Junioři zvládli první krok za obhajobou titulu! V SD ARÉNĚ přehráli Boleslav

Napsal 27.03.2015 Antonín Domanický
C h o m u t o v - První důležitý krok za obhajobou titulu udělali mladí Piráti hned v prvním zápase finálové série DHL extraligy s Boleslaví. V první třetině se dostali do vedení, Bruslaři ale vzápětí vyrovnali. Piráti posléze opanovali druhou třetinu, kdy zvládli navýšit na rozdíl 3:1. V poslední třetině pak přidali poslední gól a po zápase tak vedou v sérii 1:0.
F1 pá 27.3.2015
4:1(2:1, 1:0, 1:0)
MBL
Lukeš – Meliško, Ringler, Hiermann, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Černý, Drobný – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, D. Kaše, Jirušek, Veselý, Bednář, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz, Chrpa.
Ml.Boleslav
Růžička – Mašek, Tůma, Čermák, Kurka, Hes, Žalud, Bernad, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Sonnek.

10. David Kaše (Huňady), 17. Petr Macháček (Dubeň), 34. Šťovíček (Chrpa), 45. Huňady (Hierman)

1000

Po opatrném úvodu zápasu se ve větší šanci ocitl Sonnek. Z dobré pozice zvolil nahrávku před bránu, kde byl připravený Lukeš, který přerušil celou situaci zákrokem. Přibližně v polovině třetiny se dostali Piráti do vedení. Střela Huňadyho se dostal za Růžičku a DAVID KAŠE dorazil puk do brány - 1:0. Boleslavští chtěli ihned odpovědět, Pořízek netrefil ideálně ale hosté zůstávali v tlaku. JAN SONNEK posléze zůstal sám na hranici kruhu a trefil se přesně nad rameno gólmana - 1:1. Netrvalo dlouho a v šanci se objevili domácí. Nahození obránce vyrazil gólman na PETRA MACHÁČKA, který objel bránu a zasunul puk do za čáru - 2:1.

Ve druhé třetině se do možnosti navýšení dostali Piráti. Chrpa zkusil najít místo mezi betony gólmana, ale neuspěl. Následně měli šanci Boleslavští. Puk po jich střele projížděl na brankové čáře, rozhodčí ale po konzultaci s brankovým rozhodčím gól neuznali. Krátce po polovině třetiny se zvládli prosadit Piráti. Z hranice kruhů poslal prudkou střelu MARTIN ŠŤOVÍČEK a Růžička již nestihl reagovat - 3:1.

Ve třetí periodě se snažili hosté dotáhnout na svého soupeře. Pořízek trestuhodně přestřelil z dobré pozice. Následně střílel Ďurač a ani po dorážce se nedařilo Boleslavským skórovat. Po pěti minutách hry se ovšem podařilo navýšit Chomutovu. Po střele od modré tečoval puk PATRIK HUŇADY do brány - 4:1. Hosté i nadále ohrožovali Lukeše. Kotala tečoval mimo, Pořízek trefil tyč. V závěru zápasu měl velkou příležitost se trefit Bernad, ale jeho střela od modré byla nepřesná. Piráti tak zvládli první zápas a vedou v sérii 1:0.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): Jsme rádi za úspěšný první krok. Zápasy jsou velmi těžké, a do tohoto jsme vešli velmi dobře. Byli jsme aktivnější než Boleslav. Bohužel jsme byli v první třetině vyloučeni za zbytečnost a hosté vyrovnali. Do druhé třetiny jsme vstoupili trochu s respektem, deset minut se nám nedařil pohyb. Poté jsme se ale zvedli. Ve třetí třetině jsme si vítězství pohlídali a teď nás čeká poslední krok, který je vždy nejtěžší.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Utkání nebylo úplně podle našich představ. Nechci se vymlouvat na sporný gól na 2:2, který nebyl uznán díky tomu, že se rozhodčí podívali na videokostku. Bohužel se tak stalo, určitě ale nad tím nehodlám brečet. Je to za námi a v neděli nás čeká domácí zápas. Budeme chtít vyhrát a celou sérii vrátit zpět do Chomutova.