Dva zápasy, dva dny a jeden soupeř! Piráty čeká dvojzápas na ledě druhého Přerova

Napsal 10.02.2020 Jan Burda
C h o m u t o v - Svěřenci Miroslava Buchala se představí v úterý 11. února i ve středu 12. února v přerovské MEO Aréně, kde vyzvou tamní Zubry. Oba duely Chance ligy začínají shodně v 18 hodin.

Přerovští zvládli skvěle hlavní část, kde se umístili na druhé příčce. Po výkonnostně nepřesvědčivém vstupu do nadstavby Chance ligy se oklepali a nyní jim náleží druhé místo s náskokem šesti bodů před prvním pronásledovatelem v podobě Vsetína.

Vzájemná střetnutí hovoří lépe pro Piráty, kteří během čtyř duelů dvakrát ukořistili vítězství v řádné hrací době a jedenkrát padli v prodloužení i v základní hrací době. Chomutovští mají momentálně nelichotivou sérii čtyř porážek v řadě, kdežto Zubři bodovali v pěti po sobě jdoucích utkáních.

Přerov
2. místo (90 bodů)pozice4. místo (82 bodů)

Severočeši ztratili třígólové vedení prohráli i čtvrtý zápas v řadě

Českobudějovičtí ve 25. minutě zápasu prohrávali již o tři branky, ovšem ještě do konce druhé periody se dvěma přesnými zásahy dostali zpátky do zápasu. Piráti se nakonec z Budvar arény vrátili s prázdnou, neboť v posledním dějství vsítil Motor dva góly a obrat zcela dokonal.

ČEZ Motor České Budějovice — Piráti Chomutov 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Holec (Allen, Venkrbec), 39. Šimánek (Pýcha), 44. Holec (Venkrbec, Christov), 49. Gilbert (M. Novák, J. Veselý) – 3. Llewellyn (Žovinec), 22. Schaus (Stloukal), 25. Stloukal (Schaus)
Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:19. Zblokované střely: 7:24. Vhazování: 34:24.

Sestava Chomutova: Pavlát – Žovinec, Štich, R. Havel, Lang, Rýgl, Seemann, Schaus – Llewellyn, J. Sklenář, Suchý – Chlouba, Hlava, Pitule – Stloukal, Tomica, Kverka – J. Svoboda, Šagát, Chrpa.

Zubři vyhráli i čtvrtý domácí zápas v řadě

Po první bezbrankové třetině se až v úvodu druhého dějství prosadili hosté z početní výhody. Netrvalo dlouho a Přerov odpověděl rovněž v přesilové hře. Během poslední třetiny domácí přidali další dvě trefy do černého a zdolali Stadion.

HC ZUBR Přerov — HC Stadion Litoměřice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Kubeš (Krisl, T. Doležal), 45. Weinhold (Pšurný, Navrátil), 60. Číp (Hejcman) – 22. M. Kadlec (Korkiakoski, M. Beran)
Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 29:43. Zblokované střely: 11:13. Vhazování: 26:36.

Sestava Přerova: Klimeš – Krisl (C), Kubeš, Weinhold, Zbořil (A), Bodák, Forman, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný (A), Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Goiš, Popelka, F. Dvořák – Süss, Moučka, Indrák.