Druhé letošní krušnohorské derby je tu! Piráti hostí litvínovskou Vervu

Napsal 03.11.2018 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti vyzvou v sedmnáctém kole Tipsport extraligy Litvínov, který je aktuálně na sedmém místě tabulky. Verva v sobotním dohrávaném utkání podlehla Pardubicícm, zatímco Chomutovští padli v pátek na ledě lídra. Druhé letošní derby je naplánované na neděli 4. listopadu od 15 hodin a 30 minut. Pojďme vyprodat ROCKNET ARÉNU!

Pokles litvínovské formy zaznamenal propad do půlky tabulky

Litvínovu vyšel parádně začátek extraligového pelotonu. Z osmi kol sedmkrát vyhrál. Poté ale přišla čtyřzápasová série bez získaného bodu. Černou sérii svěřenci trenéra Razýma přerušili na ledě pražské Sparty. Z O2 arény si odvezla Verva výhru 2:1. Ještě těsnější vítězství přišlo hned v dalším kole. Na Zimním stadionu Ivana Hlinky se urodil fotbalový výsledek proti Vítkovicím. Jediný gól chemiků vstřelil matador Viktor Hübl.

Poslední týden ale přinesl Litvínovu tři porážky v řadě. Vše začalo s Mladou Boleslaví. V úterním kole byl nad síly žlutočerného souboru Zlín a v sobotní dohrávce šestnáctého kola vyloupily Litvínov Pardubice, za které skóroval ještě nedávno pirátský útočník Dávid Skokan.

Verva v domácím prostředí nestačila v dohrávce na Pardubice

Sobotní sestava Vervy

První perioda vyšla hostujícímu Dynamu. V polovině šestnácté minuty otevřel skóre Dávid Skokan. Litvínovu se povedl vstup do druhé třetiny. Hned v první minutě se prosadili Hanzl s Válkem a rázem to bylo pro žlutočerné barvy veselejší. Vedení Vervě vydrželo do poloviny utkání, kdy srovnal Jordan Perret. Náskok Dynamu vrátil v sedmačtyřicáté minutě Tomáš Vondráček, rozhodující branku zápasu vstřelil ve třiapadesáté minutě Rus Ilja Děrvuk. Domácí již pouze snížili zásluhou kapitána Trávníčka.

Verva Litvínov – Dynamo Pardubice 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 21. M. Hanzl (Petružálek), 21. Válek (V. Hübl), 57. Trávníček – 16. Skokan, 32. Perret (Vondráček, Wishart), 47. Vondráček (Dušek, Hrabal), 53. Děrvuk (Mandát). Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. Střely na branku: 30:25. Zblokované střely: 12:25. Hity: 8:8. Vhazování: 39:26.

Piráti i kvůli mnoha vyloučením podlehli libereckým Bílým Tygrům

Chomutovští vyrazili k pátečnímu utkání na liberecký led. Pirátskou premiéru prožil kanadský brankář Justin Peters, který dlouho držel svěřence kouče Růžičky ve hře o body. První branku zápasu přinesla již sedmá minuta, kdy přesilovou hru využil Tyler Redenbach a Liberečtí vedli. Chomutov vyrovnal v osmatřicáté minutě, kdy zakončil rychlý sled nahrávek Petr Koblasa. Jenže vyrovnaný stav nevydržel ani do přestávky. K sólu přes celé hřiště se v přesilovce rozjel Marek Kvapil a vrátil Bílým Tygrům vedení, jež si do závěrečné sirény ustrážili.

Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Redenbach (Ordoš, Šmíd), 40. M. Kvapil (Ševc) – 38. Koblasa (J. Havel, Huml). Vyloučení: 2:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:23. Zblokované střely: 10:13. Hity: 5:8. Vhazování: 32:28.

První letošní derby ovládla v domácím prostředí Verva

Letošní premiérové derby se v extralize událo na konci září. Piráti cestovali na led Litvínova, který měl zrovna na kontě tři výhry v řadě, kdežto svěřenci kouče Růžičky nulu. Bohužel tak to zůstalo i po vzájemném měření sil. Litvínovští využili dvě početní výhody a v šestadvacáté minutě zápasu vedli 3:0. Štěpána Lukeše překonal jednou Viktor Hübl a dvakrát přelstil svého bratra František Lukeš. Před polovinou střetnutí si vytvořili tlak i Piráti, kteří zlomili kouzlo brankáře Januse. Tečí Jankovy střely se prosadil Adam Dlouhý. To ale bylo vše. Definitivní tečku za zápasem udělal čtyři minuty před sirénou David Tůma. Verva tak vyhrála první krušnohorské derby 4:1.