DOROST - článek

Dorost ovládl i druhý turnaj přípravy! „Jdeme správným směrem,“ říká Kamil Koláček

Napsala 27.08.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti po týdnu od triumfu v Jihlavě vyrazili na turnaj do Kladna, kde opět slavili nejvyšší příčku. V přípravě na následující ročník v ELIOD extralize dorostu, kde hrozí sestup až osmi týmům, jsou tak svěřenci Pitra Jíry a Kamila Koláčka stoprocentní. U Rytířů si mladíčci užili i společnost české legendy Jaromíra Jágra.

Piráti vstoupili do turnaje proti domácím Rytířům, které porazili celkem jasně 4:1, což se ukázalo jako rozhodující. Kladenští totiž skončili ve skupině druzí. Velkou měrou se na výhře podíleli se dvěma góly Dominik Pavlák a Jan Spudich s brankou a dvěma přihrávkami.

V dalším utkání narazili Chomutovští na prvního z německých soupeřů. Podobně jako s Kladnem i proti ERC Ingolstadt měli vynikající vstup do zápasu – po první třetině vedli 5:0 a bylo hotovo. Jiří Kulich se na devíti gólech podílel dvěma přesnými zásahy a přihrávkou.

Základní skupinu uzavřeli svěřenci Petra Jíry a Kamila Koláčka skalpem EV Regensburg, kterému nedovolili ani gól. Daniel Ciple si připsal nulu a Pavlák opět dva góly. Jan Vostiňák sice nebodoval, ale pozornost na sebe upoutal pěknou bitkou.

TýmZVVPPPPSkóreBody
1.Piráti Chomutov3300019:39
2.Rytíři Kladno3200116:66
3.ERC Ingolstadt310025:153
4.EV Regensburg300031:190

Chomutovští tak po skupině okupovali první místo své tabulky a šli v semifinále křížem na druhého, jímž byl Litvínov. Výživnost na papíře se příliš nepotvrdila na ledě, padlo pouze osm menších trestů a Piráti vyhráli 2:0 zásluhou Radka Jenčeka a brankáře Matyáše Bajgara.

Ve finále opět narazili na domácí Kladno. Severočeši po první třetině vedli 2:1, ve 40. minutě Dominik Pavlát přidal svůj druhý gól v utkání, což pravděpodobně zlomilo odpor soupeře. Závěrečné dějství skončilo nerozhodně, takže Chomutovští oslavili další celkový triumf.

Kamil Koláček: „Samozřejmě nás konečný výsledek potěšil a kluky povzbudí do další práce, ale pořád je to jen příprava. Nastaly trochu termínové komplikace, ale vyřešili jsme to. Samotný turnaj jsem začali výborným zápasem s Kladnem. Německé týmy byly slabší, spíš na zahřátí, ale v play-off už jsme odehráli výborné zápasy. Litvínov jsme přehrávali i díky výbornému bruslení, na finále nás mrzí jen to, že za stavu 5:1 jsme si utkání víc nepohlídali. Pořád jsme chtěli hrát hokej, což k tomuhle věku ale na druhou stranu patří. Výborně nám zachytali všichni tři brankáři, což taky pomohlo k dobrému výsledku.
Oba turnaje naznačily, že se v tréninku snažíme jít správným směrem. Věříme, že to díky dvěma prvním místům na turnajích pochopili i hráči a prodají to v sezóně. Pracují, bruslí a vidí, že věci, které po nich chceme, v zápasech fungují. Nás jako trenéry těší, že se věci z tréninků v zápasech objevují.
Nasadili jsme i slovenského útočníka Dominika Pavláka, který se nám jeví dobře. Bylo vidět, že je připravený a určitě mu pomohlo, že jsme ho dali do první lajny. Je ročník 2003 a zájem o něj máme. Uvidíme, kam jeho kroky nakonec povedou.“

Výsledky v základní skupině

Rytíři Kladno – Piráti Chomutov 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Koštoval (Ullrych) – 3. Pavlák (Spudich), 8. Pavlák (Spudich), 11. Spudich (T. Svoboda), 24. Čech.
Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0.

Piráti Chomutov – ERC Ingolstadt 9:2 (5:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. M. Pöschl, 4. Pavlák (Jiří Kulich), 9. M. Pöschl, 13. T. Svoboda, 13. Spudich (T. Svoboda), 16. Jiří Kulich, 22. Perný, 35. Jiří Kulich, 41. Ekrt – 30. Iljuk, 37. Wegner (Meyn).
Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0.

Piráti Chomutov – EV Regensburg 6:0 (4:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. F. Döring, 8. Pavlák, 10. Pavlák (T. Svoboda, Spudich), 19. Spudich (Šugár, Poch), 30. T. Šilar.
Vyloučení: 4:9, navíc Vostiňák – P. Sauer 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0.

Semifinále

Piráti Chomutov – HC Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Jenček, 33. Jenček (Pavlák).
Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0.

Finále

Piráti Chomutov – Rytíři Kladno 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 5. Ekrt (T. Šilar, Perný), 8. Pavlák (T. Šilar, Ekrt), 40. Pavlák (Poch), 41. M. Pöschl, 49. T. Svoboda (Šugár) – 19. Hrabík (Bareš, Hurta), 50. Vimmer (TS), 57. Bareš.
Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0.