Mladežnický hokej

Junioři na úvod přípravy prohráli s Pískem

Napsal 02.08.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – Také junioři KLH Chomutov už odehráli první přípravné utkání na novou sezonu. Přivítali na svém ledě hokejisty IHC Písek. Trenér Petrovka vystřídal v zápase čtyři kompletní řady a dva brankáře. Do zápasu nenastoupili opory loňského kádru Ondřej Luka a Libor Řepík, kteří dostali volno. V první třetině měli převahu domácí, kteří ale doplatili na neproměňování šancí. Postupem času se ze střetnutí stala spíše úporná bitva, než pohledný hokej. Hosté těžili zejména z chyb chomutovské obrany a rychlých brejků, které dokázali zužitkovat.
pondělí 2. 8. 2004 – 13:30
KLH Chomutov – IHC Písek 4:9 (1:2, 2:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 18. Štika (K. Novotný), 30. Šedivý (Voborník, Rabas), 40. Jindrák, 48. Vaněk (Hlinka, Voborník) – 8. Černý (Kica), 18. Gajovský (Holec), 24. Holec, 30. Kica (Železný), 33. Margita (Mikl), 41. Margita, 43. Margita (Blovský), 53. Gajovský (Všetečka), 58. Gajovský (Samek). Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2.

Chomutov: Minárech (31. Proser) – Kohoutek, András, Bejček, L. Novotný, Vörös, Hlinka, Vaněk, J. Fiala – Štika, K. Novotný, M. Fiala – Fanta, Šlajchrt, Jindrák – Petrovka, Hauner, Gellner – Rabas, Voborník, Šedivý

Písek: Kovář (31. Vojta) – Mikl, Železný, Vávra, Procházka, Klas, Všetečka, Vachuta, Jankovský, Jungrauer, Černý, Kica, Pankrác, Blovský, Margita, Samek, Gajovský, Holec, Růžička, Šimoník, Hora

Hosté se v samém úvodu utkání prezentovali nepříjemným závarem před chomutovskou brankou, ze kterého však nic nevytěžili. Zanedlouho nejprve netrefil bránu Gajovský a z protiútoku neproměnil nájezd Hauner. V 8. minutě už se ale skóre měnilo, když puk za brankovou čáru dotlačil Černý - 0:1. Od té doby začali přebírat iniciativu domácí. Byli aktivnější a tvořili si více šancí. Jednu z nich si měl Gellner, jeho dobře mířenou střelu přes obránce ale Kovář chytil. Následně pálil z otočky Petrovka a do třetice prověřil hostujícího brankáře Kohoutek pokusem od modré čáry. Vyrovnat se však Chomutovu podařilo až v 18. minutě. Martin Štika přejel s pukem modrou čáru a tvrdou střelou vymetl levý horní roh písecké branky – 1:1. Přesně 36 vteřin po vyrovnání se ale hosté opět ujali vedení, když Minárecha z blízka prostřelil Gajovský - 1:2. Tento stav trval až do konce první části.

Na začátku druhé dvacetiminutovky hrál Písek přesilovku 4 na 3, kterou sice nevyužil, ale vedení zvýšil při rovnocenném počtu hráčů na ledě. Holcova střela se odrazila od helmy brankáře Minárecha za jeho záda a hosté vedli o dva góly – 1:3. Chomutovští se však nevzdali a nadále si připravovali jednu šanci za druhou. Nájezd Haunera, tvrdá střela Vaňka od modré i pokus Karla Novotného z kruhů ale zůstaly bez brankového efektu. A tak mohl soupeř zvýšit své vedení. Kica tečoval Železného střelu od modré a stav byl už 1:4. Po pouhých patnácti vteřinách ale domácí snížili. Osamoceného Rabate sice ještě Kovář vychytal, ale na dorážku Ondřeje Šedivého už byl krátký – 2:4. V polovině zápasu oba celky vystřídaly brankáře, za Chomutov nastoupil Proser a do písecké branky se postavil Vojta. Byl to však zejména domácí gólman, který musel ihned po nástupu řešit ošemetné situace. Několik jich dokázal zneškodnit, nakonec však Margita přeci jen doklepl puk za čáru – 2:5. Půl minuty před koncem druhé třetiny znovu snížil Lukáš Jindrák na stav 3:5.

Už po osmnácti vteřinách poslední třetiny zvýšil písecký Margita na 3:6. Nic nebylo domácím hráčům platné reklamování, že branka byla dosažena nohou. O čtyři minuty později využili hosté chyby v chomutovské rozehrávce, a tak Margita završil svůj hattrick střelou mezi Proserovy betony – 3:7. Ve 47. minutě byl v úniku faulován Voborník a z následné přesilovky vytěžil Chomutov čtvrtý gól. Michal Vaněk mířil přesnou střelou z mezikruží k pravé tyči – 4:7. O chvíli později se štěstí přiklonilo na stranu chomutovského brankáře, kterému puk propadl za záda a zastavil se až o tyč jeho svatyně. Za okamžik se ale Gajovský poosmé rozvlnil síť v domácí brance – 4:8. Hráči KLH měli ještě několik šancí na zkorigování výsledku. Gellner trefil masku brankáře Vojty a Šedivý v plné rychlosti nestačil zpracovat přihrávku Karla Novotného. A tak poslední slovo měli opět hosté. Třetí branky v utkání se dočkal i Gajovský, který rychlý brejk zakončil precizním blafákem do forhendu – 4:9. První utkání sezony tak chomutovským juniorům nevyšlo. Možnost na reparát budou mít v pondělí 9. srpna, kdy hrají na ledě PZ Kladno.