu odpoledne proti Sportovnímu klubu Kadaň. Zájem rodičů, známých, ale i nezaujatých diváků způsobil, že tribuna za střídačkami byla velmi slušně zaplněná. Jinak mělo střetnutí všechny atributy přípravného měření sil: nijak pohledný kombinační hokej, zkoušela se sestava a hráči se teprve sehrávali. Přesto měl, zejména od druhé třetiny, znatelnou převahu Chomutov, což se také projevilo na konečném výsledku. Vítěznou trefu zaznamenal Michal Ašenbrener.
přípravné utkání - středa 2. 8. 2006 – 17:30
KLH Chomutov - SK Kadaň 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)

Branky Chomutova: 6. Heindl (Princ), 13. Heindl (Wild), 22. M. Ašenbrener (Miško), 34. Miško (M. Ašenbrener), 35. Csonka (L. Kubík, A. Kubík), 46. Topolančin (A. Kubík), 47. Prokeš (Kolář, Princ), 58. Kolář (L. Kubík).

Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 150.

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Oba celky si vytvořili minimum šancí. První měl v 5. minutě domácí Csonka, jehož střelu z ideální pozice zblokoval soupeřův obránce. Netrvalo však dlouho, když si na půlící čáře našlápl Tomáš Heindl, a svoji individuální akci zakončil přesně umístěnou bekhendovou kličkou – 1:0. Kadaňští mohli vyrovnat po závaru před bránou a hlavně v následné dlouhé převaze 5 na 3. Nejblíže gólu byl Gabriel, ale zblízka tečoval puk jen do tyče. Chomutov oslabení přestál a nedlouho poté i zvýšil svůj náskok. Kotouče se nadvakrát zmocnil opět Tomáš Heindl a podobnou koncovkou jako při první brance upravil na 2:0. V 17. minutě pak předvedli líbivou souhru na jeden dotek bratři Kubíkové s Kolářem, ale nedokázali ji dotáhnout do úplného konce.

118 vteřin po startu druhé části zvýšili domácí bleskově využitou přesilovkou na 3:0. Miško zpoza brány nabil Michalu Ašenbrenerovi, a ten z první poslal puk mezi betony kadaňského brankáře. Vzápětí předvedli povedenou útočnou spolupráci Kolář s Csonkou, ale druhý jmenovaný už v těžké pozici nestačil zamířit přesně. Narůstající nápor Chomutova narušila až ve 27. minutě obrovská minela v obraně, kterou ale naštěstí pro domácí zachránil brankář Grus. Jinak se ale hrálo převážně na polovině soupeře. Přišel i další gól, kterému ovšem předcházela hra vysokou hokejkou, a tudíž nebyl uznán. Ve 34. minutě se, tentokrát už regulérně, trefil do černého Petr Miško - 4:0. Uběhla další minuta a po množství neproměněných šancí se prosadil i Jan Csonka - 5:0. Hosté stačili pouze minutu a půl před druhým odchodem do kabin snížit polovlastním gólem na 5:1.

V úvodu poslední dvacetiminutovky bylo k vidění hodně vyloučených a také jedno trestné střílení. Nařízeno bylo proti domácím, ale brankář Goldhammer, který v polovině utkání vystřídal Gruse, ho zneškodnil. A tak znovu udeřilo na druhé straně. Ve 46. minutě se k odraženému puku před bránou dostal Tomáš Topolančin a z otočky ho poslal za čáru – 6:1. Sedmou přesnou trefu přidal za pár desítek vteřin Dominik Prokeš. Zbytek utkání už se dohrával ve více méně tréninkovém tempu. Oba soupeři přidali po jedné brance, za domácí se prosadil Marek Kolář.

Ve svém druhém přípravném testu tak dorost KLH Chomutov porazil SK Kadaň vysoko 8:2. V pondělí od 12:00 je naplánováno utkání v Mostě. Ve čtvrtek pak odjíždí chomutovská výprava obhajovat zlaté medaile na turnaj do švýcarského Vispu.