Mladežnický hokej

Dorostenecký mistr republiky narazil v Chomutově na bojovného soupeře

Napsal 14.08.2005 Martin Bocian
C h o m u t o v - Nakonec bez trenéra Vladimíra Růžičky, který byl na turnaji reprezentační osmnáctky, přijeli do Chomutova dorostenci HC Slavia Praha. Domácí nejlepšímu celku republiky statečně vzdorovali. V první třetině byl zápas minimálně vyrovnaný a bílomodří dokonce po brankách Švamberga a Křivky vedli 2:1. Po přestávce však soupeř dvěma góly v dvojnásobné přesilovce stav otočili. Ještě pět minut před koncem utkání svítil na ukazateli pro Chomutov výborný výsledek 3:4. Slávisté až v závěru přidali další dva zásahy a zvítězili 3:6. I tak je tento výsledek velkým úspěchem chomutovských, kteří prokázali nesmírnou bojovnost. Výborně také zachytali oba gólmani. Trenéra Miroslava Buchala tak může mrzet pouze zranění útočníka Ondřeje Lineta, který ve třetí třetině odstoupil s podezřením na zlomené zápěstí.
přípravné utkání - neděle 14. 8. 2005 – 16:00
KLH Chomutov – HC Slavia Praha 3:6 (2:1, 0:2, 1:3)

Branky: 6. Švamberg (Miklovič), 17. Křivka (Nguyen), 47. Miklovič (Švamberg) - 3. Doležal (O. Kotek), 24. Charvát (Indra), 25. Petráň, 42. Fára (Uleščenko), 55. Fára (Uleščenko), 57. Petráň (Kauschitz). Rozhodčí: Compel - Kordina, Burková. Vyloučení: 9:7, navíc Linet (CHM) 10 minut. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváků: 98.

Chomutov: Syrovátka (16. - 17. a od 27. Kaššák) - Krupka, Princ, Chromý, Žižka, Křivka, Kaplan, Vrána, Vošta - Linet, Švamberg, Miklovič - Gubela, Bečvář, Španěl - Princ, Szakal, Nguyen - J. Kotek, Labuta, Miško - Sanko

Slavia Praha: Krch - Mazanec, Koumal, Gold, Beránek, Martínek, Stejskal, O. Kotek, Kauschitz, Indra, Manhart, Uleščenko, Petráň, Doležal, Charvát, Nestrašil, Sýkora, Fára, Helmich

Chomutov začal velmi aktivně, dobře bruslil a důsledně napadal soupeřovu rozehrávku. První střelu vyslali slávisté na branku až ve 3. minutě, ale bohužel pro domácí z ní skórovali. Úspěšným střelcem byl Doležal – 0:1. Domácí odpověděli o minutu později tvrdou ranou Lineta od modré. Pak se ale museli ve čtyřech bránit náporu hostí. Brankář Syrovátka však několika zákroky své spoluhráče podržel, jednou také zvonila tyč jeho svatyně. V končícím oslabení projel do útočného pásma Miklovič a ač faulován, stihl poslat puk najetému Petru Švambergovi, který střelou z první vyrovnal – 1:1. V 8. minutě měli hosté dokonce 64 vteřin trvající početní výhodu 5 na 3. I tu s vypětím všech sil dokázali Severočeši přestát. Poté se hra znovu vyrovnala, šance byly na obou stranách. S ránou Chromého si ještě brankář Krch poradil, ale o chvíli později už kapituloval. Nguyen vyhrál v útočném pásmu buly a Tomáš Křivka od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Po první dvacetiminutovce tak svítil na světelné tabuli poněkud překvapivý výsledek.

Po přestávce měli hosté možnost hrát další dlouhou přesilovku 5 na 3 a stoprocentně ji využili. Nejprve na 2:2 vyrovnal Charvát a v pokračující klasické početní výhodě dokonal obrat Petráň – 2:3. Chomutovští měli velkou příležitost ve 27. minutě, ale ani jedna ze tří nebezpečných střel do brány neprošla. V polovině utkání se individuálně do zakončení dostal Princ, jenže ani on se střelecky neprosadil. Na druhé straně se vytáhl skvělým skluzem proti dorážce Stejskala brankář Jan Kaššák, který vystřídal Syrovátku. Hosté pak na několik minut převzali iniciativu. Přečíslení dva na jednoho zakončoval nepřesnou střelou Fára, stejně si vedl o minutu později i Charvát. Ve 38. minutě dokonce zvonila tyč za Kaššákovými zády.

Na začátku poslední třetiny hosté svůj náskok ještě zvýraznili, když se trefil Fára – 2:4. Jenže chomutovští se ani za tohoto stavu nevzdali. Nejprve Linet svoji střelou orazítkoval tyč. Jen o několik vteřin později však přihrál Švamberg před bránu volnému Petru Miklovičovi, jenž střelou mezi betony upravil na 3:4. Vyrovnat mohl Španěl po teči Chromého rány. V 53. minutě předvedl Jan Kaššák výborný zákrok, kterým uchránil těsný stav. Jeden z útočníků hostí zkoušel proti ležícímu brankáři kličku, ten položenou rukou na brankové čáře puk zachytil. Poradil si i s následným náporem hostí. Až v závěru přidali Pražané další dvě přesné trefy a tím zvýšili své vedení.

Chomutovští předvedli proti silnému soupeři obětavý výkon, který může být příslibem do pro ligové zápasy.