C h o m u t o v - K další přípravě si dorost pozval soupeře z loňského krajského přeboru, hokejisty HC Slovan Děčín. Chomutov od začátku dokazoval, že patří do vyšší výkonnostní kategorie a zápas byl jasnou záležitostí. Po první třetině, která skončila 3:0, se domácím začalo střelecky dařit a už ve 34. minutě vedli 10:0! Pak už bylo utkání pouze otázkou skóre. Nakonec chomutovští zvítězili 16:0. Z hattricku se radovali Adam Szakal a obránce Michal Žižka, který tentokrát výjimečně nastoupil na křídle útočné formace. Další zápas sehraje dorost v pátek na ledě Slavie Praha."> Piráti Chomutov » Dorost si zavzpomínal na krajský přebor a smetl Děčín 16:0
Mladežnický hokej

Dorost si zavzpomínal na krajský přebor a smetl Děčín 16:0

Napsal 31.08.2005 Martin Bocian
přípravné utkání - středa 31. srpna 2005 – 17:30
KLH Chomutov – HC Slovan Děčín 16:0 (3:0, 8:0, 5:0)

Branky: 3. Szakal (Nguyen), 12. Kroupa (Bečvář), 15. Szakal (Křivka), 21. Žižka (Bečvář, Kroupa), 22. Křivka (Szakal), 24. Žižka (Bečvář), 29. Bečvář (Kroupa), 31. Kotek (Princ), 32. Kroupa (Vrána), 34. Vrána (Labuta), 40. Křivka (Nguyen, Kaplan), 42. Kaplan (Nguyen), 47. Szakal (Kaplan), 52. Gubela (Krupka), 53. Žižka (Bečvář), 59. Kaplan (Gubela). Rozhodčí: Baláček. Vyloučení: 5:9, navíc Zelinka (DEC) 5 + DKU. Využití: 6:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 50.

Chomutov: Kaššák (30. Grus) - Chromý, Princ, Křivka, Kaplan, Tauš, Vrána, Krupka - Žižka, Bečvář, Kroupa - Nguyen, Szakal, Labuta - Miško, Sanko, Gubela - Kotek, Mašek, Miklovič

Děčín: Krofta (Egery) - Barcal, Damnitz, Horáček, Kilián, Legdan, Lehký, Martinec, Menš, Mojchner, Molnár, Příhonský, Růžička, Saska, Vejr, Volf, Zámostný, Zelinka, Šohaj, Haspra

První velkou šanci ke skórování si vypracovali hosté. Horáček však z bezprostřední blízkosti ani na třikrát Kaššáka nepřekonal. Pak už vzali otěže utkání pevně do svých rukou Chomutov a ve zbytku třetiny jasně dominoval. Už ve 3. minutě si Adam Szakal vyměnil puk s Nguyenem a pohodlně otevřel skóre – 1:0. Druhou trefu měl na holi Žižka, ale brankář Krofta tentokrát včas zareagoval. Pohlídal si i výjezd Chromého zpoza brány v 9. minutě. Zanedlouho poté uháněl sám na branku Děčína opět Szakal, ale tentokrát mu bekhendový blafák nevyšel. Svoji převahu zužitkovali domácí v minutě 12., při přesilové hře. Bečvář naservíroval puk na hranici brankoviště Patriku Kroupovi, který ho z první poslal pod břevno – 2:0. Také třetí zásah přidali v početní převaze, tentokrát hráli 4 na 3. Křivka a Adam Szakal ujeli sami na brankáře a druhý jmenovaný zakončil přesně – 3:0. Hosté ohrozili Kaššáka v chomutovské svatyni až těsně před přestávkou, ale nula na jejich střeleckém účtu zůstala.

Úvod prostřední části předznamenal celý její další průběh. Už po půl minutě předvedla kombinaci na jeden dotek trojice Bečvář, Kroupa a zakončující Michal Žižka - 4:0. Neuběhla ani minuta, když Tomáš Křivka ranou z voleje umístil puk přesně k tyči – 5:0. Tím chomutovští rozjeli brankostroj, který přerušila až závěrečná siréna druhé třetiny. Ve 24. minutě přenechal Bečvář kotouč do tandemu Michalu Žižkovi, a ten se znovu nemýlil – 6:0. Sám Jiří Bečvář ve 29. minutě zatížil konto soupeře další ranou – 7:0. Jenže domácím to stále nestačilo. V polovině utkání poslal Princ dlouhým pasem do brejku Jiřího Kotka, jenž trefil přesně prostor nad vyrážečkou – 8:0. V čase 32:00 přidal devátý gól Patrik Kroupa a na 10:0 zaokrouhlil výsledek o chvíli později Zdeněk Vrána. V závěru druhé části se po Žižkově přihrávce prohnal kolem beka Bečvář, ale vystřídavší brankář Egery úspěšně zasáhl. Vzápětí už ale tolik štěstí neměl, když mi střela Daniela Kaplana propadla mezi rukou a tělem za brankovou čáru – 11:0.

Hlad po střílení gólů vydržel Chomutovu i ve třetí třetině. Už ve 42. minutě přihrál Nguyen Danielu Kaplanovi, který upravil výsledek už na 12:0. Pak měli děčínští jedinečnou šanci, jak docílit alespoň čestného úspěchu. Při samostatném úniku byl totiž podražen Horáček a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se ujal Saska, ale jeho bekhendovou kličku si gólman Grus, který od poloviny utkání vystřídal Kaššáka, pohlídal. V následujících minutách rozpoutali domácí kolotoč šancí před soupeřovo brankou, jehož výsledkem byla šikovná teč Adama Szakala po Kaplanově střele – 13:0. Čtrnáctý a patnáctý gól přidal přidali svěřenci trenéra Buchala v pětiminutové početní převaze. Nejprve úspěšně dorážel před brankou Lukáš Gubela a následně se mazáckou kličkou prosadil Michal Žižka - 15:0. Hostům nebyl v utkání souzen ani jediný gól, což potvrdil minutu před koncem Lehký, který orazítkoval tyč. Těsně před závěrečnou sirénou uzavřel brankový účet ranou od modré Daniel Kaplan.