Ohlasy po utkání

„Je to ostuda předvést doma takové zápasy,“ řekl smutně odchovanec David Kämpf

Napsal 07.03.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Do předkola s Mladou Boleslaví vstoupili Piráti mizerně. Na domácím ledě podlehli Středočechům i ve druhém klání série. V zápase naskočil v centru třetí formace David Kämpf. Jirkovský rodák odehrál 13 minut a 18 sekund, během nichž si připsal jeden hit, ale byl také u dvou obdržených branek.

Piráti hostili sedmý březnový den ve druhém utkání předkola Mladou Boleslav. Stejně jako o den dříve schytali Růžičkovi svěřenci debakl, tentokrát padli 1:6. „Okomentoval bych to jedním slovem – hrůza,“ řekl krátce po utkání místní odchovanec.

Piráti začali lépe než v prvním klání série, ale skóre otevřeli opět hráči z města automobilů. V polovině úvodního dějství překonal Laca ranou od modré čáry během přesilovky zadák Matěj Stříteský. Chomutov vstoupil, oproti té první, do druhé periody hrůzostrašně. V rozmezí tří minut třikrát inkasovali a jeho naděje klesly k bodu mrazu. „Nevím, čím to bylo. První třetina byla vyrovnaná, ale dostali jsme druhý gól a přišlo mi, že jsme se z toho sesypali. Pak jsme dostali ještě další dva góly a bylo vymalováno,“ hledal příčinu jedenadvacetiletý forvard.

Mladoboleslavští měli v obou utkáních velmi dobrý přechod středního pásma, což mohl být jedním z faktorů dvou chomutovských proher. „Oni hrají velmi jednoduše. Všechno vyhazují z pásma. Mají hodně protiútoků a bohužel je proměňují. Je to druhý zápas, kdy nejsme schopni to pokrýt,“ přidával svůj pohled český reprezentant.

Kämpf

Piráti měli v obou duelech se hrou svého soupeře problémy. V některých fázích to vypadlo, že posádka pod vedením kapitána Vondrky je bezradná. „Ano, dá se to tak říct. Jsme trošku bezradní,“ souhlasil David Kämpf.

Takto špatný vstup do nejdůležitější části ročníku si nikdo nepředstavoval, ani hráči v kabině, ani fanoušci na tribunách SD ARÉNY. „Nikdo si to takhle nepředstavoval, bohužel se stalo. Každopádně je to ostuda. Předvést doma dva takové zápasy, je to prostě ostuda,“ hlesl evidentně zklamaný útočník s číslem 10.

Třetí pokračování napíše předkolová série již ve čtvrtek. Chomutovští musí na ledě ŠKOENERGO ARÉNY vyhrát, jinak končí nejen účast v play-off, ale celá letošní sezóna. „Určitě se o to ještě popereme. Neskládáme zbraně. Je to sice 0:2, ale hraje se na tři vítězství, takže pojedeme do Boleslavi vyhrát,“ zakončil odhodlaně David Kämpf.