Dovolí borci KLH „bruslařům” navléknout další korálek na jejich sérii?

Napsal 22.11.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Situace od třetího do šestého místa tabulky je velmi vyrovnaná, což velí chomutovským hokejistům doma neztrácet body, aby udrželi vydobytu pozici. Nejinak tomu bude i ve 26.kole, kdy se svěřenci trenéra Kýhose popasují s konkurentem, jenž na ně ztrácí sice dvě místa ale pouhý bod. Tým Mladé Boleslavi se vzpamatovává z výsledkové krize na začátku sezony a pomalu ale jistě míří vzhůru tabulkou, k čemuž mu pomáhá i poslední série šesti duelů bez porážky. Všichni fanoušci bílomodrých barev doufají, že tentokrát si Středočeši žádné body nepřipíší. Zda tomu tak opravdu bude a Severočeši zastaví rozjeté Středočechy, se dozvíme ve středu 23.11.2005 od 17:30. Pro ty z Vás, kteří se na ČEZ stadion nedostanete, bude připraven ONLINE přenos.

Novinky a změny v městě Škody

Novým koučem Mladoboleslavských se stal Jan Neliba, jenž vystřídal po nepovedeném úvodu Jiřího Látala. Posilou mezi tyčemi je loni ještě litvínovský hráč, který nastupoval i za Havířov a Vítkovice, Michal Mařík (30 let). Ten by měl nahradit Petra Přikryla (27), jenž bude až do 25.11. v Karlových Varech jako náhrada za Romana Čechmánka.

Zadní řady vyztužil Roman Čech (34), jehož na loňskou sezonu zlákala dánská liga, konkrétně tým Herning IK, a v týmu je na měsíční hostování z Českých Budějovic. Měsíční hostování Václava Drábka (29) se pomalu chýlí ke konci a bude se rozhodovat o jeho dalším osudu. Tým naopak opustili beci Petr Braniš (22), jenž odešel do Prostějova, Zdeněk Toužimský (32), jehož získal Hradec Králové, a Roman Horák (23), který nastupuje v Jindřichově Hradci.

Do ofenzivy získala Mladá Boleslav na střídavý start Patrika Rozsívala (28) od Bílých Tygrů. Loni ještě plzeňský forvard David Pospíšil (35) nyní uplatňuje své zkušenosti v první lize. Z Hradce Králové přestoupil Patrik Beck (26) a z Prostějova se vrátil Tomáš Hradecký (27). Prvně jmenovaný letos nastoupil pěti duelům v nejvyšší soutěži v dresu Vsetína a momentálně je ve stavu nemocných V nejbližších dnech by se z Ústí nad Labem měl vrátit také Jiří Jelínek (26).

Kádr Středočechů v obraze statistik

Strážce svatyně Michal Mařík figuruje momentálně na šestém místě s úspěšností zásahů 93,64%. To je o dvě místa za chomutovskou jedničkou Lubošem Horčičkou.

Poslední vzájemný zápas

Poprvé se oba rivalové střetli na ledě Mladé Boleslavi, kde byl k vidění urputný boj se šťastnějším koncem pro domácí. Úvodní trefu zápasu obstaral Martin Malát ve 24.minutě a hosté vedli. Jakub Langhammer (21) však za šest minut vyrovnal, a pak se na gól čekalo až do předposledních šedesáti vteřin. Když už se zdálo, že utkání dojde až do prodloužení, rozhodl David Nedorost o zisku všech bodů pro Středočechy. „Pro nás to byl hodně smolný zápas,″ zhodnotil lakonicky bitvu asistent Vladimír Petrovka. Stejně jako letos již mnohokrát selhali chomutovští střelci v zakončení, o čemž věděl i pobočník Vladimíra Kýhose. „Dvakrát jsme mohli skórovat do prázdné branky, chyběla ovšem přesná muška,″ našel Petrovka poměrně snadno příčinu neúspěchu.

Tehdejší sestavy

Chomutov: Horčička – Martínek, Poživil, Nosek, Trefný, Černý, Szakal, Kocek – Koláček, Polodna, Boušek – Stavenský, Kostourek, Polanský – Malát, Jíra, Buchal – Jan Šulc.

Mladá Boleslav: Přikryl – Klimeš, Šrek, Řezníček, Vyhlídal, Braniš, Štrach, Staněk, Toužimský – Nedorost, Langhammer, Fadrný – M. Krupka, Kameš, Kadlec – Vrbata, Jeslínek, Hanzal – Jaroš, L. Krupka, Heinisch.

Mistrovská sezona Středočechů

Prozatímní bilance 11-0-7-1-6 a postavení týmu v tabulce je jistě balzámem na duši po zpackaném vstupu do soutěže. Ambiciózní celek se trápil, a proto vedení sáhlo k výrazným změnám v kádru, jak je patrné z výše. Jak se zdá tyto obměny nesou své ovoce, což dokazuje již šest kol trvající šňůra bez porážky, i když Mladoboleslavští nastoupili proti relativně slabším soupeřům.

Aktuální výsledky

21.kolo: Prostějov – Mladá Boleslav         2:5
22.kolo: Mladá Boleslav – Třebíč            1:1
23.kolo: Mladá Boleslav – Jindřichův Hradec 4:0
24.kolo: Ostrava – Mladá Boleslav           4:5
25.kolo: Mladá Boleslav – Jihlava           4:2
Pozn.: Zvýrazněny jsou výhry Mladé Boleslavi.

Poslední utkání

V minulém kole přivítali svěřenci trenéra Neliby na své ledě trápící se Jihlavu, která v posledních třech kolech nezískala ani bod. Agónii Dukly ještě podtrhl fakt, že po dvou třetinách vedla brankami Čachotského a Rytnauera 2:0. Jenže poslední dějství zcela opanovali domácí. Ještě v průběhu 56.minuty byli Horáci o gól vpředu, neboť ve 43.minutě snížil David Nedorost. Stejný hráč pak vteřinu před vypršením 56.minuty vyrovnal na 2:2. Vítězný zásah přišel z hole Jana Fadrného v čase 58:08. Pojistku do prázdné branky pak přidal Martin Krupka (21). „Je to velice cenné vítězství, protože jít za stavu 0:2 do poslední třetiny v souboji s tak urputně bránícím soupeřem, je velmi těžké,″ svěřil se po střetnutí oficiálním stránkám klubu šťastný Jan Neliba.

Sestavy rivalů ve 25.kole

Chomutov: Horčička - Martínek, Poživil, Nosek, Trefný, Szakal, Jakub Šulc, Chatrnúch, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Pražák, Kostourek, Charousek - Jíra, Mikšovic, Polanský - Jánský, Jan Šulc, Stavenský.

Mladá Boleslav: Mařík - Vyhlídal, Klimeš, Šrek, Drábek, Štrach, Čech – Nouza, Pospíšil, Fadrný - M. Krupka, Langhammer, Nedorost - Nouza, Kratěna, Vrbata, L. Krupka – Hradecký, Kocák.