Mladežnický hokej

Dorost neuspěl na ledě extraligového nováčka

Napsal 29.08.2005 Martin Řežábek
Ú s t í n/L. - V jednom z posledních přátelských zápasů přivítali dorostenci Ústeckých Lvů Chomutov. Začátek zápasu byl v režii hostí, kteří se dostali do dvougólového vedení. Domácí vyrovnali ve druhé třetině a se zlepšujícím se výkonem začali Chomutovské přehrávat, což vyjádřili i brankově a nakonec porazili svého soka 8:4. Nepočítaje první ztrátu s Ústím v poměru 2:9 je to nejvyšší porážka v jinak celkem úspěšné přípravě.
Po ospalém začátku utkání se v 6. minutě do první šance dostali domácí, když byla blízko gólu trojice Patrik, Forman a nešťastně zakončující Hemiš. Údernější byli o chvíli později Chomutovští, jejichž neustálé objíždění branky vypadalo sice neškodně, ale Jiří Kotek se při třetí okružní jízdě parádně trefil nad rameno Dědka – 0:1. V 8. minutě mohl ten samý forvard zvýšit, kdyby se ovšem nenechal při samostatném úniku dohnat obránci Slovanu. Vše napravil o několik sekund později Petr Miklovič, který svým bekhendovým blafákem pokořil ústeckého brankáře v krátkém sledu již podruhé – 0:2. Miklovič se blýskl i ve 12. minutě, když skvělým pasem vysunul Sanka. Dědek další branku nepřipustil a Sankův pokus eliminoval. Hosté nebyli na hřišti výrazně lepším týmem, ale s dvojice brankářů byl přesto tím zaměstnanějším domácí ochránce klece. Ten musel likvidovat v první části naposledy Španělův samostatný únik v 18. minutě, z jehož protiútoku naopak Chomutovští inkasovali, když se jejich katem stal Martin Šrámek - 1:2.

Obdobně jako v první třetině museli diváci na úvodní zásah brankáře čekat i v prostřední dvacetiminutovce téměř pět minut. Domácí se radovali ze vstřelené branky, ale jejich kotouč doputoval za brankovou čáru až ve chvíli, kdy byla branková konstrukce posunutá daleko ze svého obvyklého místa. Další šancí se jim už podařilo vyrovnat. Šimon od modré našel před Kaššákem Jirkovského a jeho blafák proklouzl mezírkou mezi betony chomutovského brankáře – 2:2. Ve 31. minutě mohli na svou stranu strhnout vedení opět hosté, ale ležící Dědek nedovolil Španělovi skórovat. Tak dobře se mu ale nedařilo proti tvrdé ráně Kaplana, která byla mířená přímo do horního růžku ihned po následujícím vhazování – 2:3. Za minutu a půl se ale prosadila domácí dvojice Hanzl a skórující Šrámek, která nerozhodný stav vrátila. Další interval mezi změnami skóre se ještě zkrátil a už po 24 sekundách střelou zblízka poslal do vedení Ústecké Hanzl - 4:3. Osmá branka zápasu padla po 27 vteřinách, když si na mezikruží nabruslil Chládek a vystřídaného Syrovátka ve svatyni hostí pokořil podruhé v odehrané půlminutě – 5:3. Chomutovští ale velký obrat nedovolili, už v půli třetí minuty od posledního obdrženého gólu „vykoupal“ domácího brankáře Dědka Miklovič a snížil na 5:4.

Ve třetí třetině se už mnoho zajímavého neudálo, přesto si domácí navýšili stav vstřelených branek o tři zásahy. Nejdříve ujel hostující obraně Řídel a až z rohu naservíroval volnému Chládkovi, který přízemní střelou překonal Syrovátka potřetí – 6:4. V čase 46:52 se časomíra zastavila opět po hvizdu hlavního sudího ukazujícího do branky Chomutova. Akci jako přes kopírák předvedli Patrik s Hemišem, když prvně jmenovaný skóroval ze stejné pozice a po identické přihrávce jako Chládek. V 53. minutě pobavil publikum dalším kouskem ještě Řídel, jenž prodloužil vyhození z pásma zadovkou na Tůmu. Ten si kotouč převzal mezi nohama jednoho z dezorientovaných obránců hostí a nikým nestíhán se řítil na Syrovátka, kterého si vychutnal bekhendovým blafákem a završil tak účet utkání na 8:4.

Branky: 19. Šrámek (Šimon), 29. Jirkovský (Šimon), 33. Šrámek (Hanzl), 34. Hanzl (Jirkovský, Šrámek), 34. Forman (Patrik), 45. Chládek (Patrik), 57. Patrik (Hemiš), 53. Tůma (Řídel) – 6. Kotek (Sanko), 8. Miklovič (Kotek), 32. Kaplan, 37. Miklovič (Princ).
Rozhodčí: Kašpar – Loskot, Heller. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4, 8:4.