Finále se za stavu 1:1 stěhuje do Chomutova. Odjede šlechta s nepořízenou?

Napsal 31.03.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Již tuto neděli a pondělí se na chomutovském zimním stadionu bude konat hokejový svátek, na který místní obyvatelé čekali celý rok. Piráti hostí v rámci třetí a čtvrté finálové bitvy svého dlouhodobě největšího rivala, kterým jsou samozřejmě Ústečtí Lvi. Na úpatí Krušných hor se schyluje k tradičnímu pohádkovému souboji šlechty s Piráty. Celý Chomutov, jak heslo pro play-off praví, VĚŘÍ, že tato pohádka skončí vítězstvím strany, která se ve středověkých příbězích z vítězství raduje málokdy a Piráti tak proplují až do vysněné baráže o extraligu.

Ohlédnutí za venkovními duely

První finálový zápas byl podle výsledku 7:3 jasně v režii domácích, ale ve skutečnosti se o úplnou demolici Pirátů rozhodně nejednalo. Střetnutí se neslo v duchu neustálého útočení, které nedalo oddychnout ani jednomu z gólmanů Koutský – Duba. Poměr střel na bránu byl 44:37 ve prospěch Chomutova, což také jasně dokládá, že byl Chomutov aktivnějším, nebo přinejmenším stejně aktivním týmem. Lvi ovšem využívali své šance. Skóre ve druhé minutě otevřel Sacha Treille, který se společně s Petrem Hořavou stal v zápase autorem dvou branek. Nejproduktivnějším hráčem utkání se ovšem stal Jan Alinč, který k jedné bránce přidal čtyři asistence. Šest tisíc a dva diváci mohli vidět také lépe zvládnuté přesilovky domácích. Lvi využili hned dvě, navíc přidali i jednu branku v oslabení.

Gólman Koutský měl v obou zápasech více práce, než jeho přotějšky

Kdo si ale myslel, že útočná smršť v druhém zápase povolí, tvrdě narazil. Stal se totiž přesný opak. Oba týmy se do útoku vrhaly ještě odvážněji a vyslaly každý zhruba o deset střel více než v prvním duelu. Rozdíl byl ale v proměňování vyložených šancí. Lvi si jich dokázali vypracovat ještě více než o den dříve, ale v Chomutovské brance zářil ve velké formě chytající Milan Řehoř. I díky tomu, že utkání dospělo až do prodloužení, měli oba brankáři vysoce nadprůměrný počet zákroků. Řehoř zasáhl pětačtyřicetkrát, počet Koutského zákroků se zastavil na rovné padesátce. V šesté minutě prodloužení už ovšem ani gólman Lvů a obránce Poživil nezabránili vítěznému zásahu Richarda Diviše, který po dlouhé konzultaci s videorozhodčím uznal hlavní rozhodčí Wagner.

Bohatý doprovodný program

Slavnostním okamžikem nedělního třetího finále bude ceremoniál na počest hokejové legendy a autora 1 194 branek v modrobílém dresu Miroslava Klůce, který nejprve vhodí mezi centry elitních formací slavnostní buly, poté bude Pirátská aréna svědkem premiérového vyvěšení dresu, a to s číslem 8 a jménem bezmála devadesátiletého kanonýra.

Aréna přivítá domácí i venkovní borce také monumentálním whiteoutem, nebo také „bílým peklem,“ jak ho nazývají liberečtí Bílí Tygři. Vyprodaná aréna bude oblečena v bílém a vytvoří tak neopakovatelnou atmosféru, která, doufejme, požene Piráty až ke kýženému vítězství. Nachystejme si tedy vše potřebné k fandění, jelikož v případě, že jeden z finalistů zvítězí v následujících třech střetnutích v řadě, se už první liga do Chomutova v této sezóně nevrátí. Oba zápasy startují v půl šesté. VĚŘÍME!