Dočká se KLH prvního vítězství v regionálním derby?

Napsal 27.01.2006 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Po těžkých dvou zápasech v roli hostujícího mužstva se bílomodří představí před vlastním publikem. Pokud chtějí domácí pomýšlet na co nejvýhodnější postavení do play-off, měli by v sobotu zabodovat. KLH však čeká nesmírně těžký úkol, své hokejky zkříží s týmem, se kterým v letošní sezóně získal pouhý bod, s týmem, který s přehledem vede soutěž, s regionálním rivalem HC Slovan Ústečtí Lvi. Jedná se však o derby a chomutovští hokejisté na svém ledě „padli“ pouze dvakrát. Dokáží se bílomodří semknout a i přes zranění a disciplinární tresty zlámat ústecké drápy? Ti, kdo v sobotu nepřijdou podpořit své barvy, mohou utkání sledovat ON-LINE.
6.-7.(101g) Pořadí obrany 4.-5. (95g)
Ladislav Boušek (21+12) Nejproduktivnější hráč David Pazourek (14+20)
Ladislav Boušek (21g) Nejlepší střelec David Pazourek (14g)
Radek Šíp (17 as.) Nejvíce asistencí David Pazourek (20 as.)
Petr Martínek (4+14) Nejproduktivnější obránce Jakub Grof (6+12)
Jakub Trefný (+15) Nejlepší hráč v +/- Jankových Vítězslav (+29)
Kamil Koláček (-10) Nejhorší hráč v +/- Václav Drábek (-3)
Jakub Trefný (+15) Nejlepší obránce v +/- Jan Kudrna (+27)
Josef Revay (-3) Nejhorší obránce v +/- Václav Drábek (-3)
Petr Martínek (100 TM) Nejtrestanější hráč Jan Klobouček (82 TM)
Petr Martínek (100 TM) Nejtrestanější obránce Jan Klobouček (82 TM)
Luboš Horčička (93,59%) Úspěšnost gólmanů Lukáš Sáblík (92,23%)
Michal Podolka (91,92%) Jiří Zikmund (91,76%)
1013 Trestné minuty 879

Pozn. 1: Údaje jsou ze všech zápasů, ve kterých nastoupili dotyční hráči v první lize.

Pozn. 2: Brankáři jsou seřazeni podle počtu odchytaných zápasů.

Aktuality z města nad Labem

Odchody

Proti KLH v sobotu nenastoupí Tomáš Sýkora, který byl ještě v prosinci poslán na hostování do Berouna.

Příchody

Naopak útočné řady by měl přiostřit devětadvacetiletý kladenský forvard Michal Havel, na jehož hostování se oba kluby domluvily do konce sezóny. Za svůj mateřský klub Havel odehrál 30 zápasů (3+2).

Spolupráci mezi oběma kluby dokládá rovněž příchod obránce Petra Hořavy, kterého si domácí fanoušci mohou pamatovat s krátkého dvou zápasového působení v Chomutově. Mladý bek bude v Ústí formou střídavých startů do konce sezóny.

Letošní vzájemné boje

Dějištěm prvního derby byla v 5. kole „Lví Aréna“. Tři tisícovky diváků přihlíželi tomu, jak domácí mužstvo nejprve prohrává po střele Stavenského, poté otáčí zápas dvěma přesnými zásahy Slížka a nakonec chomutovští srovnávají na 2:2 zásluhou Bouška.

V 18. kole před vlastním publikem hraje KLH, ovšem první třetina patří Slovanu. Domácího brankáře nejprve překonává Jankových a dvě minuty před koncem Antoš. Domácí se nevzdávají a ve druhé dvacetiminutovce vyvíjejí velké úsilí, ale tížený gól přichází „až“ ve 40. minutě z hole Bouška. V posledním dějství se již bílomodří neprosadili, naopak vedení hostů zvyšuje Sýkora a na konečných 1:4 uzavírá opět Antoš.

V posledním regionálním derby se štěstí opět přiklonilo k hráčům Slovanu, kteří zvítězili před vlastním publikem 3:2. „Bohužel jsme udělali během dvou minut dvě hrubé chyby a to rozhodlo o vítězství domácích,“ řekl k utkání asistent trenéra, Petrovka.

Výsledky

5.kolo: Ústí nad Labem – Chomutov 2:2 pp.

41.kolo: Ústí nad Labem – Mladá Boleslav 4:1
42.kolo: Ostrava – Ústí nad Labem        2:2 pp.
43.kolo: Ústí nad Labem – Jihlava        1:5

39.kolo: Mladá Boleslav  – Chomutov      4:2
40.kolo: Ostrava – Chomutov              3:5
41.kolo: Chomutov – Jihlava              5:3
42.kolo: J. Hradec – Chomutov            3:2 pp.
43.kolo: Olomouc – Chomutov              5:2

Soupisky obou týmů z posledního utkání

Ústí nad Labem: Sáblík - Grof, Hořava, Kudrna Jan, Mazanec, Vála, Zápotočný, Drábek - Antoš, Pazourek, Červenka - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Fink, Klimt - Kudrna Jiří, Klobouček, Jech.

Chomutov: Podolka - Černý, Martínek, Révay, Szakal, Trefný, Jakub Šulc - Boušek, J. Charousek, Jíra, Koláček, Kostourek, Malát, Mikšovic, Pražák, Šíp.

Koutek tipérů

Jak to vidí redakce

Sobotní zápas tipuje Libor Kult.

Chomutov Lvy v teto sezóně ještě neporazil a ve vzájemných zápasech získal pouze jeden bod. Jde sice o derby, ale ani ta letos svěřencům trenéra Kýhose nejdou. Marodka se příliš nevyprazdňuje, navíc jsou tu absence kvůli disciplinárnímu řízení. Ústečtí naposledy doma podlehli vysoko Jihlavě a tudíž se budou chtít rehabilitovat. Říká se sice, že každá série jednou končí, ale střízlivým pohledem mi v tomto zápase vychází vítězství hostí.

Chomutov - Ústí 2:5 (Boušek, Mikšovic)