Ohlasy po utkání

„Doufám, že mi to bude střílet častěji,“ usmál se dvoubodový Jakub Sklenář

Napsala 23.08.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odehráli na ledě Litvínova úvodní letošní derby, které díky třem gólům vyhráli a připsali si první tříbodový skalp extraligového soka. Na dvou brankách se podílel Jakub Sklenář, který nejprve přihrál Michalu Vondrkovi a ve 36. minutě sám vrátil vedení na chomutovské hole. Odveta čeká svěřence Vladimíra Růžičky už ve čtvrtek, kdy Verva přijede do SD ARÉNY.

Po bezbrankové první třetině, ve které měl největší možnost Martin Šťovíček, se hra plynule přesunula do prostřední části. Tu začali lépe Piráti. Jakub Sklenář nejprve poslal puk na Michala Vondrku, jenž našel prostor nad ramenem litvínovského brankáře, a po vyrovnávací brance Jakuba Černého se sám prosadil z těsné blízkosti brankoviště. V závěru na konečných 3:1 upravil Petr Koblasa.

Od loňské přípravy si svěřenci Vladimíra Růžičky značně polepšili, jelikož 18. srpna 2016 na litvínovském ledě dostali sedm branek a nakonec padli 4:7. „Bylo to hezké a povedené derby. Výsledkově se nám podařilo, takže jsme spokojení,“ liboval si Jakub Sklenář. „Hráli jsme dobře odzadu, měli docela dost šancí a některé využili, proto jsme vyhráli,“ přidal.

Jakub Sklenář si připsal v prvním derby sezóny dva kanadské body

Devětadvacetiletý útočník do zápasu s Vervou odehrál pět přípravných střetnutí, ve kterých si připsal jednu asistenci a to konkrétně proti Kärpätu Oulu. S Litvínovem přidal na konto jeden gól a zdvojnásobil přesné přihrávky. „Letos jsem ještě gól nedal. Jsem rád, že se mi to povedlo zrovna v derby. Doufám, že na branku navážu a bude mi to střílet častěji,“ přál si znojemský rodák.

Premiérovou trefu zaznamenal ve 36. minutě utkání, když zúročil důraz na brankovišti po nahození kotouče jedním ze spoluhráčů. „Myslím, že jsme šli do přečíslení a Tomáš Slovák dobře vystřelil na betony. Já už jsem měl snadnou práci, měl jsem prázdnou bránu,“ popsal.

V pátém přípravném zápase, kdy do Chomutova přijela Plzeň, sudí rozdali 75 trestných minut. Při derby tolik trestů nepadlo, celkem bylo uděleno osmnáct minut na lavici hanby. „Pár přiostřených momentů bylo, když jsme se srazili, ale nevymykalo se to klasickému přípravnému zápasu,“ uvedl extraligový šampion z roku 2008.

Utkání v Litvínově bylo nejvýjimečnější pro bratry Lukešovi, kteří oblékli dresy soupeřů a postavili se proti sobě. Štěpán Lukeš v modrobílých barvách hájil chomutovskou svatyni a jeho starší bratr František v černožluté kombinaci zásoboval mladého gólmana střeleckými pokusy. „Nevěděli jsme, jestli nastoupí Štěpánův brácha. Lukyno předvedl výborný výkon,“ pochválil jednadvacetiletého brankáře.

V přípravě už čekají Piráty jenom dvě domácí utkání. Nejprve přivítají v odvětě Litvínov a poté Karlovy Vary. „Musíme hrát pořád stejně a dostat se na vítěznou vlnu, což se nám teď povedlo s Kärpätem. Doufám, že se dobře připravíme a budeme vyhrávat,“ přál si předem na extraligu.

V přípravě se podruhé představil i Michal Vondrka, jenž tak opět nosí kapitánské céčko. „Na Michala jsme čekali. Jsme rádi, že už s námi je,“ řekl jeho dlouholetý spoluhráč ze Slavie. Na marodce byli v době zápasu hráči základního kádru jako je Ivan Huml, Vladimír Růžička nebo Dávid Skokan, kteří se připojí, až doléčí zranění. „Teď nám to klape. Proti Litvínovu ještě nenastoupilo pár kluků, kteří jsou zranění, takže až se vrátí, doufám, že to bude ještě lepší,“ uzavřel Jakub Sklenář.